Anaconda Base [Dokładne zdjęcia kija w temacie]
Odpowiedz do tematu

:
A ja jak slysze ze blackwidow wypada lepiej od powercarp to od razu wydaje mi sie ze nad woda trzymales trzonek od miotly z napisem blacj widow. Tak samo ze BW wypada lepiej jak Base.Base to semiparabolik,a BW to typowy parabolik a na temat powercarpa z anacondy sie niewypowiem bo szkoda palcow.Lowilem,rzucalem,holowalem ryby wspomnianymi wedziskami i Daiwa Bw wypada bardzo marnie przy Base czy nawet Shimano Alivio (a nienawidze tych wedek)

Ostatnio zmieniony przez DamianHryniewicz 2012-06-20, 20:45, w całości zmieniany 1 raz
:
Cześć
Bogdan używa Andzi Base 3 do 3,25lb w dwuskładzie. Ciężarek 90g plus czasem worek PVA jakoś nie robią na wędce wrażenia. Nie wiem po co ta dyskusja? Tysiąc zapytań, tysiąc opinii...
Alinoe jeszcze napisz, że była to wędka PowerCarp I :oops:
JK

Ostatnio zmieniony przez JKarp 2012-06-21, 07:34, w całości zmieniany 1 raz
:
No jak Bogdan używa to faktycznie nie ma o czym gadać :roll:
Ja złamałem dokładnie tę wersję, rzucając ciężarkiem 100g, więc chyba zrobiło to na niej wrażenie.

Ostatnio zmieniony przez Bury 2012-06-21, 07:37, w całości zmieniany 1 raz
:
Zlamac mozna i Century NG podczas rzutu jezeli blank byl wczesniej uszkodzony. Zreszta co tu
pisac, moje Base przezyly katowanie 200gramowymi pilkerami na fiordach przez ponad pol roku.

:
Bury napisał/a:
Ja złamałem dokładnie tę wersję, rzucając ciężarkiem 100g, więc chyba zrobiło to na niej wrażenie.

Osobiście robiłem wiele testów rzutowych z wędziskami (różnymi). Nawet te z "najniższej półki" miały w sobie dosyć zapasu mocy, aby nie jęknąć przy rzucie. Dla przykładu podam, że wędziskami 2,75 lb (4 rodzajami) rzucaliśmy ciężarkami o wadze 142 gr. Standardowo, kiedy rzucam bez metody, a używam Morionów 2,75 podczepiam pod nie ciężarki 85-92 gr i często dodaję PVA.

Wnioski:
1. Twoje wędzisko miało albo ukrytą wadę (co zdarza się i to nie rzadko), albo uderzyłeś nim przez przypadek (mogłeś na to nawet nie zwrócić uwagi).
2. Wędziska o określonej krzywej ugięcia powinny przenosić bez problemu przeciążenia wynikające z zastosowania ciężarków przekraczających ich parametry podstawowe.

:
Bury napisał/a:

Cześć
Bo widzisz wędką to trza umieć zarzucać żeby potem nie jęczeć :oops:
Chodzi o to, że co weekend widuję te wędki w akcji. Nie są oszczędzane - ot takie normalne użytkowane. Jak napisałem ciężarek 90g i czasem worek PVA.
Naprawdę godne polecenia kijki za dobrą cenę.
JK

:
Na pewno nie rzucam tak jak Bogdan albo kolega Marka, dopiero się uczę...
Też uważam, że są godne polecenia. Nie rozumiem jednak czemu negujesz dyskusję o tych kijkach.

:
Bury napisał/a:
dopiero się uczę...

W weekend również ktoś bardziej doświadczony poinstruował mnie jak efektywniej zarzucać zestawy. Muszę powiedzieć, że poprawa znaczna. Na następnej zasiadce jeszcze poćwiczę ;) rzucam dalej bez wkładania tyle siły co poprzednio. Kijki rewelacyjne, sam dokupiłem niedawno trzeci u Przemka ;) Co Askari stwierdziło z tym Twoim złamaniem ?

Ostatnio zmieniony przez marec-ki 2012-06-21, 11:25, w całości zmieniany 1 raz
"Człowiek wykształcony mówi skomplikowanym językiem o rzeczach prostych. Człowiek inteligentny mówi prostym językiem o rzeczach skomplikowanych"

Pozdrawiam - Marek !
:
Że przywiozłem zły paragon :lol: Muszę tm podjechać jeszcze raz z właściwym i wymienią bez problemu, nawet na inna wersję :)

:
Bury napisał/a:
Na pewno nie rzucam tak jak Bogdan albo kolega Marka, dopiero się uczę...
Też uważam, że są godne polecenia. Nie rozumiem jednak czemu negujesz dyskusję o tych kijkach.
\
Cześć
Nie neguję.
Sześć stron wrażeń z holi, zarzucania plus zdjęcia, ( jedno złamanie he he ) - to powinno wystarczyć w podjęciu decyzji.
Wędka jest godna polecenia. Miałem w ręku Czarną Wdowę Daiwy - moim zdaniem przewaga Andzi jest wyraźna. Ale to tylko moje odczucia.
JK

:
DamianHryniewicz napisał/a:
A ja jak slysze ze blackwidow wypada lepiej od powercarp to od razu wydaje mi sie ze nad woda trzymales trzonek od miotly z napisem blacj widow. Tak samo ze BW wypada lepiej jak Base.Base to semiparabolik,a BW to typowy parabolik a na temat powercarpa z anacondy sie niewypowiem bo szkoda palcow.Lowilem,rzucalem,holowalem ryby wspomnianymi wedziskami i Daiwa Bw wypada bardzo marnie przy Base czy nawet Shimano Alivio (a nienawidze tych wedek)

Nie wiem czy Damian dobrze zrozumiałeś mój tekst? Ja pisze o odległości rzutu. Miałem okazje porównać te kijki wiele razy i takie są moje obserwacje. Masz prawo się nie zgodzić, ale pisanie z podtekstem nie jest potrzebne.

:
Nie ma tu zadnego podtekstu :) widocznie Tobie latwiej posyla sie zestawy Daiwa.

:
Ja base użytkuje dopiero od tego roku .
Jeżeli chodzi o niewielkie i dokładne rzucanie to ten kij wygrywa nad starymi Dragonami, ale w kwestii rzucania maksymalnego przewagę mają stare Dragony.
Ciężko jest mi się przyzwyczaić do tych króciutkich dolników w base.

:
Ciekawa dyskusja się rozwinęła ;) Przeważają opinie, że Anaconda Base lepiej sprawdzi się w rzutach niż BW i na nią postawię. Zamówię dwie sztuki 390 3,25-3,50.

Ostatnio zmieniony przez sander 2012-06-21, 22:13, w całości zmieniany 1 raz
:
sander, bedziesz bardzo zadowolony .Sprawdzilem i posiadam dokladnie takie same jakie planujesz kupic.

:
Posiadam 2 Kije Anaconda Base 3,25-3,50 13ft (zakupione w Askari).
Podczas jednego z rzutów strzałówka owinęła się wokół przelotki szczytowej (worek PVA + ciężarek 110g) co spowodowało jej odklejenie i okręcanie się wokół własnej osi. Reklamacja została uwzględniona i po 3 dniach cieszyłem się nowiutkim kijem.

Do rzutów polecam model 13ft ze względu na długość całkowitą wędziska i samego dolnika. Porównując 12ft model - dolnik wydaje się zbyt krótki.

Podczas holu wędzisko pracuje świetnie, amortyzując odjazdy karpia. Posyłając zestaw w łowisko, kij usztywnia się, pozwalając na osiągnięcie znacznych odległości.

Kilkukrotnie podchodzili do mnie karpiarze pytając o model wędziska - zdziwieni byli osiąganymi przeze mnie odległościami.

Ostatnio zmieniony przez LukaszLDZ 2012-07-10, 20:09, w całości zmieniany 1 raz
:
Witam

Dotarła do mnie dzisiaj wędka Anaconda Base 13ft 3,25-3,5 3skł. Jednak pojawił się problem. W żaden sposób nie mogę do końca spasować elementów (może tak powinno być?). A drugi problem jest związany z wyglądem (lakierem?). Tak jakby nie do końca była dorobiona :/
Zerknijcie na zdjęcia i podpowiedzcie proszę czy tak ma być, czy odsyłać na reklamację.

Dzięki za wszelkie sugestie

Pozdr.

:
Co do spasowania , to wszystko jest w porządku.
Z czasem to czym jest pokryty spigot ( to co łączy części) zacznie się zużywać.

Co do lakieru to dziwnie to wygląda, ja takiego czegoś miałem.

:
Hehe, wszystko gra. Na pierwszej focie, jak powiedział już Krzysiek, jest spigot (łączenie), które pod wpływem użytkowania będzie się wycierać. Wygląda to dziwnie, ponieważ producent daje zapas, właśnie pod to wycieranie.

Druga fotka, to pewnie dodatkowy oplot włókna węglowego, wzmacniający łączenie (przynajmniej w moich kijach, nie Base, miałem takie cosie) ;)

Ostatnio zmieniony przez Mord_89 2012-07-19, 19:08, w całości zmieniany 1 raz
:
Tak...i ten oplot jest "krzywo" docięty, standard we wszystkich 6 andziach w moim teamie;]
Co do spigotu...nie pchaj na siłe!;] tak jak koledzy mówili to ma nie wchodzić do końca.

Pozdro

:
Dzięki panowie za odpowiedzi. Shivan - całe szczęście, na siłę nie pchałem, aż tak zdesperowany, by to spasować nie byłem :) . Poprostu zacząłem się martwić, że kupiłem bubla...

Skoro wszystko jest wporządku czas na testy nad wodą ;)

Pozdr.

:
Panowie jak oceniacie wykonanie tych wędek Base? Jakieś felery typu gluty na omotkach krzywe przelotki itp rzeczy? Może ktoś mógłby wysłać kilka zdjęć z zasiadek zebym zobaczył jak prezentują się nad wodą....

[Bo nie ma złych dni na zasiadkę...]
:
TENGEL, ja mam tylko takie:

TENGEL napisał/a:
Jakieś felery typu gluty na omotkach krzywe przelotki itp rzeczy?

U mnie felery nie występują.

:
Dzięki wolson za zdjęcie - zawsze można liczyć na merytoryczną odpowiedz z Twojej strony. Jeszcze mam pytanko jaki to model 13ft/3,5 wydają się dosyć ciężkim kalibrem. Planuję zakupić 2,75 do małych odległości kajs 60/70m, mam kilka typów ale skłaniałbym się do tej Andzi tylko jestem dosyć pedantyczny na punkcie niedorobionych wizualnie detali ;)

:
TENGEL napisał/a:
Jeszcze mam pytanko jaki to model 13ft/3,5

Ja mam wszystkie 12ft, 3.00-3.25 - wszystkie trójskładowe. Stosuję te kije zarówno do wywózki jak i do rzutów.
A jeśli chodzi o niedoróbki - tak jak wspomniałem, u mnie żadnych glutów nie ma, przelotki są idealnie w linii prostej.
O tych wadach, o których wspominasz, to czytałem jedynie w przypadku wędek Daiwy BW, ale też nigdy tego na oczy nie widziałem, zapewne dlatego, że nie miałem nigdy do czynienia z tymi kijami.

:
Witam
Niestety ja także jestem dość wymagający jeśli chodzi o estetykę swoich "zabawek". Czytając o tych kijach i przeglądając zdjęcia na internecie myślałem, że faktycznie jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia - przeświadczenie miałem takie do czasu do póki nie zobaczyłem ich w sklepie. 15 minut i już byłem posiadaczem 3 częściowej 3-3,25. Żadnych krzywo dociętych mat czy oznak niefachowego zbrojenia. na prawdę fajny kij jak za te pieniądze. Jak dla mnie mocowanie kołowrotka w 3 częściowej wersji 12 ft powinno być ciut wyżej (około 10 cm) ale to chyba indywidualna sprawa. Osobiście polecam zakup w sklepie stacjonarnym można wtedy wybrać egzemplarz który najmniej razi nas jakością wykonania.

Pozdrawiam
Łukasz
:
Dziękuję za odpowiedzi koledzy - postanowiłem zamówić 1szt aby zobaczyć jak będzie z jakością, jeśłi ok to dokupie jeszcze 2, jeśli nie bedzie mnie satysfakcjonował patyk to sprzedam :mrgreen:

:
A to dziwne, bo widziałem już 6 basów, kupionych w 2 sklepach w rożnym czasie i każda miała jakiś feler w wykonaniu, moja nawet kleksy na przelotkach;]
Może masz racje i najlepiej kije jednak w stacjonarnym sklepie kupować...tylko dla mnie to chyba by oznaczało wyjazd poza moje województwo;]]

Wracając, moje sztuki holowały coraz większa ilość karpików i amurków, i szczerze jestem z nich bardzo zadowolony.

Pozdro

:
TENGEL napisał/a:
Dziękuję za odpowiedzi koledzy - postanowiłem zamówić 1szt aby zobaczyć jak będzie z jakością

To bardzo dobry pomysł i trzeba było dopisać przy zamówieniu, żeby ktoś złożył i spojrzał przez te przelotki - czy są w linii prostej zanim je spakuje i wyśle. Najczęściej tego nie robią...
Ja niestety zamówiłem 1 szt. 3skł /3lbs 12ft. i wróciła z powrotem ze względu na krzywo osadzone przelotki na 1 składzie od szczytówki. Jeśli 1 przelotka (szczytowa) pokrywa się z pierwszą od strony młynka, a 2 kolejne za szczytową nie pokrywają..... to nie ma możliwości, że poszczególne składy są źle spasowane. Także po tej sytuacji, nie widzę różnicy w jakości wykonania pomiędzy dbw i base- po obu stronach zdarzają się buble. Tak jak ktoś pisał - najlepiej kupić w stacjonarnym - sam spojrzysz i wszystko jasne. Miałem już podobną przygodę z DBW z wysyłki, a np: kiedy nie jestem w Leclercu w Wawie i oglądam te wędki to widać, że ktoś przyłożył się do ich wyboru, bo zawsze są proste.

:
SPEEDY, a w leclerku są wędki Anakondy?

Pozdro.
Marciniak
:
Dzięki za podpowiedzi, zamówiłem u Przemka także myślę że problemu nie będzie jeśli okaże się że coś nie gra. Jeśli się spiszą to i tak będą przerabiane ;)

:
marciniak napisał/a:

Niestety w Leclerku ich nie dostaniesz i nie obejrzysz.

:
Dzisiaj pobawiłem się na fiordach kilkoma wędkami karpiowymi. Na pierwszy ogień poszły właśnie Base 3.00-3,25 lb.
Ludzie byli w szoku że takie cieniutkie patyczki dają radę i w dość krótkim czasie wyjmowałem spore rybki.
Próbowałem nawet złamać te wędki na zaczepach ale za każdym razem pękała strzałówka. Jutro zobaczę jak się sprawdzą inne wędki.
Anacond Base sprawdziła mi się dzisiaj w 100% Gdzie przy 4kilogramowym Dorszu połamałem słynnego Carbomaxa od Kongera :D

:
adrian1231989 napisał/a:
marciniak napisał/a:

Niestety w Leclerku ich nie dostaniesz i nie obejrzysz.

Pisałem koniec posta o DBW i te kije dostaniesz w Leclercu często w lepszej cenie niż po necie, przez którego to dostałem krzywusa. W stacjonarnym są proste.... więc ktoś mi chciał "coś" wcisnąć... nie udało się. A to, że Base to dobre wędki jak wielu pisze to bardzo możliwe - trzeba tylko wybrać dobrze wykonaną, a nie tą która nie przeszła by kontroli jakości, gdyby nie była "wyrywkowa".

:
Panowie czy wy też mieliście taką sytuację - zakupiłem 2x base ale mam różną grubość lakieru na omotkach i spigot wchodzi w 1 wedce głębiej niż w 2 ;/;/;/ wydawałomi się że masówka powinna być identyczna ... może ktoś to zweryfikować na swoich patykach? Niezbyt to wygląda na mini buzzbarku kiedy wedziska leżą ciasno obok siebie.

:
TENGEL napisał/a:
Panowie czy wy też mieliście taką sytuację - zakupiłem 2x base ale mam różną grubość lakieru na omotkach i spigot wchodzi w 1 wedce głębiej niż w 2 ;/;/;/ wydawałomi się że masówka powinna być identyczna ... może ktoś to zweryfikować na swoich patykach? Niezbyt to wygląda na mini buzzbarku kiedy wedziska leżą ciasno obok siebie.

Właśnie to są standardowe wady masówek - nadlewy lub niedostateczna ilość lakieru na omotkach i źle spasowane elementy... Nadmiarem lakieru aż tak bardzo bym się nie przejmował (choć z czasem może być to przyczyną jego pękania). Bardziej skupił bym się na złączu - przede wszystkim czy nie ma luzu -jeśli jest, to przy delikatnym potrząsaniu gołym kijem, będzie czuć "stukotanie" - a do już dyskwalifikuje kij...
Różnica w głębokości, na jaką wchodzi "spigot", może być spowodowana grubszą warstwą lakieru na nim, niedokładnym zeszlifowaniem lun nierównościami wewn. elementu nachodzącego . Jeśli różnica ta nie jest duża i nie ma luzów na złączu - no problem, jesli jednak są - j.w...

:
Czy ktoś używał base-ów 3.60 dwa składy 2,75-3.00
interesuje mnie która lepiej pracuje w/w czy 3.90 3.00-3.25

[ Dodano: 2012-10-03, 09:29 ]
Decyzja zapadła - kupiłem basey 3.6 dwa składy 2.75-3.00Lb w sklep-karpiowy.pl
ładnie wykończone, super leżą w dłoni , bardzo miękkie, 2,75lb odczuwalne przy holu natomiast 3.00lb przy wyrzucie. (taka moja opinia ). Nie potrzeba dużo siły aby oddać rzut na ok 70m ciężarkiem 60 gr.
Bardzo fajne wędeczki.
W weekend może będę miał okazje mocniej je przetestować.

:
Witam , łowi ktoś tymi kijami na plecionkę ?
Zamierzam wywozić zestawy na dalekie odległości oraz holować siłowo na pewnym zbiorniku pełen grążęl i nie chcę wymieć po sezonie wszystkich przelotek :mrgreen:

:
Wczoraj ze znajomym rozmawiałem na ten temat. Od dwóch lat łowi na plecionkę i mówi, że przelotki jak nowe. Żadnych oznak zużycia ;)

"Człowiek wykształcony mówi skomplikowanym językiem o rzeczach prostych. Człowiek inteligentny mówi prostym językiem o rzeczach skomplikowanych"

Pozdrawiam - Marek !
:
Cały ten rok łowiłem na plecionkę PP żadnych oznak z użycia przelotek,kijki jak za tą cenę godne polecenia.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum