Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TB Impact Boiles
Autor Wiadomość
vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-04-16, 23:59   TB Impact Boiles

Witam! Ostatnio dostałem w ręce katalog TB i zaciekawiła mnie ich oferta przynęt z serii impact. Jestem gotów spróbować te przynęty u siebie, lecz może ktoś się spotkał z tą serią (kulkami, dipami, boosterami, atraktorami) i/lub może coś o nich powiedzieć, jakąś opinię? Z góry dziękuję.

Łukasz 

Wysłany: 2011-04-17, 09:47   

Używam kulek i boosterów z tej serii, kulki 16mm - japońska kałamarnica ot taki killer :mrgreen: , wątroba-scopex, pop-up 18mm - monstrualny krab, również japońska i mega tutifruti. ;) Z każdego smaku boostery.

vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Wysłany: 2011-04-17, 10:07   

I jakościowo kulki i atraktory nie odstają od innych firm? Bo kulki mają tańsze niż inne firmy a nie wiem czy dobrze pracują w wodzie?

Łukasz 

Wysłany: 2011-04-17, 13:13   

No w tym przedziale cenowym powinny być dobre, można jeszcze spróbować z CDB lub najtańszej seri dynamita, dynamity właśnie testuje w porównaniu z TB. Atraktory i boostery też są dobre a przede wszystkim tanie :)

vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Wysłany: 2011-04-17, 15:46   

To jak porównasz z Dynamite to prosiłbym o napisanie tutaj tej realacji :)

Łukasz 

Wysłany: 2011-04-17, 18:07   

Jasne nie ma problemu.
Łowienie z marszu narazie 1 zasiadka 0:0 :D

vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Wysłany: 2011-06-04, 08:15   

Byłeś jeszcze na rybach?:) Może wynik się poprawił?;d

sernik 
Jacek Siernicki

Wysłany: 2011-06-04, 14:47   

Osobiście używam kulek TB i na efekty nie narzekam.Moim zdaniem jeśli karpie sa w łowisku to co byśmy nie założyli na włos doczekamy się odjazdu.Ja przynajmniej nie zauwazyłem zwiększenia czestotliwości bran zmieniając kulke na jakąś z wyższej półki(czyt. droższą).

vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Wysłany: 2011-06-05, 00:29   

sernik masz rację, ale kulka z tB inaczej pracuje w wodzie niż np. kulka Natural Baits. I pod tym względem różnią się kulki no i oczywiście pod względem aromatów.

sernik 
Jacek Siernicki

Wysłany: 2011-06-05, 14:59   

Wydaje mi sie że najważniejszą sprawą jest ściągnięcie karpi w łowisko,a tego raczej nie zrobisz zakładając jedną nawet "czarodziejską" kulkę na włos.

krzys421 

Wysłany: 2011-06-13, 08:22   

Moim zdaniem kulki TB bardziej odstraszają niż przyciągają ryby.Przykład ostatnia zasiadka około 50 godzin,nęcenie kuku+konopie+pellet halibut złowiłem około 100 karpików od 1kg do 3 kg żaden nie pokusił się na TB.Brały na kuku kulki własnej roboty zasysały nawet pellet 22mm a gdy założyłem TB cisza.Kulki które testowałem to ochotka i pływaczki krab-banan,truskawka,ryba,brzoskwinia-ananas.

vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Wysłany: 2011-06-13, 14:07   

sernik, ważne by nasza przynęta na włosie była atrakcyjna dla karpi? Musi się wyróżniać wśród naszej zanęty.

pawiozo 

Wysłany: 2011-06-22, 11:28   

krzys421 napisał/a:
Moim zdaniem kulki TB bardziej odstraszają niż przyciągają ryby.

Chyba przesadne stwierdzenie. Jak dotąd stosuję tylko kulki TB, pływające na hak, tonące - na hak i jako zanętę do PVA. I ponieważ mnie się sprawdziły, nie zamierzam zmieniać a tym bardziej przepłacać 2 lub 3 krotnie tylko dlatego, że właściciel droższej marki mieści się kraju o wyższym PKB. Najczęściej stosuję bałwanka mix np. koncentrat ryba + wanilia. Rozmiar 16-18 mm. Ale mogę też polecić kryl i inne około-skorupiakowo-mięczakowe smaki.

SQra 
Carp Team Riposta

Wysłany: 2011-06-24, 15:37   

pawiozo napisał/a:
Chyba przesadne stwierdzenie. Jak dotąd stosuję tylko kulki TB, pływające na hak, tonące - na hak i jako zanętę do PVA. I ponieważ mnie się sprawdziły, nie zamierzam zmieniać a tym bardziej przepłacać 2 lub 3 krotnie tylko dlatego, że właściciel droższej marki mieści się kraju o wyższym PKB

Już to gdzieś pisałem że kulek TB to używam tylko i wyłącznie na Odrze gdzie liczy się raczej ilość a nie jakość. Przecież te gipsówki prawie w ogóle nie pracują. Mam dużo lepsze efekty od kiedy zacząłem stosować kulki DB, SB czy JetFisha i uważam że tutaj cena przekłada się na jakość.
Co do samego kolegi pawiozo, to tak czytam Twoje posty i delikatnie mówiąc "dziwne" są te Twoje teorie :roll: Bez obrazy oczywiście ;)

iTz_PrO-CARP
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-17, 19:46   

Również polecam japońską kałamarnicę :lol: :lol:

Zdania zaczynamy z dużej litery - Cypisek

arkson1 
Arkadiusz Baran

Wysłany: 2011-07-18, 07:27   

Witam, co do Tb mam mieszane uczucia, a mianowicie tam gdzie łowie za nic nie sprawdzają mi się słodkości,ostatnio testowalem skopex i nic, kolega miał ten sam smak i to trapera dla zabawy dał kuleczkę tej tej firmy w ciągu godziny 3 odjazdy :-) Natomiast kałamarniczka jest super wygrała z club mix solara byłem troszkę zaskoczony i teraz kałamarniczke zawsze mam ze sobą..

Odpowiedz do tematu