Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Can-d
2014-10-11, 21:31
Mieszanki paszowe uzupełniające dla zwierząt hodowlanych
Autor Wiadomość
wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2014-10-10, 20:33   Mieszanki paszowe uzupełniające dla zwierząt hodowlanych

Kupiłem ostatnio właśnie taką mieszankę. W składzie tej mieszanki znajdują się wszystkie potrzebne witaminy i aminokwasy dla zwierząt. Nasuwa mi się pytanie czy nie można by owej mieszanki zastosować do zasypania ziaren przed nęceniem żeby się zrobiła chmurka witaminowa w wodzie ewentualnie użyć do produkcji kulek lub też znaleźć jakieś inne zastosowanie dla niej przy połowie karpi ? Jeżeli tak to w jakiej ilości i do czego ? Sama mieszanka ma drobniutką granulację i przyjemny zapach podchodzący według mnie pod coś owocowego. Cena jest przystępna bo koszt 2 kg zamyka się w okolicy 10 zł. A może nie ma sensu jej stosować bo będzie odstraszać ? Poniżej zdjęcia jak to wygląda. Sory za jakość ale jestem właśnie na zasiadce ;) .

WP_20141010_19_49_44_Pro.jpg
Plik ściągnięto 119 raz(y) 188,68 KB

WP_20141010_19_48_21_Pro.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 192,78 KB

Kowal 
JakubKowalik

Wysłany: 2015-05-14, 20:40   

Witam.
Zacznę może od tego, że mieszanka prezentowana na zdjęciach to składnik uzupełniający (można wnioskować po opisie) czyli coś w rodzaju witamin dla ludzi. Nie ma tam składników używanych w typowych paszach dla zwierząt, a i cena którą Pan podał jest dosyć wysoko jak na paszę.
Może opowiem krótko o moich doświadczeniach z tego typu paszami.
Osobiście stosuję mieszanką dla kurcząt firmy Bacutil. Jest ona dosyć tania (worek 25kg kosztował bodajże 31zł). W jej skład wchodzą: kukurydza, pszenica, śruta poekstrakcyjna słonecznikowa; sojowa; rzepakowa, olej roślinny sojowy, śladowe ilości hemoglobiny i mączki rybnej oraz 2 składniki których nie mogę doczytać. Zapachem przypomina coś w stylu suchego chleba namoczonego w wodzie (generalnie neutralny). Używam tego głownie go method feeder, ale myślę, że nadawało by się do miksu na kulki (mam zamiar spróbować). Granulat można używać bezpośrednio po namoczeniu, ale ja przygotowuję go nieco inaczej. A mianowicie: mielę jak najdrobniej, warto ok. 5-10% zmielonej psiej karmy pływającej(daje fajny efekt smużenia), mieszałem go z różnymi zanętami i efekt był nieco lepszy niż stosowanie samych zanęt. Całość zalewam melasą co daje ładniejszy kolor i intensywniejszy zapach. Ryby to jedzą. Zarówno takie z oczka wodnego jak i stawu, jeziora. Karpie, karasie, płocie, leszcze to jedzą. Generalnie możliwa "zanęta" za śmieszne pieniądze.
Może moja wypowiedź jest długa, niezwięzła i nie do końca "karpiowa", ale myślę, że komuś może się przydać. Jeżeli nie to trudno. ;)

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2015-05-14, 22:29   

Na wstępie nie jestem pan tylko Przemek ;) . Co do stosowania tej mieszanki. Na pewno nie odstrasza bo przy dodawaniu jej do kukurydzy przed nęceniem rybki były w łowisku tylko akurat nic nie chciało skubać. No ale tu akurat może być wiele przyczyn. W każdym razie nie odstrasza. W tym roku na wiosnę próbowałem na swoje kulasy z jej dodatkiem i jakieś wyniki były. Bez szału ale były. Zresztą na całej wodzie rewelacji nie było. W 100% nie mogę jeszcze powiedzieć czy faktycznie jej dodatek pomaga. Dalsze testy będą trwały. Jeżeli będę wiedział coś więcej na jej temat to napiszę.

Kowal 
JakubKowalik

Wysłany: 2015-05-15, 19:51   

Nie jestem pewny, ale chyba mieszanki tego typu przeznaczone dla świń mają w składzie sporo mączek rybnych/mięsnych/kostnych, więc mogą być skuteczniejsze od tych dla kur. Warto spróbować.
Moim zdaniem największym + na korzyść takich mieszanek jest ich cena. Jak już wcześniej napisałem 25kg za około 30zł, to śmieszna cena.

Odpowiedz do tematu