Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: AeSeF
2011-06-27, 20:36
Jakie smaki na lato ?
Autor Wiadomość
Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-06-27, 19:38   Jakie smaki na lato ?

Witam

Pisze tutaj bo nie wiedziałem gdzie umiescic temat, jeżeli zły dział to prosze o przeniesienie tematu.

Ogółem, z góry napisze, jestem praktycznie totalnie początkujący (cos tam wiem, ale patrząc na ludzi posiadających obszerną wiedze to jestem bardzo ubogi w wiedze).

Moje pytanie brzmi, jakie smaki na lato stosować, czy do necenia czy na przynęte.

Będe teraz zaczynał zasiadki na zbiorniku nieopodal Częstochowy, Ostrowy nad oksza (duży).

Jest to zbiornik zaporowy o głębokości nie przekraczającej 4m głębokości, obficie porośnięty w wodorosty, czasami zdarzaja sie zaczepy. Zbiornik ma około 35 Ha.

Zastanawiam sie czym tam nęcić, na co łapać, jaka przynęta, zestaw koncowy/przypon.

Ogółem dla mnie, czyli osoby totalnie można powiedziec początkującej, brakuje tematów z podstawowymi informacjami, chyba że są jakoś ukryte bo nie moge ich zbytnio znaleźć :)

Kiedys już łowiłem na tym zbiorniku na proteine (koło 3 lata temu), nęciłem mixem (kukurydza, koński ząb, konopie, słonecznik, orzechy, pokrojone ne pół kulki wlasne roboty truskawkowe 16mm) ----> wszystko gotowane przez około 2 godziny na wolnym ogniu (oczywiscie przed dodaniem krojonych kulek), na włos zakładałem 3 kukurydze (te z mixu) lub kulki 18mm scopex, ogółem próbowałem tez pop upów, bałwanów i innych sposobów.

Mixu wrzuciłem koło 15-18 kg pod marker, siedzielismy 3 dni. Na 4 wędki mielismy tylko 3 brania, jedno prze**** z naszej winy niestety, drugie po zacięciu nic, 3 branie w południe ostatniego dnia na 3 kukurydze na włosie wziął karp sazan lub amur, który był całkiem spory i urwał sie przy brzegu (wypiął sie).

Byłem potem jeszcze 2-3 razy i zrezygnowałem poniewaz nie było jakis efektów, moja wiedze była wtedy jeszcze bardziej uboższa, bo ogółem zawsze specializowałem sie w łowieniu sandaczy, szczupaków i wszelkiego białorybu pickerami i feederami.

Co do kulek czy produktów ogółem, to zaufałem firmie Tandem baits, z racji tego ze produkty są łatwo dostepne, opisy czytelne, reklama dobra, opinie w miare też.

Tego posta napisałem ogółem jako całokształt, prosił bym o pomoc dotyczącego tematu, w reszcie mam nadzieje ze jakos sobie poradze, jak na razie wiekszosc rzeczy mnie bardzo denerwuje bo nawet jak przegladam dużo tematów na forum to nawet nie wiem o czym w nich jest mowa....

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,
Piotrek.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-06-27, 19:56   

I na większość swoich pytań ,znajdziesz odpowiedzi na forum,wystarczy poszukać.

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-06-27, 20:22   

Dobra, wiec jeżeli jest to czeka mnie jeszcze dużo czytania, dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Piotrek.

thefrodo 

Wysłany: 2011-06-27, 20:27   

Pomogę ci jednym zdaniem.
Wbrew wszelakim regułom, śmiesznym regułom na twoje pytanie nie ma odpowiedzi. Dlaczego ? Bo nie ma żadnej reguły mówiącej jakie smaki w jakiej porze roku przyniosą efekty. W lecie możesz złowić karpia na kulki truskawkowo-ananasowo-bananowe a równie dobrze możesz złowić na kulki kałamarnicowo-rybno-wątrobowo-krabowe.

Dobra rada. Skup się na dobrym wysondowaniu dna, na znalezieniu karpia i odpowiednim nęceniu ( Na ten temat znajdziesz masę artykułów i postów, w których inni forumowicze profesjonalnie podchodzą do sprawy i gdzie możesz się dowiedzieć naprawdę wszystkiego) I uwierz mi, nie ma magicznego zapachu kulek, na którego złowisz karpie gdziekolwiek położysz zestaw.

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2011-06-27, 20:35   

thefrodo napisał/a:
I uwierz mi, nie ma magicznego zapachu kulek, na którego złowisz karpie gdziekolwiek położysz zestaw.

Kopiować i wklejać gdzie się da.

Podstawowe informacje znajdziesz na tym forum, a jak się zgłębisz to znajdziesz też bardziej zaawansowane. Kłódeczka.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi