Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AeSeF
2011-08-08, 14:49
[Wielkopolskie] Stawy Dębina Poznań - fotoopis
Autor Wiadomość
AeSeF
c3n50r3d


Pomógł: 23 razy
Wiek: 27
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-05, 12:10   [Wielkopolskie] Stawy Dębina Poznań - fotoopis

Witam,

w związku z licznymi pytaniami użytkowników o łowiska w Wielkopolsce oraz oto gdzie sam łowie, postanowiłem stworzyć mały fotoopis łowiska w centrum Poznania. Niektórzy z Was znają je z serii "Na karpie z Przemkiem Mroczkiem" ;) Za zgodą Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Dębiny udałem się nad wodę popstrykać kilka fotek, żeby pokazać Wam świetną wodę ulokowaną na Poznańskim Dębcu. No to do dzieła 8-) :Spis :

1. Historia łowiska
2. Położenie
3. Zbiorniki wodne - Staw Borusa i Dębowy
4. Regulamin
5. CennikiAD. 1 Historia łowiska

W 1984 r po wielkiej powodzi, gdy stawy zostały zalane przez Wartę, która po ustąpieniu zabrała wraz ze swoimi wodami ryby zasiedlające dotąd starorzecze, dzięki zapałowi kilkunastu wędkarzy - społeczników powstało Koło Miłośników Dębiny. W 1992 r Koło zostało zarejestrowane w Sądzie Rejonowym w Poznaniu i przyjęło nazwę Stowarzyszenie Miłośników Dębiny "Leśniczówka". Zebrane na początku pieniądze pozwoliły na zakup niewielkiej ilości ryb. Z czasem jednak przybywało członków i ilość wpuszczanych ryb również wzrastała. Według zapisków prowadzonych przez p. Władysława Szczerkowskiego (skarbnik Koła, a później Stowarzyszenia przez 23 lata) w 1987 r do wszystkich stawów wpuszczono 500 kg karpia (kroczek), w 1988 r 270 kg. W latach 90 wpuszczano ok. 2 t karpi wielkości handlowej (corocznie po ok. 700 kg na stawy Borusa i Dębowy, 400 kg staw Grundela i 100 kg staw Słoneczny). W latach 2000 zarybienie karpiem miało wielkość od 2500 kg do 3500 kg i było rozłożone równomiernie na każdy ze stawów. Od 1998 r stawy Borusa i Dębowy mniej więcej co 2 lata są zarybiane również karpiami dużymi (średnia waga 8-10 kg) w ilości od 10 do 30 sztuk na staw. Największy wpuszczony karp miał 20,5 kg. Wpuszczono również kilka karpi o wadze pow. 15 kg. W 2010 r dopuszczono 1000 kg karpi (137 sztuk) od 7 do 15 kg.


AD.2 Położenie

W lasku "Dębina" na zachodnim brzegu Warty w Poznaniu. Lasek przylega bezpośrednio do zabudowań ograniczającego z południa Poznań osiedla Dębiec oraz ulic Droga Dębińska, Piastowska, Dolna Wilda
Natomiast na Googe Earth wygląda to tak :arrow:

AD. 3 Zbiorniki wodne - Staw Borusa i Dębowy

W lasku znajdują się 4 stawy (starorzecza Warty) -Grundela, Słoneczny, Dębowy (z rowem), Borusa.
Stawy należą do zbiorników przepływowych z możliwością regulacji poziomu lustra wody. Woda jest uzupełniana rurociągiem z uwagi na sąsiedztwo Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i liczne studnie głębinowe. Przeźroczystość wody w listopadzie wynosi ok. 50 cm. W lecie występują okresowe zakwity zoo- i fitoplanktonu. Pod względem zanieczyszczeń jakość wody mieści się w drugiej klasie czystości. Na stawach Borusa i Grundela znajdują się wyspy, na których przebywanie jest zabronione (ostoja ptaków). Zabronione jest również przebywanie na południowym brzegu stawu Słoneczny - teren Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.


Ja dziś odwiedziłem tylko dwa stawy, z racji braku czasu, ale niebawem zobaczycie też Staw Słoneczny i Grundela, póki co oto zdjęcia z krótkim opisem :)


Dojazd z ulicy Piastowskiej i skręt na łowisko :To samo tyle że z drugiej strony ;-) :Żeby ktoś się nie zapomniał, że jest w lesie... :idea: :Staw Borusa sfotografowany ze stanowiska obok leśniczówki, z charakterystycznym powalonym drzewem :Charakterystyczne drzewo i charakterystyczny pień ;) :Stali bywalcy, rezydenci wręcz i główni konsumenci kukurydzy i kulek :mrgreen:Wyspa będąca ostoją ptaków, widziałem kiedyś filmik na YT gdzie na wyspie mieszkał żółw. Nie wspomnę o tym, że na wyspie poza ostoją ptactwa jest też ostoja zestawów końcowych ;) :Wyspa w szerszym polu widzenia ;)

Przy leśniczówce mamy mapkę, tak na wypadek jakby ktoś zbłądził albo zechciał popodróżować po Dębinie :Zdjęcie z mostku łączącego staw Borusa z Dębowym, przedstawiające cypelek na Stawie Borusa i część wysepkiKolejne zdjęcie z mostku, tym razem widok bardziej na cypelek i na ścieżkę pieszo-rowerową prowadzącą do innych stawów :I owy mostek ;-) :
Widok na staw Borusa po przejściu przez mostek :Drugi brzeg Stawu Borusa z widokiem na drzewko :mrgreen: :Zwierzyna leśna kontra kora drzewa :mrgreen: :Druga strona Stawu Borusa, węższa, do wyspy mamy zaledwie kilka metrów od brzegu, ale wędkarza jeszcze tam nie spotkałem ;) :Jak ktoś oglądał "Na karpie" miejsce znajome tylko sceneria bardziej letnia ;-) :Nie boją się, można głaskać, ale zdecydowanie preferują karmienie ;-) :Wyspa widziana z drugiej strony stawu, teraz doskonale widać odległość od brzegu :Czas na Staw Dębowy, zdjęć jest mniej bo jest o wiele mniej skomplikowany ;-)

Widok ze ścieżki pieszo - rowerowej prowadzącej na dalsze stawy :
Idealne miejsce w cieniu nie tylko do łowienia, ale też na odpoczynek po całej trasie ;-) :Przegroda oddzielająca od siebie Staw Dębowy i Grundela :Charakterystyczne drzewo na samym końcu Stawu Dębowego :

Nie wiem jak dokładnie to nazwać, jedni mówią na to syfon, dla mnie to zrzut czystej wody znajdujący się na Stawie Dębowym :Mostek łączący Staw Borusa ze Stawem Dębowym widziany z cypelka pokazanego wyżej ;-) :Wysepka naprzeciw cypelka :Znów wysepka oraz zwężenie prowadzące za wyspę :Zwężenie i brzydkie kaczątko 8-) :Jak ktoś lubi krótkie, familijne wypady i ma dylemat co zrobić z potomstwem, to polecam skorzystać z tego - świetna sprawa sam ostatnio się huśtałem :mrgreen: :

Ostatnio rozgorzała u nas dyskusja na temat dvd, radia itp itd na zasiadce, ktoś stwierdził, że woli takie rzeczy - myślę, że byłby zadowolony 8-) :Na koniec zdjęcie punktu gastronomicznego, do kupienia żarełko, napoje [tak, tak piwo też :mrgreen: ] i co najważniejsze - zezwolenia

AD.4 Regulamin

W Dębinie obowiązują cztery regulaminy, z czego dwa z nich stworzone są dla Członków Stowarzyszenia Miłośników Dębiny, zakładam, że jak wstąpicie do Stowarzyszenia to je sobie przyswoicie, póki co regulamin dla nas, szaraków 8-)

Regulamin połowu Ryb SMD
zezwolenia jednodniowe

I. Metody wędkowania

1. Zezwala się na wędkowanie metodą spławikową, gruntową, w wyznaczonych terminach.
2. Zezwala się na stosowanie dowolnych zanęt (oprócz chleba i ziemniaków) i przynęt.
3. Przy wędkowaniu metodą włosową należy używać haków bezzadziorowych oraz posiadać matę "karpiową" i odpowiedniej wielkości podbierak.

II. Czasookresy wędkowania.

1. Okresy wędkowania

Dwie wędki , we wszystkie dni tygodnia.

2. Godziny wędkowania
Maj -4.00- 21.00
Czerwiec -3.00 - 22.00
Lipiec -3.00 - 21.30
Sierpień -4.00 - 21.00
Wrzesień -5.00 - 20.00
Październik -5.30 - 19.00

III. Okresy ochronne, wymiary i limity dzienne

1. Okresy ochronne

" Sum - od 01 listopada do 30 czerwca
" Sandacz - od 01 stycznia do 31 maja
" Szczupak - od 01 stycznia do 30 kwietnia
" Pozostałe ryby - jak w regulaminie PZW.

2. Wymiary ochronne
" Karp - 35 cm
" Amur - 55 cm
" Szczupak - 50 cm
" Sandacz - 50 cm
" Sum - 80 cm
" Pstrąg - 30 cm
" Lin - 30 cm
" Węgorz - 50 cm
" Pozostałe gatunki - jak w regulaminie PZW

3. Limity dzienne
" Karp - 1 szt.
" Węgorz - 2 szt.
" Drapieżnik (szczupak, sandacz, sum, boleń) -1 szt. łącznie
" Lin, pstrąg - 2 szt. łącznie
" Amur - 1 szt.
" Pozostałe gatunki - 5 kg.

a) Do limitu dziennego połowu sumuje się ryby złowione na różnych stawach i w różnych porach dnia.
b) Po złowieniu drapieżnika przeznaczonego do zabrania (za wyjątkiem okonia) zabrania się dalszego łowienia na żywą lub martwą rybkę (w tym filet).
c) W przypadku złowienia karpia, którego waga jest równa lub wyższa niż 5 kg oraz amura od 15 kg wzwyż należy go wypuścić z powrotem do wody.
d) W przypadku złowienia karpia KOI (kolorowego) lub jesiotra należy wypuścić go z powrotem do wody.
e) Ryba podhaczona poza obrębem głowy określonym przez linie pokryw skrzelowych musi być bezwzględnie wypuszczona z powrotem do wody.

IV. Zakazy i nakazy.

1. Zabronione jest wędkowanie ze sprzętu pływającego, z wysp, w woderach stojąc i brodząc w wodzie, przy przepustach między stawami do miejsca oznaczonego przez Zarząd oraz z brzegów oddzielonych barierkami z wyłączeniem barierki zabezpieczającej przed wpadnięciem pieszych na stawie Dębowym przy kamieniu. Zezwala się na wędkowanie przy nieczynnym syfonie na stawie Borusa
2. Zakaz wędkowania z brzegu południowego (od strony Wodociągów) na stawie Słonecznym.
3. Zakaz wędkowania przy wpuście wody na stawie Dębowym (po 5 m z każdej strony wpustu) - wędki zarzucone prostopadle do brzegu. Uwaga! - nie zarzucać wędek w strefę chronioną z brzegu równoległego do prądu wody.
4. Zakaz łowienia ryb dla drugiej osoby poza swoim limitem. Ryba zacięta i wyciągnięta na brzeg należy do limitu tego, który rybę zaciął (nie wolno zacinać ryby za kogoś lub dla kogoś - wyjątek opiekun z dzieckiem).
5. Obowiązuje zakaz wymiany złowionych ryb.
6. Obowiązuje zakaz łowienia w nocy.
7. Zakaz łowienia w okresach podanych w komunikatach na tablicy ogłoszeń wyłączających poszczególne stawy.
8. Zakaz połowu dafni.
9. Podczas wędkowania metodą włosową należy używać haków bez zadziorowych lub z dogiętym grotem oraz posiadać matę karpiową i odpowiedniej wielkości podbierak.

V. Inne

1. Każdy wędkujący musi posiadać przy sobie kartę wędkarską, druk wpłaty darowizny na rzecz SMD uprawniający do wędkowaniu w danym dniu oraz kartę połowową.
2. Każdy wędkujący na specjalnej imiennej karcie połowowej w trakcie wędkowania, natychmiast po złowieniu wpisuje każdą przeznaczoną do zabrania rybę (umieszczoną w siatce) , której limit jest określony ilościowo w sztukach, (krzyżyk w odpowiedniej kratce). Należy wpisać nazwę stawu i wagę ryby. W przypadku złowienia karpia lub drapieżnika (szczupaka, sandacza, suma, bolenia) trzeba wpisać godzinę jego złowienia (format zapisu godziny XX, xx gdzie XX - godzina, xx - minuty np.: 06,35). Wpisanie na karcie ilości ryb, których limit podany jest w kilogramach musi nastąpić najpóźniej po zakończeniu wędkowania, ale jeszcze przed zwinięciem zestawów i opuszczeniem stanowiska. Kartę połowu należy mieć bezwzględnie przy sobie w czasie wędkowania. Brak karty połowowej lub nie zaznaczenie złowionych ryb powoduje dożywotni zakaz wędkowania na stawach SMD i odebranie zezwolenia przez kontrolującego. Kartę należy zdać przy nabywaniu kolejnego zezwolenia jednodniowego. Nie zdanie karty połowowej skutkuje nie wydaniem zezwolenia.
3. Wędkujący na stawach SMD ma obowiązek posiadania wagi, miary i przyrządu do wyhaczania haczyków.
4. Złowione ryby należy przechowywać w wodzie (nie w plecaku, torbie itp.) w siatce zgodnej z regulaminem PZW lub w worku karpiowym , na stanowisku wędkarskim.
5. Wszyscy członkowie SMD mają prawo kontroli wędkujących i obowiązek zwracania uwagi osobom naruszającym Statut, regulaminy SMD, uchwały Walnego Zebrania i Zarządu oraz osobom przebywającym na terenie działalności SMD naruszającym regulaminy ZZM m. Poznania w szczególności zaśmiecających lub dewastujących teren i urządzenia, niszczących przyrodę.
6. Prawo kontroli toreb wędkujących i osób towarzyszących posiadają osoby upoważnione przez zarząd specjalną legitymacją.
7. Naruszenie przepisów obowiązujących na terenie działania SMD skutkuje odebraniem zezwolenia przez kontrolującego i dożywotni zakaz wędkowania na stawach Dębiny.
8. W przypadku złowienia ryby z oznakami choroby należy powiadomić o tym fakcie Komisję Porządkową, członka zarządu, lub pracownika Leśniczówki pozostawiając ją w razie potrzeby do dalszych badań specjalistycznych..
9. Nie ma wyłączności na stanowiska wędkarskie oraz rezerwowania stanowiska dla drugiej osoby.
10. W sprawach nie objętych regulaminem połowu ryb SMD obowiązuje regulamin połowu ryb PZW.
11. Wszystkie kwestie sporne wynikłe podczas wędkowania oraz w czasie kontrolowania należy z podaniem faktów przekazać na piśmie do Zarządu.
12. Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje Zarządowi SMD.
Regulamin
wędkowania na stawach Dębiny dla wędkarzy stosujących zasadę złów i wypuść


1. Członkowie Towarzystw Karpiowych mogą wędkować na stawach SMD również w nocy, po wpłaceniu darowizny na rzecz SMD, po wcześniejszej zgodzie wyrażonej przez Prezesa SMD. Należy również uzgodnić staw, na którym odbywać się będzie wędkowanie.
2. Wędkowanie odbywa się na żywej rybie Ryba musi być natychmiast wpuszczona do wody ( po ewentualnym zrobieniu zdjęcia ). Zakazuje się przetrzymywania ryb nawet w workach karpiowych.
3. Można wędkować jedynie metodą włosową.
4. Należy używać haków bez zadziorowych lub z dogiętym grotem.
5. Należy posiadać przy sobie matę "karpiową".
6. W czasie 12 godzin wędkowania można użyć do 1 kg zanęty ( w tym kulek proteinowych ).
7. Zabronione jest wędkowanie ze sprzętu pływającego, z wysp, w woderach stojąc w wodzie oraz z brzegów oddzielonych barierkami z wyłączeniem barierki zabezpieczającej przed wpadnięciem pieszych na stawie Dębowym. Zezwala się na wędkowanie przy nieczynnym syfonie na stawie Borusa.
8. Zakaz wędkowania z brzegu południowego ( od strony wodociągów ) na stawie Słonecznym.
9. Zakaz wędkowania przy wpustach i przepustach wody na wszystkich stawach ( po 5 m z każdej strony wpustu ) - wędki zarzucone prostopadle do brzegu.
10. Wędki należy wyrzucać prostopadle do brzegu, nie na skos lub wzdłuż brzegu.
AD.5 Cenniki

Zezwolenia na wędkowanie:

- całoroczne - 250 zł i odrobienie 10 godzin prac społecznych na rzecz Zakładu Lasów Poznańskich, dla nowych członków dopłata za jesienne zarybienie 70 zł. Opłata u skarbnika -leśniczego w "Leśniczówce" Poznań ul. Ku Dębinie 2. Wędkowanie nocne dla członków Stowarzyszenia tylko za zgodą Prezesa i wpłaceniu 10 zł za noc (opłata przeznaczona na duże karpie). Wędkowanie nocne odbywa się wyłącznie na żywej rybie.
- jednodniowe - 25 zł na dzień. Zezwolenia do nabycia w sklepach wędkarskich przy ul Bukowej 8 (u Roberta Jagielskiego), "Pasażu 222" ul. Grunwaldzka 222 (u Dawida Patlewicza), przy ul. Jerzego w Poznaniu i kiosku spożywczym przy stawie Borusa. Każdy wędkarz do zezwolenia otrzymuje regulamin i kartę połowową.
- zezwolenia nocne - 35 zł za dobę, tylko dla wędkarzy stosujących metodę "złów i wypuść" po uprzedniej wcześniejszej zgodzie Prezesa Stowarzyszenia. Ilość zezwoleń na nocne wędkowanie jest ograniczona
Źródła informacji :

http://stawydebina.pl


Kontakt z Prezesem Stowarzyszenia Miłośników Dębiny, Panem Andrzejem Pietrasem znajdziecie na w.w stronie, ode mnie możecie liczyć na stałą chęć wspólnych zasiadek 8-)
 
 
MariuszPosmyk 
Administrator


Pomógł: 48 razy
Wiek: 29
Posty: 1544
Skąd: Krzanowice
Wysłany: 2011-08-05, 14:32   

Bardzo urokliwe miejsce. Mam nadzieje, że w przyszłym roku się tam z Tobą wybiorę.

Bardzo dziękuję za opis oraz zdjęcia - bardzo dobra robota Marcin :)
_________________
Kontakt z administracją forum: redakcja@forum-karpiowe.pl
 
 
 
AeSeF
c3n50r3d


Pomógł: 23 razy
Wiek: 27
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-11-20, 22:48   

Mamy nowy rekord karpia po powodzi - w dniu 13.11.2011 r. na stawie Borusa Jarosław Kujawa złowił rybę o wadze 16,600 kg.

źródło : http://stawydebina.pl/


Gratulacje :!:
 
 
KACZAS 
Michał Biegała


Pomógł: 14 razy
Wiek: 34
Posty: 775
Skąd: Gostyń
Wysłany: 2012-03-02, 06:55   

Szkoda, że nie wolno łowić w nocy! :/
 
 
RR 
Ryszard Iwański

Pomógł: 12 razy
Wiek: 43
Posty: 257
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-03-02, 07:10   

KACZAS napisał/a:
Szkoda, że nie wolno łowić w nocy! :/


AeSeF napisał/a:

- zezwolenia nocne - 35 zł za dobę, tylko dla wędkarzy stosujących metodę "złów i wypuść" po uprzedniej wcześniejszej zgodzie Prezesa Stowarzyszenia. Ilość zezwoleń na nocne wędkowanie jest ograniczona
 
 
wolus 
Kamil Wolek


Pomógł: 10 razy
Wiek: 24
Posty: 522
Skąd: Giecz/Środa Wlkp.
Wysłany: 2012-04-01, 15:48   

Ruszyło się coś na Dębinie :?: Ma ktoś jakieś informacje :?:
_________________
Zawsze jadę NA ryby, a nie PO ryby!!!
Catch, kiss & release
 
 
 
dzidek 
Rafał Sobkowiak

Wiek: 33
Posty: 38
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-03, 21:28   

Mała korekta nowy rekord po powodzi to 16,80kg z dnia 28.04.2012.

AeSeF napisz mi na jakim stawie łowisz bo mam zamiar się tam wybrać...
 
 
AeSeF
c3n50r3d


Pomógł: 23 razy
Wiek: 27
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-05, 13:05   

dzidek napisał/a:
AeSeF napisz mi na jakim stawie łowisz bo mam zamiar się tam wybrać...


Borusa.
 
 
dzidek 
Rafał Sobkowiak

Wiek: 33
Posty: 38
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-05, 21:24   

AeSeF napisał/a:
dzidek napisał/a:
AeSeF napisz mi na jakim stawie łowisz bo mam zamiar się tam wybrać...


Borusa.


Jeżeli będziesz miał kiedyś czas i ochotę to możemy sie kiedyś umówić
 
 
AeSeF
c3n50r3d


Pomógł: 23 razy
Wiek: 27
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-06, 11:35   

Cytat:
Jeżeli będziesz miał kiedyś czas i ochotę to możemy sie kiedyś umówić


Niestety, wydaje mi się, że najwcześniej to koniec września i później, bo nie mam czasu na wędkowanie, ale jakby co możesz zawsze napisać PW przed wypadem, może trafi się chwila.
 
 
BartekD 
Bartosz Dziabas


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Posty: 179
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-09-26, 20:43   

Dziś byłem na Dębinie od 15.00 do 19.00 i nic. Staw Borusa, wysepka koło mostu.

Słyszałem że niedawno ok. 16 kg Karpika złapano.

Pytałem i dziś ogólnie kiepsko.

Ktoś chętny na jakąś zasiadkę ? :)
 
 
maciek 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Posty: 557
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-02, 08:40   

Czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie populacji karpia i amura na stawie Słonecznym?
_________________
Maciej Dziarłowski
 
 
bori

Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-06, 20:31   

Ktoś łowił ostatnio w Dębinie i może powiedzieć na co najlepiej łowić
 
 
Kubuskaczmarek 
Kuba Kaczmarek

Pomógł: 1 raz
Wiek: 20
Posty: 61
Skąd: Wojnowice
Wysłany: 2014-08-27, 23:39   

Takie pytanko: jeżeli nie mam opłaconych składek PZW ale mam kartę to normalnie mogę wejść na łowisko i łowić (oczywiście po wykupieniu pozwolenia itd)? Pytam ponieważ raz słyszałem, że nie trzeba mieć karty wędkarskiej a drugi raz,że trzeba i teraz sam już nie wiem :roll: .
_________________
Catch&Release
 
 
PaY 
Dominik Idaś


Pomógł: 7 razy
Wiek: 34
Posty: 418
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-28, 07:04   

Jak dobrze się orientuje to trzeba opłacić składki w stowarzyszeniu Dębina by móc korzystać z łowiska. Wszelkie informacje sa na stronie łowiska.
 
 
BartekD 
Bartosz Dziabas


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Posty: 179
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-28, 09:34   

Kubuskaczmarek, tylko i wyłącznie możesz łapać jak wykupisz zezwolenie od Stowarzyszenia.

Jeden z punktór regulaminu:
Każdy wędkujący musi posiadać przy sobie kartę wędkarską, druk wpłaty darowizny na rzecz SMD uprawniający do wędkowaniu w danym dniu oraz kartę połowową.
_________________
pozdrawiam
BartekD
 
 
zigi 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Posty: 78
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-10-22, 19:26   

Był ktoś może ostatnio na Dębinie ? Jakie królują smaki ?
 
 
bori

Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-22, 23:53   

Ja 2 tygodnie temu miałem 10 kg na hot demona,
chociaż dużo osób łowi teraz na kukurydze
 
 
HubertK 
Hubert Kreja


Pomógł: 1 raz
Wiek: 18
Posty: 49
Skąd: Oborniki k. Poznania
Wysłany: 2016-05-01, 18:29   

Był ktoś w tym roku? Jakie wyniki?
 
 
MarioSan 


Wiek: 44
Posty: 11
Skąd: Luboń
Wysłany: 2016-06-20, 12:30   

HubertK napisał/a:
Był ktoś w tym roku? Jakie wyniki?


W tym roku byłem kilka razy w trakcie czerwcowego urlopu, jako że zaczynam to moje wyniki nie są specjalnie imponujące, kilka ryb ok 8kg, kilka mniejszych, największy i zarazem moja życiówka to 9,2kg. Zasadniczo to jestem w tym miejscu zakochany bezgranicznie, szukam czegoś podobnego w okolicy ale Dębina zdaje się być ewenementem w skali całego kraju, interesują mnie kameralne wody, gdzie można połowić z rzutu bo wywózki mnie nie bawią, w tej kategorii łapie się Stary Staw, no chyba że jeszcze ktoś coś jeszcze podpowie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14