Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gwarancja, zgodnoś towaru z umową, dyrektywa UE
Autor Wiadomość
wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-12, 15:54   

Cypisek napisał/a:
Tylko nie wiem jak wygląda sytuacja z milczącą zgodą.

Ja osobiście z milczącą zgodą, a w zasadzie z akceptem milczącym spotkałem się jedynie przy postępowaniach administracyjnych ... no i w ustawie o szczególnych warunkach (brak odpowiedzi na reklamację w ustawowym terminie automatycznie uznaje roszczenia).
Poczekamy na "wklejkę" Burego, może to nam troszkę rozjaśni.
Jeśli nie - to pogrzebiemy w KC, powinno tam coś na ten temat być.

Bury 

Wysłany: 2012-01-12, 23:24   

3. Jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta w sklepie fizycznym EURO-net Sp. z o.o. na okres dłuższy niż 6 miesięcy,
Ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy w terminie
30 dni, a w przypadku gdy Ubezpieczający jest przedsiębiorcą – w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy; odstąpienie
od umowy nie zwalnia Ubezpieczającego z obowiązku zapłacenia składki za okres, w jakim Ubezpieczyciel udzielał ochrony ubezpieczeniowej, chyba że do dnia odstąpienia od umowy
ubezpieczenia nie wystąpiła szkoda

6. Jeżeli ochrona ubezpieczeniowa ustaje przed upływem koń-
cowego terminu określonego w dokumencie ubezpieczenia,
Ubezpieczyciel zwraca składkę, proporcjonalnie do niewykorzystanego okresu ubezpieczenia, licząc od następnego dnia
po ustaniu ochrony ubezpieczeniowej, z zastrzeżeniem postanowień ustępu 3 i 4

OWU

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2012-01-13, 22:14   

W końcu udało mi się gdzieś odesłać telefon, konkretnie do serwisu Sony Ericssona i oni mają go wymienić bezpośrednio u SE :roll: ale jeszcze ciekawość mnie zżera jak to jest, bo telefon który posiadałem nie jest już produkowany, nie ma części itp itd więc powiedziano mi że dostanę telefon o podobnych parametrach :roll: jak mam to rozumieć ? mój telefon podchodził już pod relikt smarfonów, a twierdzą, że nie ma już takich na rynku. Nie chciałbym toczyć wojny, że dostanę nowy telefon i jest on "fe", ale interesuje mnie to, czy mając smartfona z pełną klawiaturą qwerty z OS też dostanę smartfona z qwerty i OS :?: tylko załóżmy nowszy model czy mogę dostać serię muzyczną :?:

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2012-01-25, 10:45   

Panowie, pomocy :| dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi że telefon czeka na nową płytę główną, tylko tych płyt nie ma, bo nie było już ostatnio, dostałem takiej wścieklizny, że kazałem im w trybie natychmiastowym wysłać telefon do mnie, zadzwoniłem też do SE i wymieszałem ich z błotem po czym zostałem tylko przeproszony i żadnej konkretnej informacji :|

Ktoś ma jakiś pomysł gdzie teraz uderzać ? Rzecznik Praw Konsumenta i sąd ze sprzedawcą :?:

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2012-01-25, 10:49   

A cóż bidny sprzedawca winny, że serwis nie ma części do produktów swojej firmy :(

Bury 

Wysłany: 2012-01-25, 10:52   

A co klient winny? ;) Sprzedawcy problem, a przede wszystkim telefon miał być wymieniony.

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2012-01-25, 12:25   

Marcin T napisał/a:
A cóż bidny sprzedawca winny, że serwis nie ma części do produktów swojej firmy

Winny, bo to on powinien mi telefon wymienić bez gadania skoro został u niego kupiony, a odwracanie kota ogonem, że nie jestem pierwszym właścicielem to takie "pi*rdolenie o szopenie".

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2012-01-25, 12:29   

AeSeF napisał/a:
"pi*rdolenie o szopenie".

Marcin on nie tylko pie............ł ale jeszcze tworzył i grał :mrgreen: Nawet Japońcy go kumają, i to ostatnio lepiej jak Polaki :idea:
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2012-03-22, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  

Bury 

Wysłany: 2012-03-21, 22:20   

Wklejam jako ciekawostkę...

UE-nie-odpusci-Appleowi-dwuletniej-gwarancji

Bury 

Wysłany: 2012-04-03, 15:14   

Kolejny ciekawy artykuł. sklepy internetowe muszą zwrócić pieniądze z odsetkami
Ostatnio zmieniony przez Bury 2012-04-03, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  

kazike30 

Wysłany: 2013-01-05, 17:38   

Witam.
Dziś postanowiłem potrenować rzuty-efekt 100g i złamana szczytówka.
Wędka kongera 3lbs 60-120g .Wędka zakupiona 31.08.2012. Jak to ugryźć? Bardziej zależało by mi na zwrocie kasy lub wymianie na kij innej firmy niż naprawie badziewia.
Kiedyś było coś na tym forum o niezgodności towaru z umową ale nie umiem znaleźć. :/

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-05, 17:42   

kazike30, jedyne co zostaje to reklamować, niestety od producenta zależy "rozwiązanie" - czy wymieni tylko element, czy cały kij, czy zaproponuje inny model lub zwrot kasy - ta ostatnia opcja najmniej odpowiada sprzedawcą, bo tracą swój zysk, więc wolą w zamian "pocisnąć" inny kij...

Bury 

Wysłany: 2013-01-24, 15:52   

kazike30, tu masz wszystko fajnie opisane.
http://www.spidersweb.pl/...-to-sie-je.html

wojtek straub, niestety się mylisz ;)

Odpowiedz do tematu