Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej !

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
PVA siatka czy worki ?
Autor Wiadomość
pawelw

Wysłany: 2011-08-03, 14:42   PVA siatka czy worki ?

Proszę o opinię co stoswać na zbiorniku z duża ilością roślin i mała ilości mulistego dna, raczej jest to dno twarde piaszczyste , ale można trafić na cienkie warstwy mułu, szczególnie przy rzutach.

Chcę nęcić punktowo pelletem 6mm, kulkami pokruszoneymi i całymi ok 10 , 15 sztuk, na odległości ok 60 - 70 m.

Które rozwiązanie jest lepsze?

1. Worek PVA, w nim zestaw z ciężarkiem ,kulki ,pellet zalane dopalaczem przed samym rzutem.
2. Siatka wypełniona mieszanką pelletu 6mm i kulek pokruszonych i całych zalanych dopalaczem przed zasiadką, nawleczona na przypon za pomocą igły?

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-08-03, 15:08   

Osobiście używam worków bo można wlać więcej boostera.

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-08-03, 16:44   

pawelw napisał/a:
na odległości ok 60 - 70 m.

Na taką odelgłość to tylko worki PVA z zestawem w środku. Wszystko razem będzie leciało jak bomba, przez co rzut może być mocniejszy i pewniejszy a jednocześnie na większą odległość. :D

Obawiam się że z siatką PVA możesz mieć problem rzucić na taką odległość, ponieważ cały zestaw będzie robił duże opory w powietrzu, ciężar nie będzie skupiony w jednym miejscu przez co rzuty prawie na pewno bedą bliższe oraz mniej precyzyjne. ;)

Pietras napisał/a:
Osobiście używam worków bo można wlać więcej boostera.

Siatkę PVA też można solidnie zalać boosterem, gdyż siateczka z pelletem bardzo ładnie wchłania booster. ;)

brygiel 
Piotr Krygier

Wysłany: 2011-08-03, 17:01   

Ja osobiście polecam siatki ESP http://www.esp-carpgear.com/viewProduct.php?id=52 mają gęsty splot i przy tym są elastyczne.Dipować można do oporu :D pięknie się też rozpuszczają ,nie pozostawiając żadnych resztek.

pawelw

Wysłany: 2011-08-04, 08:09   

Ja osobiście też wolę siatki, ale worki wydaja mi sie leszpe do dipowania, można zalać dużo dopalacza, który w przypadku np. robin red osiada na dnie i daje super chmurę zanętową.
Jedyne czego się obawaiam to większa pływalność worków, boję się, żę po wpadniećiu do wody worek będzie pływał a całośc rozproszy się na dnie, jeśli zrobie dziurki w worku to nie będę mógł nalać dipa w dużej ilości i wtedy nie ma różnicy czy to worek czy siatka.
Chyba zostanę przy siatce a mieszankę do siatki zaleję dopalaczem na dzień wcześniej.

Bury 
Dariusz Szarabajko

Wysłany: 2011-08-04, 08:13   

Sam mówisz że booster osiada na dnie, więc wystarczy dziurki porobić powyżej poziomu boostera.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-08-04, 15:01   

Przemo napisał/a:
Obawiam się że z siatką PVA możesz mieć problem rzucić na taką odległość, ponieważ cały zestaw będzie robił duże opory w powietrzu, ciężar nie będzie skupiony w jednym miejscu przez co rzuty prawie na pewno bedą bliższe oraz mniej precyzyjne. ;)

To jakich średnic siatek Przemku używasz że 70m to problem ewentualnie jak duże robisz te kiełbaski? Ja stosuje dwa rodzaje siatek kordy i nigdy nie maiłem problemu by na taką odległość posłać. Wiosną stosuje głównie longchuck i tym mając dobry kij i umiejętności 90-100m nie powinno być problemem. Latem stosuje głównie zwykłą siatkę kordy boile, ma chyba z 25mm średnicy może trochę więcej i również nie widzę problemu w osiągnięciu 70m

Wracając do tematu, ja na takie łowisko poleciłbym worki, są rożne wielkości więc coś znajdziesz, tylko nie wiem czy upchasz tyle jedzonka. Polecam worki z tego względu że ładnie osiadają na roślinach, przynajmniej mi się sprawdziły. Co do pływania worków, robię taki patent, worek wypełniam i zalewam busterem/dipem, zaklejam worek lub zawiązuje, następnie ubijam od to co jest w worku od spodu łapiąc za rogi worka, gdy już jest wolne miejsce w rogu wtedy doskonale widać że jest tam powietrze, wystarczy trochę nadciąć końcówkę worka, wyciskać powietrze i za pomocą wody/śliny zakleić róg, analogicznie postępuje z drugim rogiem. Całego powietrza nie da się usunąć ale w ten sposób da się ograniczyć do takiej ilość że worek nie będzie pływał.
Na zarośniętych miejscówkach robiłem jeszcze inny patent, ale trzeba wiedzieć jakie rośliny występują w danym miejscu oraz jaka jest głębokość. Patent polega na tym by pozostawić w worku trochę powietrza, a hak zabezpieczyć pianką pva, w ten sposób worek będzie się przez chwile unosił lub bardzo powoli opadał, po czym rozpuści się uwalniając zestaw i zanętę, które swobodnie opadną na rośliny. To czy worek w tym przypadku będzie się unosił czy powoli opadał zależy od ilości pozostawionego powietrza, gramatury ciężarka, wadze wypełnionego worka oraz tego czym został wypełniony. Da się to łatwo "wymierzyć" metoda prób i błędów

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

pawelw

Wysłany: 2011-08-05, 13:12   

Dziękuję Panowie za podpowiedzi.
Proszę jeszcze napiszcie jakiej długosci przypon stsujecie do worków PVA, zakupiłem worki perforowane, do rzutów o długosci 19 cm i średnicy 6,5 cm.
Przypon mam na złączce do szybkiej wymiany zabezpieczony gumą, o długości ok 20 cm.
Zastanawiam sie czy przypon przeprowadzić na zewnątrz worka za pomocą igły jak przy kiełbasce z siatki i wbić haczyk od zewnętrznej strony w worek, czy umieścić go na ciężarkiem w środkun worka i zasypać pelletem, boję sietylko splątania przy rozpuszczaniu sie worka( haczyk możę zaczepić sie o leadcore). Chyba,że najpierw umieścić w worku przypon a na nim ciężarek, ale wtedy środek cięzkości worka nie będzie odpowiedni do rzutów, choć myślę, że i tak bez problemu rzucę na 60m. Co o tym myślicie?

Do napełniania worka tu znalazłem prosty, banalny ale skuteczny sposób:Napełnianie worka I

Tu jeszcze jeden filmik:Napełnianie worka II

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-08-05, 14:33   

Robię podobnie jak na pierwszym filmie, tylko z małymi wyjątkami. Również stosuje pva kordy, głównie M i L mają one wymiary odpowiednio 70 i 85 milimetrów na 110 milimetrów. Zazwyczaj pod pva staram się stosować centryczne ciężarki, ale czasem stosuje pva z ciężarkiem na klipsie. Przypony daje przeważnie około 10cm. Samo wypełnianie pva robię inaczej, na spod daje głównie drobny pellet, na tym ląduje haczyk z kulką (haczyk lub włos zabezpieczam pianką pva) dalej daje wypełnienie, głównie mieszankę peletu i pokruszonych kulek ewentualnie zalewam dipem, na samym końcu daje ciężarek i jeszcze odrobinę pelletu, całość sklejam, a rogi robię tak jak wcześniej opisałem, podobnie jak na filmie.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

sopelek523 
Oliwer Sobczak

Wysłany: 2011-08-18, 15:31   

Mam pytanko wie ktoś może ile milimetrów(szerokości) ma szeroki tunel PVA z kordy :?:

demios 
Damian Boraczyński

Wysłany: 2011-08-18, 17:39   

sopelek523 napisał/a:
Mam pytanko wie ktoś może ile milimetrów(szerokości) ma szeroki tunel PVA z kordy :?:

Zmierzyłem i wychodzi 38 mm

sopelek523 
Oliwer Sobczak

Wysłany: 2011-08-18, 19:25   

Wielkie dzięki demios.

Odpowiedz do tematu