Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nęcenie SPOMBEM
Autor Wiadomość
Lineker 
Tomasz Linowski

Wysłany: 2015-02-21, 14:58   

slowik szczerze właśnie takiej chciałem użyć, dzięki za przestrogę. :D Może masz jakieś sprawdzone rozwiązanie?

arek2202 

Wysłany: 2015-02-21, 15:04   

slowik napisał/a:
Lineker tylko nie stosuj tej szybkozłączki bo stracisz spomba ;)
Z tego typu złączek,spomb się wypina.

Potwierdzam ;) Nam się udało zauważyć to w ostatniej chwili i doraźnie naciągnięta została koszulka termo, ale na następny wyjazd juz była wiązana porządna agrafka.
Ten post wyraża moją opinię jedynie w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Lineker 
Tomasz Linowski

Wysłany: 2015-02-21, 15:08   

arek2202 jakiej wielkości stosujesz te agrafki 10-12 ?

arek2202 

Wysłany: 2015-02-21, 15:12   

Qrcze rozmiaru teraz nie pamiętam, ale mają około 1,5 cm razem z krętlikiem.
Ten post wyraża moją opinię jedynie w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2015-02-21, 15:14   

Lineker napisał/a:
Może masz jakieś sprawdzone rozwiązanie?

Najlepsza spiningowa,taka jak pokazał arek2202 ;)

sawe89 

Wysłany: 2015-03-09, 21:54   

Ja używam do spomba żyłki 0,30mm i przypon strzałowy z prologica bulldozer leader 0,50mm i jest wszystko ok jeszcze mi się nigdy nie zerwał odpukać praktycznie cały czas tym nęcę bo narazie nie ma funduszy na łódeczkę

Frodla 

Wysłany: 2015-04-21, 18:47   

przypon strzalowy używam ale tylko jak dużym nęce, mały ogólnie na żyłce i daje rade :P

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2015-04-21, 20:16   

Frodla napisał/a:
mały ogólnie na żyłce i daje rade
Jak Ci pęknie żyłka i spomb znajdzie się w toni wodnej to zmienisz zdanie i zastosujesz nawet i do małego spomba przypon strzałowy.

wojtek straub 

Wysłany: 2015-04-21, 21:04   

tomekja123 napisał/a:
Frodla napisał/a:
mały ogólnie na żyłce i daje rade
Jak Ci pęknie żyłka i spomb znajdzie się w toni wodnej to zmienisz zdanie i zastosujesz nawet i do małego spomba przypon strzałowy.

Do tego trza mieć wyjątkowy talent :mrgreen:
Malucha podpinałem zamiast przyponu (oczywiście po ściągnięciu ciężarka z klipsa), do zestawu i naprzód... Dawały radę kijki 2.75 i 3 lbs i żyłki 0.30-0.34mm...

maja 
maja

Wysłany: 2015-04-25, 20:07   

Ja używam żyłki 0,36 plus strzałówka 0,40 plecionki ala mam dużego spomba
a kij mam 3m sumowy 400g

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-05-18, 21:44   

Witam.
Chciałem zapytać czy Wam spomb się nie plącze po wpadnięciu do wody? Tzn. gdy rakieta uderza o taflę otwiera się i otwarta "nurkuje" robiąc coś na wzór przewrotu w przód i owija strzałówkę. Czasem jak sie szarpnie to się odwinie ale jak się nie uda to przy zwijaniu nurkuje pod wodę co strasznie utrudnia zwinięcie rakiety :/ Dzieje się tak ze srednim, jak i dużym spombem. Czy to może wina "hamowania" rakiety klipsem? Można coś z tym zrobic?

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-05-18, 21:53   

mongo2001 napisał/a:
Chciałem zapytać czy Wam spomb się nie plącze po wpadnięciu do wody?
Witaj. Mój spomb nie ma takich problemów. Używam obecnie FOX'a i jest o niebo lepszy od ,,zwykłego,, spomba. Zarówno z tym jak i ze starym nie miałem takiego problemu. A masz strzałówkę założoną ??

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-05-18, 22:07   

Tak.Strzałówka z plecionki

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2016-05-18, 22:36   

mongo2001, też miałem ten problem. Musisz po każdym rzucie sprawdzić czy "drut" wychodzący z lotki (ten zakończony krętlikiem) nie jest powyginany. Jeżeli jest to go palcami wyprostuj i nie będzie problemu z plątaniem.

domin92 
Dominik Mikoś

Wysłany: 2016-05-18, 22:40   

Przywiązujesz rakietę bezpośrednio do strzałówki czy dajesz jeszcze agrafkę czy coś tego typu?

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-05-19, 08:31   

słowik napisał/a:
Lineker tylko nie stosuj tej szybkozłączki bo stracisz spomba ;)
Z tego typu złączek,spomb się wypina.

Ja ostatnio zamontowałem do szybszej wymiany rakiet taką złączkę jak opisujesz i powiem, że trochę mnie wystraszyłeś...
Miałeś już jakieś złe doświadczenia z tymi klipsami?

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2016-05-19, 08:45   

domin92, przywiązuję bezpośrednio do plecionki.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-05-19, 10:26   

Ja rzucam bezpośrednio przywiązanym spombem do żyłki. Nic się nie plącze i przez dwa lata nie urwałem żadnego. Może mam po prostu szczęście.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-05-19, 10:36   

domin92 napisał/a:
Przywiązujesz rakietę bezpośrednio do strzałówki czy dajesz jeszcze agrafkę czy coś tego typu?

Eee mam agrafkę z krętlikiem :D Taką solidną morską. Też myślałem czy to nie jest winne, ale nie mam pojęcie jakby miało to wpływać na zachowanie rakiety po uderzenie o wodę...

Peres 

Wysłany: 2016-05-19, 11:19   

Też mam agrafkę z krętlikiem ponieważ jak nęcę zupą używam rakiety fox'a, a jak kulkami albo peletem nadal zwykłym spombem. I nic mi się nie plącze.

Buli 
Tomek

Wysłany: 2016-05-19, 12:31   

Witam

Posiadam 2 orginalne spomb-y w wersji large ale używam jak na razie 1 , i mam takie pytanko czy ktoś zaobserwował ze ten ząbek na którym się zatrzaskuje powoli się wyrabia, ja użyłem tego spomba może na 10 zasiadkach i u mnie ten plastik widocznie się stępił . Myślę ze jeszcze jakieś 2-3 użycia i albo będe musiał się przełożyć na nowego albo coś tutaj pokombinować z dociskiem sprężyny.

Jak to wygląda w foxowych spombach bo jeżeli ogrinalne mają wystarczać na 10-15 zasiadek to chyba szkoda kasy na to będzie.

Pozdrawiam

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-05-19, 21:02   

Buli napisał/a:
Jak to wygląda w foxowych spombach bo jeżeli ogrinalne mają wystarczać na 10-15 zasiadek to chyba szkoda kasy na to będzie.
Tomuś zawsze w pogotowiu :) Podsyłam kilka zdjęć podglądowych..

kubaks 

Wysłany: 2016-05-19, 21:06   

Mi po trzecim zamknięciu wypadł bolec(zdjęcie 3)syf jak sk...... nie polecam

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2016-05-19, 21:07   

Buli, dziwne bo swojego spomba katuję od trzech sezonów i wszystko się elegancko zamyka. Nie widać też żeby coś się wyrobiło w zatrzasku.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-05-19, 21:19   

wild_scorpio46, Ja również na spomba nie narzekam. Jedyne co mnie spotkało smutnego to pęknięta sprężyna, dokładnie drut,który ,,otwiera,, dwie połówki spomba.

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2016-05-19, 21:25   

tomekja123, też już to przerabiałem. Ale raz na trzy lata taka usterka może się zdarzyć ;)

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2016-05-19, 21:25   

Ja tez katuje mojego już trzeci sezon i nic się nie dzieje. Choć mam nówke w zapasie jakoś ten stary nie chce się poddać :D mimo że dwa razy już był zerwany. .
�� :D :D

Dawidstu 
Dawid Stużyński

Wysłany: 2016-05-19, 22:31   

Co do rakiet foxa to dość często spotykam się z opinią że są kiepskie i Fox musiał jakąś partię wycofać ale ja nie mam i nie wiem...
Odnośnie spomba zwykłego to ja nic nie zauważyłem żeby coś się wyrabiało (mówię o oryginalnym spombie bo jaxon zepsuł się po 3 rzucie...)

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-05-19, 22:49   

Dawidstu napisał/a:
Co do rakiet foxa to dość często spotykam się z opinią że są kiepskie i Fox musiał jakąś partię wycofać ale ja nie mam i nie wiem...
Odnośnie spomba zwykłego to ja nic nie zauważyłem żeby coś się wyrabiało (mówię o oryginalnym spombie bo jaxon zepsuł się po 3 rzucie...)

Pierwsza partia FOX-a faktycznie była wycofana - teraz są już dobre.
Dla mnie to są dwie różne "rakiety". Ich konstrukcja jest inna i dlatego Spomba używam do punktowego nęcenia - FOX-a by bardziej zrobić ścieżkę. Konstrukcja FOX-a pozwala po położeniu go na wodę i pociągnięciu zrobić delikatną ścieżkę w Spombie tego nie zrobimy :(

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2016-05-19, 23:00   

stary_dinozaur napisał/a:

W sklepach są jeszcze stare, z pierwszej serii. Podobno mają wymieniać ale nikt nie wie kiedy. Pierwsze właśnie miała wadę wypadającego bolca.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-05-19, 23:03   

Ralph_Fridge napisał/a:
stary_dinozaur napisał/a:

W sklepach są jeszcze stare, z pierwszej serii. Podobno mają wymieniać ale nikt nie wie kiedy. Pierwsze właśnie miała wadę wypadającego bolca.

:( Ty wiesz lepiej - ja słyszałem, że już są wymienione :( ale i tak ja ich nie używam :)

Marcin Mazurek 
Marcin M

Wysłany: 2016-05-24, 20:32   

Używam spombów od 4 sezonów w tym od 3 intensywnie. Oryginalne wytrzymują bardzo długo- ostatnie 2 sezony męczę ziga i poza jednym zerwanym spombem mam zero strat. W tym roku coś mnie podkusiło i wydałem 20 zł na podróbę. Do dzisiaj szkoda mi że nie dołożyłem jeszcze 30 zł i nie kupiłem prawdziwego spomba. Podróba wytrzymała ok 10-15 rzutów, z czego ok 5 zupełnie nieudanych, i się rozpadła. Po założeniu oryginału wszystkie rzuty były celne.
Ogylnie- lepiej wydać 50-60 zł na oryginał niż zapłacić nawet 10zł za totalne badziewie.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-05-24, 20:33   

Marcin Mazurek napisał/a:
Używam spombów od 4 sezonów w tym od 3 intensywnie. Oryginalne wytrzymują bardzo długo- ostatnie 2 sezony męczę ziga i poza jednym zerwanym spombem mam zero strat. W tym roku coś mnie podkusiło i wydałem 20 zł na podróbę. Do dzisiaj szkoda mi że nie dołożyłem jeszcze 30 zł i nie kupiłem prawdziwego spomba. Podróba wytrzymała ok 10-15 rzutów, z czego ok 5 zupełnie nieudanych, i się rozpadła. Po założeniu oryginału wszystkie rzuty były celne.
Ogylnie- lepiej wydać 50-60 zł na oryginał niż zapłacić nawet 10zł za totalne badziewie.

Amen.

Dawidstu 
Dawid Stużyński

Wysłany: 2016-05-24, 20:48   

Mi się podróbka jaxona zepsuła się po 3 rzutach (brawo ja xD)
Ciekawie wyglądają podróbki np. z foxa widziałem też gdzieś spomb z lk baits taki na magnesy (można nalać płynu i się nie wyleje ;) ) magnesy się ustawia do odległości rzutu (tzn. pod jaką siłą mają puścić )

Domin 

Wysłany: 2016-10-12, 20:46   

Ja mam zamiennik spomba.Wazylem go zapakowanego z gotowana kukurydzą i konopiami.400 gram kij 5 lb i tak 2 sezony śmigam na strzalowce 0.50 i zylce ,0.30.Myślę że na plecionce Tak odległości nie osiągniemy.

kazike30 

Wysłany: 2016-12-02, 18:00   

Polecam dobrą plecionkę a nie sznurek od presy o średnicy 0,45.Ja do spoda mam IB 0,17 i daje rady przy dalekich rzutach o wiele lepiej niż żyłka 0,26...

Odpowiedz do tematu