Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Termin przydatności
Autor Wiadomość
Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-01-24, 00:58   Termin przydatności

Nie ukrywam, że do napisania tego tematu przyczynił się artykuł w KM i moje dylematy z nim związane.

Zazwyczaj pod koniec sezonu w większości przypadków zostają nam przynęty, zanęty, pellety, jak i produkty płynne - oleje, dipy, boostery... A niestety, na żadnym z opakowań nie ma ani daty produkcji, ani terminu przydatności. Co z tym zrobić ?... wyrzucić - trochę boli, sprzedać koledze - trochę głupio, bo jak się trafi pleśń, to wyjdzie lipa...

Więc jak to jest z terminami przydatności żarełka karpiowego ?
Jak postępować z tym co nam zostaje?

vanplesniak11 
Piotr Kazimierczak

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-01-24, 06:45   

Gdy wiem, że to jest mój ostatni wypad w tym sezonie na ryby, nie szczędze niczego i wszystko w miejscówke wyrzucam :)

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-01-24, 08:10   

Witam
Jedną z nielicznych firm, która na swoich opakowaniach ma termin ważności jest Carp Devil Baits. Produkty są przydatne do spożycia przez ryby 2 lata:). Jednak tak naprawdę jeżeli dobrze przechowujemy kulki, pellety, płyny mogą one być dobre nawet przez wiele lat. Pamiętam zawody gdy brania mieliśmy na 7 letnie kulki. Wygrzebałem je z dołu torby - były już prawie bez zapachu, ale karpie oszalały na ich punkcie. Jeżeli jesteśmy pewni, że towar ma nawet 2-3 lata spokojnie możemy nim sypać.
pozdrawiam
Przemek

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-01-24, 23:29   

Pokusiłem się o sprawdzenie
PrzemekBździuch napisał/a:
Jedną z nielicznych firm, która na swoich opakowaniach ma termin ważności jest Carp Devil Baits
i rzeczywiście wyraźnie zaznaczony termin przydatności miesiąc/rok - godne pochwały i naśladowania.
Sprawdzałem też inne firmy, które posiadam - mainline, dynamit baits, starbaits, solar, tb, adder - nie doszukałem się żadnej informacji, natomiast znalazłem moje pierwsze kulaski - lorpio - najniższa półka cenowa, a elegancko wszystko jest opisane - data produkcji + dodatkowy opis z informacją o 2-letniej gwarancji przydatności.
A co z kulkami w dipie - mam słoiczek tropic w dipie, wydaje mi się, że produkty płynne (a zwłaszcza na bazie oleju) szybciej ulegają popsuciu. Czy można je jakoś odświeżyć - ponownie przelać dipem lub olejem???

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-01-24, 23:47   

Radek napisał/a:
A co z kulkami w dipie - mam słoiczek tropic w dipie, wydaje mi się, że produkty płynne (a zwłaszcza na bazie oleju) szybciej ulegają popsuciu. Czy można je jakoś odświeżyć - ponownie przelać dipem lub olejem???

Dokładnie tak robie. Zalewam je odrobiną Turbo Dipu, spokojnie mogą leżeć i czekać na swoją kolei. :D
Ostatnio przejrzałem wszystkie swoje kulki i póki co żadne się nie popsuły.
Trzymam je w słoiczkach w dużym kartonie w ciemnym, suchym miejscu i jestem pewien że nic im nie będzie. ;)

dziubek007 
;0

Wysłany: 2011-02-09, 14:37   

Mam pytanie a co powiecie na pakowanie kulek próżniowo ? Można wtedy np wtedy dodać dipu i czy nie zepsują się one przez dłuższy okres?

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-02-09, 14:52   

dziubek007 napisał/a:
Mam pytanie a co powiecie na pakowanie kulek próżniowo ? Można wtedy np wtedy dodać dipu i czy nie zepsują się one przez dłuższy okres?

Pewnie że można ;) Ale trzeba mieć sprzęt do pakowania próżniowego.
I tak pewnie trzeba będzie im przypisać jakiś termin ważności,bo jak żywność się psuje,tak i pewnie będzie z kulkami ;)

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2011-04-07, 18:11   

Często zostawiam kulki na następny sezon i myślę żę przetrzymywane w suchym ciemnym miejscu mogą nam jeszcze posłużyć. Ja w ten sposób sprawdzam które tak naprawdę utrzymują długo zapach. Kiedyś gdy już mialem zwijać się do domu (totalnie zero brań , nie tylko u mnie)od niechcenia założyłem kulkę z pudełka które przeleżało 3 lata w piwnicy. Bardzo mnie zdziwiło gdy w ciągu godziny miałem na tą samą kulkę dwa odjazdy karp + amur.

szuszel 

Wysłany: 2011-04-14, 09:30   

JET FISH ma na popupach również dat podaną ;)

thefrodo 

Wysłany: 2011-06-15, 07:36   Termin ważności kulek

Witam wszystkich. Mam wątpliwość, ponieważ jakiś czas temu zamówiłem pop upy z firmy CDB. Kulasy sprawdzają się świetnie, jednak dzisiaj patrzę na opakowanie i okazuje się, że termin ważności tych boilies jest do 5/2011. No i teraz zastanawiam się, czy mogę wciąż na nie łowić. Pachną normalnie, tak jak dawniej, nie wydają się zepsute. Co o tym myślicie ?

Bury 

Wysłany: 2011-06-15, 07:45   

Myślę, że póki karpie będą chciały je jeść to trzeba je im dawać ;)
Skoro nie ma żadnych oznak psucia to ok.

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-06-15, 08:14   

thefrodo, CDB to nieliczna firma, która podaje termin ważności kulek. Nie wiesz czy kupując kulki innych firm ile one mają. Ja sam łowię czasem na kulki, które mają 5-6 lat i karpie na nie biorą. Spokojnie możesz na nie łowić.

kermit82 
Przemysław Kotoński

Wysłany: 2011-06-29, 19:50   

Tandem baits seria impact przynajmniej to opakowanie co ja mam ma podany termin przydatności, pellet z tej firmy (ultra fish pellet) też ma podany termin przydatności. Nie wiem czy coś się zmieniło ale z tego co pisaliście nie było tego.

siewicz 

Wysłany: 2011-06-29, 22:08   

Według mnie te terminy przydatności są mooocno naciągane. Przecież oczywistym jest, że jak mam słoiczek kulek przynętowych które od roku leżą szczelnie zamknięte w zacienionym, suchym miejscu w domu, a drugi słoiczek co weekend jedzie ze mną na rybki i leży w różnych warunkach, czasami otwarty na deszczu itd to te pierwsze kuleczki wytrzymają znacznie dłużej :)

Póki kulka nie pokrywa się pleśnią lub innym niepokojącym osadem, nie zmienia znacząco swojego zapachu to nadaje się do użycia :)

Poza tym wystarczy zadipować kuleczki i najczęściej je to porządnie konserwuje.

Odpowiedz do tematu