Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Smaki CC Moore
Autor Wiadomość
januszhga 
januszhga

Wysłany: 2014-10-22, 13:49   Smaki CC Moore

Mam prośbę :D . Może ktoś podpowiedzieć mi jaki smak kryje się pod nazwą mixu firmy CC Moore?
Miałem jedynie do czynienia ze smakiem Odyssey XXX i powiem...robi wrażenie :D .

1. Live System
2.Equinox
3.Meteor
4.N-Gage XP

Dzięki za podpowiedzi ;)

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2014-10-22, 14:18   

Z tego co wiem Equinox to zapach przyprawionych owoców ale poczekaj na odpowiedź specjalisty Piotra:)

ciciek_cwiklice 
Szymon Witosz

Wysłany: 2014-10-22, 14:18   

Najlepiej opisany skład tych kulek jak i pewnie odpowiedz na każde twoje pytanie znajdziesz na rockworldzie. Tylko musisz wejść w kulki a nie tam pop up czy mixy pellety itp.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-10-22, 19:17   

januszhga,

Odyssey XXX - Głównie muszla nowozelandzka, typowy śmierdziel na głównie rybnych komponentach i zawartości betainy oraz glm po 10% Klasyk jeśli chodzi o kulki ccm.

Live System - orzech/krem coś w tym kierunku. Kulki wyłącznie na komponentach roślinnych i mlecznych bez rybnych dodatków. Jeśli u kogoś na wodach sprawdzają się bardziej słodkości od śmierdzieli to warto dać szansę LS.

Meteor - seria wycofana, kulki bazowały na komponentach rybnych, zwierzęcych, mlecznych i roślinnych z dodatkiem RobinRed (10%). Tu aromat był dość dziwny, niby pikantny, a ostry. Aromat wątroba/scopex

N-Gage XP - Jeśli mialbym określić to krótko to coś w kierunku ryba z czarnym pieprzem. Kulki zawierają 10% stymulatora żerowania Feedstim Xp.

Equinox - doprawiony owoc. Subtelna nuta owocowa z dodatkiem wyraźnych przypraw, zarówno słodkich jak i ostrych. Stosowałem wszystkie rodzaje kulek ccm i nie mówię tu o sprawdzeniu jednego kilograma czy dwóch i po roku łowienia muszę przyznać że equinox może pobić wszystko na głowę. Niestety nie miałem zbytnio czasu w tym roku ale to co bylem to jestem z Equinoxa zadowolony na 200%.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Mizrach 
Krzysztof Gawryszek

Wysłany: 2014-11-30, 15:54   

Łowił ktoś na Equinox wiosną, czy sprawdzają się w chłodnej wodzie?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-11-30, 20:53   

Mizrach, Śmiało mogę je polecić niezależnie czy chcesz łowić wiosną, latem, jesienią czy zimą. Naprawdę mega kulki. Cały ten sezon łowiłem wyłącznie na equinox'a i w 2015 też będę na nie łowił. Łowiłem już na różne kulki ale te mają to "coś" w sobie. Do tego stopnia mi się sprawdziły że nawet nie zamierzam wracać do własnego robienia kulek. Jeśli masz jakieś pytania śmiało pytaj.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

skibik5 
Kuba Słotwiński

Wysłany: 2014-11-30, 23:10   

Tak samo jak Piotr Ostrowski, mogę polecić equinoxy, łowiłem na nie przy różnej temperaturze wody i złego słowa nie mogę powiedzieć. Mają w sobie coś takiego , że zarówno amury jak i karpie nimi nie gardzą. Polecam ;)

Mizrach 
Krzysztof Gawryszek

Wysłany: 2014-12-01, 18:31   

Dzięki Panowie, szukałem czegoś na wiosnę i kulki ccmoore mnie zainteresowąły, miałem okazję powąchać na targach w Lublinie i zapach był ciekawy. Trzeba będzie samemu przetestować.

iwonab89 
Iwona Bajak

Wysłany: 2014-12-02, 07:01   

A jakie kulki polecicie z tej firmy? To znaczy jakie smaki wam się sprawdzają:)

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-12-02, 09:54   

W moim przypadku, najskuteczniejsza w chłodniejszych okresach sezonu (wiosna, jesień) okazuje się seria Odyssey XXX.

iwonab89 
Iwona Bajak

Wysłany: 2014-12-02, 11:59   

U mnie z reguły sprawdzają się smaki słodkie, mam parę smaków śmierdzących ale jakoś bez efektu na nie:(

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-12-02, 20:44   

iwonab89 napisał/a:
U mnie z reguły sprawdzają się smaki słodkie, mam parę smaków śmierdzących ale jakoś bez efektu na nie:(

Jeśli u Ciebie lepiej sprawdzają się słodkie to sprawdź Live System, słodkie i kremowe kulki z nutami orzecha, a z pływających sprawdź NS1 typowe słodkości występują w jednym aromacie ale w czterech kolorach.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

iwonab89 
Iwona Bajak

Wysłany: 2014-12-02, 20:48   

O nareszcie konkretna podpowiedz:) O już mam listę na zakupy na targi:) Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Mateusz91 
Mateusz Preisner

Wysłany: 2014-12-03, 10:16   

Wiesiek, skończ już z tą Iwoną. Już każdy wie ;)

Bartek358 
Morawski Bartosz

Wysłany: 2014-12-03, 10:56   

Chyba się zaopatrzę w te kulki Equinox na nowy sezon ;)

karoler 
C&R!

Wysłany: 2015-01-14, 17:31   

Pierwsza i ostatnia większa ryba tego sezonu tj amur 14,5 kg i karp 17kg skusiły sie na łamańce zwieńczone kuleczką 14mm helleaiser fatal attraction. Jak dla mnie nr1 CCmoor'a. Gorąco polecam

lukaniu-78 

Wysłany: 2015-02-11, 16:04   

Mam pytanie odnośnie kulek przynętowych Glugged Equinox Hookbaits. Niedawno zakupiłem je u Pana Piotra. Niestety nie pachną subtelną nutą owocową, żadnymi przyprawami. Po prostu "pachną" bardzo mocno czymś podobnym do aromatu rybnego do tego stopnia, że ich woń jest dusząca - na dłuższą metę wąchania.

Więc co jest nie kaman z tymi kulkami? Czy ma to może coś wspólnego z tym, że wykupiłem ze sklepu ostatnie opakowanie tych kulek i są najzwyczajniej nieświeże?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2015-02-11, 16:17   

lukaniu-78, Piotrek, nie Pan Piotr ;) O świeżość produktów możesz się nie martwić bo z tego co pamiętam były z dostawy listopadowej. Myślę ze to jest kwestia dipu w którym one są skąpane. Wersja gluged to nic innego jak dumbelsy zalane dipem, a sam dip jest dość silny bo zawiera sporo "ostrych" olejków eterycznych.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

skibik5 
Kuba Słotwiński

Wysłany: 2015-02-11, 16:25   

O ten lekko wchodzący w rybny zapach nie ma się co martwić. Sam do czasu aż nie doczytałem, że są to kulki o głównej nucie owocowej nie mogłem tego rozpoznać. I wszystkim mówiłem, że są to jakieś przyprawy z rybą i jakimś słodkim dodatkiem. Czuć to szczególnie w dipie (dumbelsów nie posiadam). Moim zdaniem tą rybną nutą nie ma się co przejmować, bo np. w moim wypadku również amury (które z założenia pobierają głównie słodkości)i gustują w tej serii.

lukaniu-78 

Wysłany: 2015-02-11, 17:35   

Chłopaki, jeśli ten aromat może być trochę niewyraźny to nie ma o czym dalej prawić.

W takim razie wszystko jest ok.

Po prostu zaniepokoiłem się tym, że ten zapach wcale nie zgadzał mi się z tym co o nim wyczytałem.

Dzięki za szybkie odpowiedzi!

vanderseba 
Sebastian Moryc

Wysłany: 2016-03-03, 01:27   

Odświeżę temat - łowił ktoś na kulki Pacific Tuna ze stajni CCMoore'a? Nie mogę nigdzie znaleźć opinii jakiejkolwiek na temat tej kulki jak z jej składem, czy warto kupować w większej ilości?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-03-03, 07:00   

vanderseba, Raczej nie znajdziesz recenzji innych poza tymi od CCM. Powód prosty premiera tych kulasów byłą 1 lutego i w przeciwieństwie do np premiery Equinoxa CCM nie było nawet mowy by otrzymać próbkę wcześniej niż w dniu premiery. Co do samego smaku/zapachu to jak dla mnie rewelacja i cały ten rok będę je testował. Niby nic nadzwyczajnego bo to połączenie tuńczyka i Robin Red ale jednak ma to coś w sobie. Jak dla mnie wyczuwalne się też aromaty wędzonki, zwłaszcza jak powąchać booster.
Na stronie sklepu każde kulki CCM mają opis wartości odżywczych i dla Pacific Tuna wygląda to następująco:
Protein 30%
Fibre 1,7%
Oil/fat 7%
Ash 8,6%

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

vanderseba 
Sebastian Moryc

Wysłany: 2016-03-03, 11:52   

Piotr Ostrowski, dzięki wielkie za informacje :D Myślałem właśnie, że jakaś ilość próbek poszła już do wody przez jakiegoś użytkownika zakręconego w ccm. Ale w sumie też i tyle mi wystarczy by mnie przekonać :lol: . Zamawiam na ten sezon w takim razie. Robin myślę pozwoli także połowić przy zimnej wodzie jak teraz :idea:

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-03-03, 13:44   

vanderseba, Wszystkie partie próbne itd były dawane wyłącznie ich testerom. Kilkukrotnie katowałem ich ale nie chcieli przesłać nawet kilku by zobaczyć jaki to aromat itd. W sumie się im nie dziwię bo trochę nad tym siedzieli ale z drugiej strony z equinoxem tak nie było :D Jak dla mnie są po prostu rewelacyjne i myślę że w połączeniu z drobnymi ziarnami, chilli i tuńczykiem to będzie masakra. Myślę ze i karpiom będzie się podobało bo wiadomo chilli+tuńczyk to już klasyka.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

vanderseba 
Sebastian Moryc

Wysłany: 2016-03-03, 14:05   

Piotr Ostrowski Święta prawda :lol: Chilli i tuńczyk zrobi robotę podejrzewam. Do tego dopalone konopie tak to też widzę :D

Zabuza

Wysłany: 2016-09-05, 16:03   

Chciałem sie podpytać jak efekty na Pacific Tune z CCmoora ?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-09-05, 16:09   

Jestem zadowolony, a białe popki PT najczęściej lecą do podbicia tonących czy do choda z wszystkich pływaków w tym sezonie. Podobne informacje mam też od klientów i jedyne co mnie smuci to fakt że jakoś połączenia PT+BBQ słabo wypada a BBQ nie raz ratowały bezrybną zasiadkę.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

kuter

Wysłany: 2016-09-25, 17:04   

Panie Piotrze a jak z twardością/wytrzymałością kulek zanętowych? Wiem że są dostępne osobne opakowania utwardzanych kulek, jednak rozmiarówka mi nie odpowiada. Chciałbym stosować pojedynczą kulke 24mm na włosie dlatego pytam o ich twardość?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-09-26, 10:17   

kuter, Do czego miałbym Ci je porównać bo tak jakoś nie wiem jakiego porównania użyć ;) Więc tak jeśli pytasz o drobnicę to spokojnie wytrzymają 24h na włosie, jedynie w przypadku raka lub bardzo intensywnego żerowania sumika karłowatego może nie wytrzymać tych 24h. Mam kulki LS które moczą się w wodzie od końcówki sierpnia i w ten weekend jak około 18stej zestaw wylądował w wodzie tak czekał do brania około 14stej. Czyli jak widać kulki moczone miesiąc wytrzymały prawie 24h.

P.S. Piotrek jestem, na pana trzeba mieć wygląd przynajmniej :P

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

kuter

Wysłany: 2016-09-26, 21:33   

Możesz użyć porównania chociażby do kulek Imperiala które moim zdaniem są dość twarde?

Podobają mi się te utwardzane kulki haczykowe CC Moore, ale niestety największy rozmiar to tylko 18mm, po za tym ich dostępność jest dość utrudniona, szczególnie omawiany tuńczyk.

wojtek straub 

Wysłany: 2016-09-27, 10:40   

kuter, gotowce meteor, czy ngage (18) spokojnie moczyły się półtora doby...

Hinczyk 
Hinczyk

Wysłany: 2016-09-27, 22:53   

Czyli jaki smak cc moora polecacie najbardziej? Znajomy jest bardzo zadowolony z LS :)

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2016-09-27, 23:30   

Piotr Ostrowski napisał/a:
P.S. Piotrek jestem, na pana trzeba mieć wygląd przynajmniej :P

To prawda, okropnie brzydkie z Ciebie bydle!

Z CCM polecam pop-up Smoked BBQ oraz Dairy Supreme (podobny do Candy z Solara jednak bardziej intensywny) - jeden i drugi zapach kozak :mrgreen:

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-09-28, 13:02   

Hinczyk, Szczerze to mogę polecić każdy z obecnie dostępnych "smaków" CCM jest o tyle fajne że nie zależy im aby co roku wrzucać 5-10 nowych smaków które po roku i tak znikną, tylko długo i ciężko pracują zanim coś wpuszczą. Jako przykład może posłużyć XXX który jest już dostępny coś około 10 lat i dalej świetnie się spisuje. Ja jak nie byłem nigdy przekonany do LS tak coraz bardziej mi pasuje, tylko muszę trochę swoje przyzwyczajenia co do nęcenia zmienić ;)

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Hinczyk 
Hinczyk

Wysłany: 2016-09-29, 00:12   

[quote="Piotr Ostrowski" tylko muszę trochę swoje przyzwyczajenia co do nęcenia zmienić ;) [/quote]
W jakim sensie?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-10-02, 07:30   

W 90% łowię na typowo rybne śmierdzące kulki więc słodkości czy owoce mało kiedy lądują u mnie na włosie więc też trochę inne dodatki stosuje do mieszanki zanętowej. Teraz i tak już łowię i nęcę samymi kulkami ale normalnie to ziarna + kulki + dodatki. W przyszłym roku chyba bardziej skupię się na LS i będę chciał dodać coś pod to do mieszanki. Nie wiem jeszcze może będą to zmielone orzechy z marcepanem jako dodatek do ziaren czy coś w tym stylu.

P.S. Kolejny amator moczonego LS wylądował na macie. Coraz bardziej podoba mi się te moczenie w zalewie, a kulki wcale nie są aż takie miękkie by nie wytrzymywały 24h.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

piotro001 

Wysłany: 2017-01-16, 19:18   

Mam takie pytanie, może trochę głupie ale jestem początkujący, czy jeżeli użyję na włosie powiedzmy smaku equinox w woreczku będę mieć zanętę tej samej serii to czy użycie np. peletu halibutowego albo peletu basic Lorpio będzie waszym zdaniem błędem?

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2017-01-16, 20:47   

piotro001, Moim zdaniem nie będzie to błędem... nie ma reguły, że sprawdzi Ci się tylko jeden smak... kombinuj, próbuj, wyciągaj wnioski.. Pamiętaj, pellet ma szybko pracować i za jego główne zadanie uchodzi zwabić ryby w nasze miejsce nęcenia... Jeśli Ci się to uda to przynęta na haku będzie rzeczą drugorzędną... czasami najróżniejsze mieszanki przynoszą zaskakujące, pozytywne sukcesy :)

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2017-01-16, 21:04   

piotro001, Nie będzie to błędem, tu nie ma co się gryźć. Mi dla przykładu Equinox najlepiej sprawdzał się z aromatami bbq (kiełbasa/czosnek), ostre przyprawy, owocowe i rybne. Sam z rybnych używałem głównie mielony pellet rybny ale śmiało możesz kombinować z popularnymi pelletami tj halibut, red halibut czy podobnymi.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

piotro001 

Wysłany: 2017-01-18, 22:30   

Waszym zdaniem opłaca się dodać do PVA drobnej zanęty? Czy lepiej pozostać przy pokrojonych kulkach i pelecie?

Odpowiedz do tematu