Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kije 10 i 9 ft
Autor Wiadomość
gebyls 
Mateusz Wróbel

Wysłany: 2015-02-08, 19:40   Kije 10 i 9 ft

Poszukuję jakiś kiji o długości 10 lub 9 ft. Macie może jakieś propozycje? Łowię głównie z rzutu ale zbiornikach gdzie nie mam możliwości wykonania rzutu wędką o dł. 3,6 lub 3,9 m. Czekam na wszelkie propozycje.

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2015-02-08, 19:51   

Sonik sk3 10f lub Prologic Fast Water 10f zobacz sobie

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-02-08, 20:01   

gebyls napisał/a:
Łowię głównie z rzutu ale zbiornikach gdzie nie mam możliwości wykonania rzutu wędką o dł. 3,6 lub 3,9 m

A to dlaczego?

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2015-02-08, 20:17   

daniels napisał/a:
A to dlaczego?
drzewa krzaki... Pewnie

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-02-08, 20:22   

mafubaLBN, A nie prościej wodery, 2 kroki do wody i z głowy. Lub nóż, obciąć 2 gałązki ;) .

przemek77 
Przemysław Królak

Wysłany: 2015-02-08, 20:29   

Zastanów się dobrze nad zakupami wędek 9ft lub 10ft , skoro łowisz głównie z rzutu - niepotrzebnie wydane pieniążki , które można wydać na inne karpiowe klamoty ;)

gebyls 
Mateusz Wróbel

Wysłany: 2015-02-08, 20:58   

Nie mam możliwości wykonania rzutu długim wędziskiem ponieważ brzeg jest obsadzony drzewami lub krzakami a na zbiornikach zaporowych na których głównie łowię brzegi są głębokie i wchodzenie w woderach nie jest zbyt bezpieczne. Łowię w takich miejscach ponieważ nie spotyka się tak innych wędkarzy a poza tym lubię wyzwania :D W sumie to pod uwagę biorę kilka wędek. Sonika sk2, prologic fast water oraz prologic c1, c2, c3. Dużo pozytywnych opinii zbiera fast water ale cena też spora. Filmik na youtube pokazuje że krótkim wędziskiem również można wykonywać dalekie rzuty.

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2015-02-08, 21:06   

Spokojnie można rzucać kijem kijem 3m w niczym nie przeszkadza taka długość wędki, C2 10f 3lbs mam kijek miękki raczej bardziej do holu z pontonu bym polecał, Fast Water fajny kijek sztywny jak go przygniesz to fajna praca, C3 bardzo sztywny kij, Ogólnie jeśli chce wydać na kijek około 300zł to Sonik a jeśli już po konkrecie Fast Wastera [wykończenie bajka].

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2015-02-08, 22:13   

Prologic C2 10f 3lb :idea:
Ten kij może bardzo dużo ;)
Można nim rzucać nawet z pva,naprawdę polecam bo kije super ;)

gebyls 
Mateusz Wróbel

Wysłany: 2015-02-10, 16:01   

Mam dylemat między Prologic C3 a Fast Water... Planuję kupić dwie wędki więc możliwe, że wybiorę obie no ale chciałbym poznać trochę więcej opini na ich temat. Jak już wspominałem głównie łowię w trudno dostępnych miejscach. Od wędki oczekuję aby poradziła sobie z większymi karpiami (około 20 kg). Chodzi o to abym czuł, że mam kontrolę nad rybą.

Konrad 1
Konrad

Wysłany: 2015-02-11, 11:12   

Witam. Miałem Prologic Fast Water 9,6 3,5 lb. Mimo 3,5 lb kij mięciutki. Karpie ok. 15 kg gięły go po samą rękojeść. Tak że do dużych ryb nie polecam, w pewnym momencie holu nie masz kontroli na rybką.
Jak dla mnie kije tej długości to tylko wyciąganie od nas kasy przez producentów. Klasyczne 360 doskonale się sprawdzają i na pontonie i przy połowach z brzegu.
Przemyśl sprawę przed wywaleniem kasy na kolejny komplet patyków.
Pozdrawiam.

Kefir 

Wysłany: 2015-02-11, 12:15   

Ja posiadam Anaconda X-Covery III Boot & Stalker Rod 3 m 3 lb od roku.
Łowię głównie z wywózki, wiele razy holuję z pontonu. Jestem bardzo zadowolony z tych wędek, wyciągnąłem kilka większych ryb bez problemu. Dużo lepiej manewruje się 3m kijem niż 3.6m. Kilka razy rzucałem z PVA na jakieś 50m, nie miałem potrzeby rzucać dalej , więc nie wiem jak naprawdę daleko można nimi rzucać.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2015-02-11, 13:45   

Panowie a stosował ktoś kije krótsze jak 3m? Mam na myśli patyki 2,4m/2lb? To musi być finezja przy holowaniu 20+ ;)

gebyls 
Mateusz Wróbel

Wysłany: 2015-02-11, 14:42   

Teraz już sam nie wiem... Jedni polecają krótkie wędziska i twierdzą, że nie stwarzają problemów podczas holu większych okazów, a drudzy odradzają. Czekam na inne opinie. Sezonu jeszcze nie rozpoczęłem wiec poczekam może temat się bardziej rozwinie.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2015-02-11, 14:55   

gebyls, tu masz C2 10ft 3lb w akcji

gebyls 
Mateusz Wróbel

Wysłany: 2015-02-11, 14:57   

slowik napisał/a:
gebyls, tu masz C2 10ft 3lb w akcji [url=http://images70.foto...fbm.jpg]Obrazek[/URL]

A co holowałeś?

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2015-02-11, 15:02   

20kg moczarki :mrgreen: (piszę serio) ;)
Karp złowiony na tego kija to 13,5kg i dużo zapasu mocy zostaje.
Mam jeszcze Margin 9ft 2,75lb też super się spisują,ale to tylko pod plecionkę bo są dużo miększe ;)

Lafroy 
Paweł Stradowski

Wysłany: 2015-02-11, 15:48   

Ja z kolei mam Nasha Scope 10ft 3,5 lbs, używam ich jako drugi zestaw od sierpnia ubiegłego roku, z założenia miały to być wędki na małe zbiorniki i krótkie zasiadki (ze względu na małą długość transportową). Wyciągnąłem nimi parę karpików do 10kg. Kije lekkie, fajne, łapa się nie męczy, a zapas mocy wystarczający, nie sądzę, żebyś przy karpiu 20 kg stracił jakąkolwiek kontrolę. Co do rzutów to spokojnie rzucałem 60-70 metrów, bo dalej i tak nie było jak, ale myślę, że rzucisz ok 100m.

Konrad 1
Konrad

Wysłany: 2015-02-11, 15:58   

Pisząc o braku kontroli chodziło mi właśnie o taką sytuację jak na zdjęciu. Nie wiem gdzie tam widać zapas mocy - chyba w nadgarstku.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2015-02-11, 16:01   

Konrad 1 napisał/a:
Pisząc o braku kontroli chodziło mi właśnie o taką sytuację jak na zdjęciu. Nie wiem gdzie tam widać zapas mocy - chyba w nadgarstku.

Kolega czyta ze zrozumieniem ;) :P

gebyls 
Mateusz Wróbel

Wysłany: 2015-02-11, 18:25   

https://www.youtube.com/watch?v=cRAoQ1a50x8

Na filmiku powyżej pokazane jest, że nawet krótką wędką można wykonać dalekie rzuty. Ten Fast Water wydaje się być solidny. Zastanawia mnie jeszcze kolejny Prologic z serii C3. Znalazłem opinie, że jest on sztywniejszy od Fast Water. Niestety żadnej z w/w wędki nie miałem w ręku więc muszę się zdać na wasze opinie. Mam wędki 3,6 i sprawdzają się mi one znakomicie lecz z większości miejsc w których łowię muszę zrezygnować ponieważ wykonanie rzutu jest niemożliwe, o holu nie wspominając.

gIFF

Wysłany: 2015-02-11, 19:30   

Ja mam 12ft, 10ft, 9ft. I też polecam krótsze , raczej już nie kupie 12ft.

gebyls 
Mateusz Wróbel

Wysłany: 2015-02-12, 14:36   

Wybór dokonany :D Postawiłem na Prologic Fast Water 9.6ft 3.5lbs oraz C3 10ft 3lbs. Na zewnątrz co raz cieplej więc niedługo będą testy więc podzielę się swoimi spostrzeżeniami na forum.

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2015-02-13, 08:36   

gebyls, kupiłeś 2 różne kije? Zobaczysz, że c3 sprzedasz i zostaniesz przy Fast Waterze :)

gebyls 
Mateusz Wróbel

Wysłany: 2015-02-13, 11:04   

Tak, dwa różne. Zrobiłem to po to aby mieć porównanie. Nie mogłem sie zdecydować a to był jedyny sposób aby sie przekonac, który kij bardziej mi przypasuje.

Lemiux 
Szu

Wysłany: 2015-02-13, 12:24   

gebyls napisał/a:
Tak, dwa różne.

Skąd bierze się mania dublowania, i posiadania 2 takich samych kręciołów i kijów? :) I to i to mam z innej bajki co na łowisku wzbudza nie lada szok :)

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-02-13, 12:45   

Cytat:
Skąd bierze się mania dublowania, i posiadania 2 takich samych kręciołów i kijów

To nie moda, tylko praktyczność ;) Po prostu celnej się rzuca 2 takimi samymi kijami.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2015-02-13, 13:27   

Dla mnie jest to tylko i wyłącznie kwestia estetyki ;)

Lepiej dla moich oczu jak widzę komplecik takich samych rzeczy :idea:

Pozdrawiam - Marek !

gebyls 
Mateusz Wróbel

Wysłany: 2015-02-13, 15:00   

A ja jednak libię urozmaicenia podczas holu ryby dlatego skłoniłem się do zakupu dwóch różnych wędzisk :D Kije 3.6 rownież mam dwa różne i nie żałuję. Pogoda dopisuje więc niedługo będą testy.

soft 

Wysłany: 2015-02-13, 16:53   

Także się pokusiłem i kupiłem 10ft kije. Wybrałem comy z prologica . Zobaczymy jak spiszą się w sezonie .

Lemiux 
Szu

Wysłany: 2015-02-13, 18:42   

soft napisał/a:
Wybrałem comy z prologica .

Ja mam C.O.M i C2, zdecydowanie wole C.O.M. :)

shivan 
NIE

Wysłany: 2015-02-13, 18:56   

A co mają w sobie takiego fajnego?

Lemiux 
Szu

Wysłany: 2015-02-13, 19:13   

C2 mam 3 lb, C.O.M 2.75 lb. Jak dla mnie hol na C.O.M. jest znacznie przyjemniejszy. Do rzutów jest troszeczkę gorsza od C2 co jest akurat dla mnie przy wywózce bez znaczenia. Fast Water jest zajebisty do rzutu, chodź po co komu 10 ft do rzucania to ja nie wiem, no chyb a że ktoś ma problem taki jak kolega założyciel tematu. COM wchodzi w ładną parabolę no i co jest najmniej ważne jest ładniejszy ;P

gIFF

Wysłany: 2015-02-13, 19:51   

Lemiux napisał/a:
chodź po co komu 10 ft do rzucania

Skąd ta teoria że kijem 10ft nie idzie daleko i celnie rzucać. Rekordów tym nie rzucimy ale 100m spokojnie osiągalne.

Lemiux 
Szu

Wysłany: 2015-02-13, 20:27   

gIFF napisał/a:
Lemiux napisał/a:
chodź po co komu 10 ft do rzucania

Skąd ta teoria że kijem 10ft nie idzie daleko i celnie rzucać. Rekordów tym nie rzucimy ale 100m spokojnie osiągalne.

Nie miałem na myśli tego że nie wolno nimi tego robić. Chcesz wygodnie rzucać na ponad 90m to odpuść sobie 10ft, no chyba że samym ciężarkiem. Bardziej miałem na myśli że jeśli ktoś nie rzuca z krzaków i rzadko wywozi to po co się męczyć z krótkim kijem. Ja czasem rzucam, najczęściej wywożę i pokochałem 10ft. Dla mnie nie masz łódki = kij 12-13 ft

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-03-27, 14:13   

Koledzy. Szukam opinii użytkowników o wędce Prologic COM 10ft 2,75lbs. Będę łowić z wywózki na różnych odległościach małych i bardzo dużych. Hol z brzegu i z pontonu. Bardzo dziękuję za opinie :) Pozdrawiam

Lemiux 
Szu

Wysłany: 2015-03-27, 14:17   

MateuszJanusz napisał/a:
Szukam opinii użytkowników o wędce Prologic COM 10ft 2,75lbs

Mam dokładnie taką o jakiej piszesz.
Tak jak już pisałem, z dwojga Prologic C2 i C.O.M, fajniejsza wydaje mi się C.O.M.
Bardzo przyjemny hol i zdecydowana łatwość podbierania ryby czy to w łodzi, czy na kamienistym brzegu jeziora.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-03-27, 14:20   

Lemiux, Jak dla mnie to mało informacji. Głownie chodzi mi o odczucia podczas holu. Jak zachowuje się wędka, jaki ma zapas mocy..

Lemiux 
Szu

Wysłany: 2015-03-27, 14:35   

MateuszJanusz napisał/a:
Lemiux, Jak dla mnie to mało informacji. Głownie chodzi mi o odczucia podczas holu. Jak zachowuje się wędka, jaki ma zapas mocy..

Mój kij to głęboka parabola, jest bardzo miękki (zasługa 2,75lb) i w połączeniu z mało rozciągliwą Subline daje bardzo bardzo ładny komplet(miękki kij + sztywna żyłka).
Hol karpia 10+ przy sztywnej żyłce powoduje że każdy ruch ryby jest oddawany na wędzisko, co daje +50 do frajdy z holu :) 10ft daje przewagę nad 12ft podczas podbierania ryby. Największa ryba na tym zestawie to 19.400.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-03-27, 14:38   

Lemiux, Właśnie na taką odpowiedź czekałem :) Ja będę ich używał do plecionki. Może jeszcze ktoś ma ten kij i wypowie się w temacie. W każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Odpowiedz do tematu