Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kulki Fluo
Autor Wiadomość
krisos 
no kill

Wysłany: 2011-02-24, 23:42   Kulki Fluo

Chłopaki ostatnio zauważyłem, że znowu powraca moda na kulki fluo.
Zastanawiam się co wy o tym myślicie?
Ja osobiście raczej nigdy nie używałem "krzykliwych" kolorów kulek. Raczej starałem się wkomponować moją przynętę w warunki panujące na łowisku, tak aby karp miał jak najmniej podejrzeń wobec mojej przynęty.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-02-25, 00:06   

Jest wiele ludzi którzy twierdzą że Karp nie odróżnia kolorów :) Łowiłem Karpie na kulki na prawdę rozmaitych kolorów i nie zauważyłem różnicy w braniach ryb.Najważniejsze aby wbić się ze smakiem w danym łowisku.

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-02-25, 00:55   

Moim zdaniem jaskrawe kolory mogą również budzić ciekawość karpia, a tym samym prowokować go do brania. Poza tym kładąc zestaw w wodzie mętnej lub na większej głębokości, przynęta może być łatwiejszym celem.
Niemniej jednak popieram zdanie Danmiana - trafić we właściwy smak, wysoka jakość kulek no i świeży produkt - na to zwracam uwagę.

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-02-25, 08:07   

To co napisał Damian jest bardzo ważne. Ja jednak lubię stosować kulki fluo a dokładnie pływaki z Dynamite Baits. Taki pływaczek fluo unoszący się 2-3 cm nad dywanem zanęty bardzo dobrze prowokuje karpie do brania. W mętnej wodzie może być lepiej zlokalizowany przez karpia. A może to tylko smak kulki na niego działa :) ? Ciężko to jednoznacznie powiedzieć.

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-02-25, 10:52   

W 100% zgadzam się z tym, ze karpie najprawdopodobniej nie rozróżniają kolorów. Nigdy nie zauważyłem, aby zmiana koloru kulki w jakiś sposób wpływała na zwiększenie lub zmniejszenie ilości brań. Jednak jestem ciekawy co z odcieniami lub kształtami. Oglądając wnikliwie filmy Kordy zauważyłem, ze karpie tam występujące czasami po zauważeniu zestawu od razu odpływały lub przestawały żerować.

Tylko z drugiej strony nie wiem, czy to jest adekwatny przykład, ponieważ tam jeden karp jest łapany po 30 razy, a u nas niestety co 30 karp jest wypuszczany. :( ((

Chłopaki mam do was jeszcze jedno pytanie. Czy wiecie może jak zmniejszyć wagę zdjęcia? Chcę sobie ustawić avatara jednak niestety wszystkie zdjęcia (nawet po przycinaniu) mają za dużą wielkość.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-02-25, 11:32   

Łowiłem kiedyś na kulki Fluo[pływaki] i łowiłem wtedy tylko amury :mrgreen:
Nie wiem dla czego nigdy nie miałem brania karpi :roll: może że ta kulka była za bardzo widoczna?
krisos napisał/a:
Czy wiecie może jak zmniejszyć wagę zdjęcia

Wejdź w Google i wpisz "zmniejszanie zdjęć" i masz tam programy online do zmniejszania fotek ;)

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-02-25, 12:36   

Slowik dzięki za poradę!
W sumie dziwie się, że sam na to nie wpadłem, przecież google teraz potrafi wszystko.

A propos jeszcze kulek pływających to czy próbowaliście kiedyś tworzyć własne pop-upy z dodatkiem korka. Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł, aby trochę zaoszczędzić na kulkach i spróbować zrobić własne pływaki. Do produkcji, ktorych zamierzam użyć zmielonego korka od wina :) Tylko zastanawiam się jak w takim wypadku będzie się ta kulka zachowywać: czy będzie pękać, a może nazbyt pęcznieć itp.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-02-25, 12:46   

krisos napisał/a:
próbowaliście kiedyś tworzyć własne pop-upy z dodatkiem korka

Podobno jest to wykonalne,ale w tej sytuacji wolę kupić gotowe pop-upy ;)

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-02-25, 17:36   

Pop-upy CDB /ale nie wiem czy wszystkie/ z tego co wiem, są tworzone właśnie z pomocą korka.

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-02-25, 17:40   

Zgadza się Cypisek, pop-upy CDB są z korkiem i bez konserwantów....dlatego tak bardzo je lubie... :D

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-02-25, 17:56   

Z tym, że z domieszką korka to wiedziałem, ale że bez konserwantów to coś nowego. Teraz już wiem dlaczego są one tak bardzo wysuszone. :)

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-02-25, 19:20   

Jeżeli chcesz robić pływaki to korek musisz mieć naprawdę drobny. Nie wiem czy będziesz w stanie uzyskać taką drobną granulację z korka od wina. Gdy korek będzie za gruby kulki mogą pękać. Można pobawić się w robienie pływaków, ale ja wolał bym kupić gotowce. Jest jeszcze mix do pływaków np Mainline.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-02-26, 07:39   

Co do samego korka mielonego ma go w ofercie CCM w litrowych opakowaniach.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

krisos 
no kill

Wysłany: 2011-02-26, 16:40   

Zaraz po targach spróbuje zrobić korkowe pop-up'y, a rezultat przedstawię wam na forum. Jeśli kulki wyjdą kiepskie to spróbuje z mieszankami pływającymi. Widziałem, ze CCMoore wydał całką interesującą linię miksów do pop up'ow na ten rok.

Odpowiedz do tematu