Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aminoliquid - bez aromatu
Autor Wiadomość
pawelw

Wysłany: 2014-11-23, 10:02   Aminoliquid - bez aromatu

witam

Czy ktoś zna taki prdukt i potrafi napisać kilka słów na jego temat?
Interesuje mnie skład, aromat i wpływ na poprawę jakości zanety?
Poszukję dopalacza , który nie zmieni aromatu i nie wprowadzi kolejnego aromatu do zanety.

W 99% mieszam bigshoty S&O z Quenchem i tym zalewam zanęty. Poszukuję czegoś co zwiększy jaość zanęty , ale jednocześnie nie wpłynie znacząco na jej aromat.
Nie chcę zrobic z zanęty śmietnika z aromatami, trzymam się ze składnikami w linii S&o/quench cały rok i do tego chcę się dostosować.
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-11-23, 19:10   

pawelw, Najprościej to dopasowanie zalewy amino pod swoje kulki/aromaty. Większość z nich nie posiada jakiegoś silnego aromatu więc nie będą tłumił aromatów. Kolejna sprawa to taka że nawet jeśli któreś z amino nie będą się komponowały z przynętami to nie znaczy że nie będą się sprawdzać. Sam do zalewania stosuje typowo rybne amino, a stosuje je w połączeniu z słodkimi. Z subtelniejszych zapachowo amino pociłbym Amino 365, z tych bardziej rybnych ale które i tak sprawdzają się z słodkościami czy owocowymi to krill amino czy fish protein concentrate. Od siebie poleciłbym te skoncentrowane proteiny rybne. Niby nie są one typowym aminokompleksem ale zawartością nie odbiegają od takich.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

wojt 

Wysłany: 2014-12-15, 18:00   

Przeglądam różne promocje sklepów i uwagę moją przykuły produkty 2 czeskich firm mianowicie amminocomplex 100 ml, który wystarcza według producenta wystarcza dokładnie na 2 kg miksu. Ta buteleczka kosztuje ok 60 zł co jest dla mnie przesadą bo w tej cenie mogę kupić 500 ml płynnego kompleksowego pokarmu dobrych angelskich firm.
Co takiego wyjątkowego jest w tych czeskich produktach że tak je sobie cenią.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-12-15, 20:21   

wojt, Masz skład lub opis tego amino? Bo tak to można sobie gdybać. Dawkowanie by się w sumie zgadzało tylko cena dziwna.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2014-12-15, 20:28   

Piotr-pewnie chodzi o amino z jetfisha,to pan Bytom ostatnio dodawał na filmie przy robieniu kulek.Dobrze myśla wojt ??? ;)

wojt 

Wysłany: 2014-12-16, 09:44   

Amino Kompleks, wiele lat temu zestawiałem te kompleksy, chciałem zaoszczędzić karpiarzom wszystkich tych zakupów mnóstwa buteleczek z różnymi składnikami. Aby wasza przynęta była naprawdę skuteczna, trzeba dodać betainę, CSL cornmino, bioamino, cerealamino, PPC amino, liquid liver, płynną proteinę rybią, GLM ekstrakt, ekstrakt wątrobowy, esencję, olej rybi, olej z orzecha tygrysiego, esencjalny olej, słodzik, itd. To wszystko w dodatku powinno być dozowane w idealnych proporcjach, żeby przynęta była jak najbardziej skuteczna. Tak to opisuje producent firma jet fish. Ale czy to wszystko musi być w naszej kulce jeśli robimy ją na markowych miksach np w/w firmy jet fish? Ja puki co stosowałem 2 amino mianowicie wątrobowy CC More Meteor i 5 składnikowy ocean proteina firmy massive baits i efekty były według mnie niezłe. Ale człowiek zawsze zastanawia się czy jak doda tego czy owego nie będzie lepiej.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-12-16, 10:03   

Wow to dopiero ciekawe. Ja tam wolę pozostać przy tym co mi się sprawdza czyli jeśli amino to takie które zawiera w sobie te "kluczowe" amino. ;) Wystarczy popatrzeć w profil aminokwasowy ale niestety nie wszystkie produkty posiadają taki opis.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

wojt 

Wysłany: 2014-12-16, 18:09   

Dla mnie te amino jet fisha 100 ml za ponad 60 zł to troche przerost formy nad treścią. W tej cenie mam dobry aminocomplex na jakieś 6-8 kg ciasta i wystarczy jeszcze do zalewy zrobionych kulek a nie jak podaje jet fish na dokładnie 2 kg ciasta. Po nowym roku pokulam na amino z CC More mają chyba największy wybór tego typu mieszanek w cenie 50-90 zł za 500 ml czyli cena do przyjęcia. Nie piszę tego żeby się przypodobać Piotrowi z carp city ale podaje to co wywnioskowałem z przeglądania różnych sklepów "karpiowych".

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2014-12-18, 18:16   

No to jest nas dwóch również na nadchodzący sezon postawię w większości na amino i ekstrakty cc moore'a :)

wpads

Wysłany: 2014-12-18, 19:32   

Co myślicie o czymś takim w zastosowaniu do kulek ?
Aminokwasy

W opisie:
Stosowanie i dawkowanie
 Pstrągi: 10 ml/1 kg paszy

To i chyba na karpie się nada

buba0sparx 
Damian Pietrzyk

Wysłany: 2015-01-21, 22:02   

Amino dla gołębi , plus melasa i jakiś aromat i masz produkt rodem z najlepszych firm "Karpiowych"

pawelw

Wysłany: 2015-01-24, 22:25   

Czy to amino dla gołębi ma jakiś smak, aromat? Czy raczej jest neutralne?
Ile stosować na 500 ml zalewajki ?

Odpowiedz do tematu