FOX FX11
Odpowiedz do tematu

: FOX FX11
Mam pytanie czy ktos posiada szukam opini

A poprawnie po polsku możesz pisać? To pisz. Rumun

:
Posiadam, co cię interesuje? Mają świetny nawój żyłki, ułożona idealnie, świetnie się rzuca i są "zgrabne".

Pzdr
Maciej
:
Swietny kolowrotek.. wada - ze slyszenia i z forum w UK.. odpryski farby ..
Chce wlasnie wymienic moje FS12000E na FX11..
Ich praca zachwyca.. jak maselko..

:
Jeżeli chodzi Ci o pracę "jak masełko" i przy tym brak problemów z odpadająca farną i generalnie brak problemów :) to polecam shimano ultegry. Praca to czysta poezja.

:
Dobry kołowrotek, bardzo ładnie nawija, praca niestety nie jest "maślana" ale też nie ma tragedii tzn. wspomniane wyżej Ultegry pracują ładniej.

:
:) Pojede do sklepu i pomacam :) zawsze jest czas na zmiane decyzji :)
Co do kołowrotka w UK jest popularny i nie slyszalem zadnych uwag na prace (sam w sklepie probowalem) ... jedyne uwagi to na odpryskujaca - luszczaca sie farbe ale tez nie wszystkie... moze jakas felerna seria :)

:
Niestety ten fx11 kosztuję w sumie tyle samo co ultegra xtc... jak dla mnie wybór jest prosty na korzyść shimano.

Bream Hunter
:
witam posiadam również shimano aero technium xt 10000 ale już mi się znudziły i chce wymienić na cos innego i jak popchnę 2 szt xt to kupie za to 3 tylko co mysle albo fox fx 11 albo shimano ultegra xsa

:
Bez obciążenia pracuje ładnie, gorsza praca objawia się pod obciążeniem np. podczas zwijania zestawu, jednak nie ma tragedii i kołowrotek jest wart polecenia jako alternatywa dla Ultegry

:
ale sami wiecie angole nie dbaja o sprzet oni pracują na nie kilka dni a zwykły kowalski musi kombinować .

:
pojade na targi co cottbus i porównam

:
Nie znam tych starszych Techniumów które Ty posiadasz ale jeśli w hierarchii Shimano były pozycjonowane tak jak dzisiejsze modele Techniumów to zarówno Fx11 jak i Ultegra XSA jest co najmniej 2 klasy niższym modelem, więc nie wiem czy warto zmieniać.

:
Moim zdaniem ultegra ma gorszy nawój i hamulec. W FX11 żyłka jest bardzo wolno nawijana. Jest duża różnica w nawijaniu. Miałem również ultegry, ale hamulec mi nie odpowiadał, choć wiem że innym pasuje bardzo. Także trzeba pomacać :)

Pzdr
Maciej
:
A widziałeś jak nawija xtc/xsc czy nowe xtb?

Masz filma z ultesia a potem aero:

Ostatnio zmieniony przez shivan 2014-11-29, 08:52, w całości zmieniany 1 raz
Bream Hunter
:
Ja miałem wersje xtb, może w wolnej chwili zrobię i wrzucę filmik jak nawija FX11. moim zdaniem robi to inaczej szpula porusza się wolniej przód tył /podobnie jak aero/, bo ilość obrotów na jeden ruch jest napisana w przełożeniu.. Oczywiście wszytko też zależy jak się szybko kręci kolbką, trzeba by dwoma z taką samą prędkością..

http://youtu.be/1Tj7BDSoAEY?t=48s

Pzdr
Maciej
:
Czołem
Panowie nie ma się co tak podniecać tą super wolną oscylacją szpuli. Zarówno jeden jak i drugi system nawoju ma swoje zalety i wady. Nawój jaki oferuje Ultegra lepiej sprawdza się przy plecionkach gdyż zwoje bardziej się krzyżują i efekt zakleszczania się plecionki po forsownych holach jest zminimalizowany. Super wolna oscylacja zastosowana w FX11 i Techniumach jest natomiast lepsza dla żyłki ponieważ w mniejszym stopniu dochodzi do zagniatania na krzyżowaniu się zwojów co przekłada się na dłuższą żywotność żyłki.

:
a wiec padło na fx11. teraz tylko trzeba kropnąć techniumy xt 10 000

:
Hej!
Na przyszły sezon planuję zakupić takie dwie sztuki.
Chciałbym uzyskać na ich temat jakieś informacje + jedno pytanie ;) - Ile obrotów trzeba zrobić aby z wolnego biegu przejść do holu? Wiadomo to indywidualna sprawa jak ustawiamy hamulec ale tak mniej więcej.

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
:
Osobiście ustawiam na 1/2 - 3/4 obrotu pokrętłem na szpuli. Zależy dużo od odległości łowienia, kija oraz na jakie zestawy łowimy.

Dajmy rybom szansę na przeżycie kolejnego dnia!!!
:
stary_dinozaur, dzięki ;) to mi wystarczy, a moglbys coś napisać więcej o kołowrotkach ? Ile je już masz? Jak się spisują ?

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
:
Kupiłem je do Sonik-ów NCT jako sprzęt rzutowy. Wprawdzie mało na nie wędkuję, ale według mnie lepsze są jako rzutowe od starych BLC-ków, które mam na wywózkę. Rzutu ponad 100m przy obciążeniu 80g. oraz z tymi wędkami to normalka.

:
stary_dinozaur, ja akurat zamierzam użyć ich do wywozki i zamontować do kija 2,75-3lbs
Duża, pojemna szpula więc pewne i tam się spiszą ;)

:
Te kołowrotki mają zapasową szpulę o mniejszym wgłębieniu. Można więc śmiało jednej szpuli używać do rzutów drugiej na wywózkę. Na pewno i do wywózki nada się.

:
stary_dinozaur, wiec temat kołowrotka mamy załatwiony ;) dzieki :)

:
W Shoutbox odpisałem Tobie na pytanie - wydaje mi się że to jest wędka FOX Horizon SFD - do tego kołowrotka będzie chyba pasowała. Wprawdzie nie miałem jej w ręce ale słyszałem dobre opinie o niej.

:
stary_dinozaur, jeśli to jest ta wedka to odpada ... jest za droga ... szukam czegoś do max 500zl/szt

:
Witam! Proszę o pomoc mam możliwość zakupienia 2 kołowrotków fox fx11 crl 057. Cena to 500 zł za sztukę. Kołowrotki uzywane 1 sezon. Stan oceniam na dobry. Proszę o podpowiedź czy warto? Jeśli nie to jakie inne młynki polecacie ? Pozdro!

:
Marios92, jesli są w dobrym stanie( w takim powinny być po 1 sezonie) i nie przeszkadza Ci brak WB, to warto. Precyzyjny hamulec, b.ładny nawój żyłki. Wiec za tą cenę ... ;)

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi
:
Napewno warto. Znajomy używał caly sezon i zadowolony. Ja też mam 2 szt. Ale były nad woda 3 razy ( głównie łowię na Daiwa entoh) więc nie powiem za wiele od siebie.

:
To i ja coś dodam od siebie. Szukałem tej wiosny nowych kołowrotków i tez myślałem o Fox FX11. Zastanawiałem się dość długo nad nimi, lecz wybór padł na Affinity 8000. Dla mnie dyskwalifikujący w FX11 jest hamulec tzn aby z wolnego biegu szpuli przykręcić go do możliwości holowania, trzeba wykonać około 1,5 obrotu pokrętła (o ile dobrze pamiętam). Bardzo słabo to wypada porównując do Penna, Shimano. Pomyślcie o tym przed zakupem czy nie bedzie Wam przeszkadzać takie długie dokręcanie po braniu.
Peace 8)

:
Tu się nie zgodzę. U mnie do wolnej szpuli wystarczy jeden obrót . Później dokręcania o pół-3/4 można holować.. Pewnie ze można odkręcić o trzy obroty i później dokręcac , ale po co? Jeden obrót wystarcza w zupełności

:
Porównywałeś ten hamulec do Penna lub Shimano ? Każdy kupuje co mu pasuje ;) dałem tylko radę by mieć to na uwadze. Mialem w ręku wiele modeli więc wyssane z palca to nie jest. Pozdrawiam

:
Nie twierdzę, że w/w są gorsze. Może są lepsze skoro porównywales. Twierdzę tylko że do wolnej szpuli 1 obrót, do maxa też. Nie trzeba kręcić tyle co wspominałeś.

:
Spoko spoko 8) z mojej strony mowa tylko i wyłącznie o hamulcu. Fox ma 'dłuższy' do dokręcenia niż te co miałem w ręku np. Affinity, Speedcast, Ultegra, Tournos ;) i zdania nie zmienię :P

:
Wszystko zależy od tego, jak kto ustawia "wolny"... Mi przykładowo QD daiwy był "za krótki", po zamianie pokręteł i/lub szpul (szpula QD+zwykłe pokrętło lub pokrętło QD+zwykła szpula) było cacy...

Dziś zrób coś, czego innym się nie chce ...a jutro będziesz miał to, czego inni pragną
:
Skoro poruszyłes daiwę mam pytanie . Jak wygląda pokretlo qd od spodu ? ( tzn. w starej wersji nakrętka jest zamocowania poprzez zatopienie tworzywa po obwodzie - kilka punktów jak spojrzysz od spodu) . Czy w qd też tak jest czy może są śrubki i można się dostać bezproblemowo.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum