Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mrożone kulki proteinowe
Autor Wiadomość
Sano 
Karol Sanocki

Wysłany: 2011-12-22, 18:05   Mrożone kulki proteinowe

Cześć,

spotkałem w niektórych sklepach do kupienia kulki proteinowe mrożone. Ostatnio obejrzałem DVD Karp 8 i tam właściciel firmy Korda w wywiadzie z DVD Karp mówi "Używać tylko mrożonych kulek ..." Nie wyjaśnij on dlaczego.

Czym się różnią kulki mrożone od niemrożonych?

Pozdrawiam

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-12-22, 18:11   

Mniejszą ilością konserwantów? Przynajmniej ja tak rozumuje :D Sam kulam i staram się mrozić bo nie stosuje konserwantów, dzień przed zasiadką wrzucam do worka z siatki i w przewiewne miejsce i tyle. Niemrożone przeważnie zawierają konserwanty by się nie psuły szybko.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Speedy81 

Wysłany: 2011-12-22, 18:15   

A może coś z tym ma to jeszcze wspólnego, chociaż wydaje mi się, że Piotrek ma rację pisząc o konserwantach.

GLACON

RR 
Ryszard Iwański

Wysłany: 2011-12-22, 18:18   Re: Mrożone kulki proteinowe

Sano napisał/a:

Czym się różnią kulki mrożone od niemrożonych?

Pozdrawiam

Mrożenie kulek to jeden ze sposobów na przechowywanie kulek bez dodatku konserwantu, minusem takiego przechowywania jest to, że kulki rozmrożone należy wykorzystać w krótkim czasie gdyż nie można ich ponownie zamrozić.

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-22, 18:43   

I mrożone nie są świeże jak sama nazwa wskazuje.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-12-22, 18:57   

Speedy81 napisał/a:
A może coś z tym ma to jeszcze wspólnego, chociaż wydaje mi się, że Piotrek ma rację pisząc o konserwantach.

GLACON

Glacon to całkiem inna komedia, pewien rodzaj lodów :D

P.S. Moim zdaniem kulki rozmrożone należy szybko zużyć lub wrzuci do np worka siatkowego niech podeschną i można je wtedy trochę dłużej trzymać i na bank nie zepsują się podczas dłuższej zasiadki.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

ipi 
Haczyk Carp Team Lublin

Wysłany: 2011-12-22, 19:24   

A ja z innej beczki jak się ma zakup kulek mrożonych w sklepie internetowym np Karla Nikla i transport paczki do zamawiającego, czy kulki się nie rozmrożą i czy można je znów zamrozić bez żadnego wpływu na jakość :?: Uczono mnie całe życie że jak coś się rozmrozi to się już tego nie zamraża (bakterie itp.) A może ktoś zamawiał mrożone kulki i dostał je np w styroipanowym, termicznym pudełku, nie rozmrożone :?:

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-22, 20:12   

Nie zauważyłem, żeby moje kulki robione z miksów firmowych ale bez konserwantów które zabieram nad wodę po wysuszeniu a po zakończeniu wędkowania wrzucam w woreczkach strunowych do zamrażarki - były na kolejnych zasiadkach mniej łowne. Pewne jest to,że nie psują się bo to nie owoce miękkie typu jagody czy maliny mrożone które nie nadają się po rozmrożeniu do ponownego zamrożenia. Tak więc mrożenie i rozmrażanie u mnie się sprawdza bez względu na to czy wędkuję latem czy wiosną bądż jesienią. Niekiedy dosypuje do worka strunowego z kulkami do zamrożenia drobny micropellet ale rzadko...

[ Dodano: 2011-12-22, 20:13 ]
mefisto napisał/a:
I mrożone nie są świeże jak sama nazwa wskazuje.

Podobnie jak suszone .... :mrgreen:

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2011-12-22, 22:43   

Piotr Ostrowski napisał/a:

No i powstaje problem z transportem zamrażarki na łowisko :lol:

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-12-23, 16:34   

Mrożenie kulek nie jest do końca dobre. W czasie mrożenia część np witamin i innych substancji zostaje zniszczona. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba robienie kulek tuż przed zasiadką lub nawet w trakcie bez użycia konserwantów :) .

limal 
Piotr Chalczyc

Wysłany: 2011-12-23, 22:22   

PrzemekBździuch napisał/a:
Mrożenie kulek nie jest do końca dobre. W czasie mrożenia część np witamin i innych substancji zostaje zniszczona. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba robienie kulek tuż przed zasiadką lub nawet w trakcie bez użycia konserwantów :) .

Zamrażanie jest jak na razie najlepszym i najzdrowszym sposobem przechowywania żywności nie tylko dla ryb. Najwięcej witamin traci się podczas obróbki termicznej . Nie sądzę żeby ryby wyczuły,czy jedzenie które "oferujemy" to mrożonka, czy świeże.
Pozdrawiam !

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-12-24, 10:48   

Sano, też mam Dvd Karp 8, Dany Fairbrass raczej mówił o wrzucaniu mocno zmrożonych kulek prosto do wody a nie sposób przechowywania, tyczyło się to jego komercji Gigantica. Co nie zmienia faktu, że również jestem zaciekawiony, "dlaczego?" ;)

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2011-12-24, 10:52   

Wydaje mi się, że chodzi tu o dużą różnicę temperatur. Kulka podczas gwałtownego rozmrażania może jeszcze silniej pracować.

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-12-27, 18:25   

limal, zgadzam się, że jest to najlepszy sposób przechowywania kulek, ale jednak również w trakcie zamrażania traci się część "dobrych rzeczy" w kulkach.

Speedy81 

Wysłany: 2011-12-27, 18:31   

Piotr Ostrowski napisał/a:

Skoro mówił, żeby wrzucać do wody "mocno zmrożone" to jednak ma coś wspólnego... bo taki "glacon" można byłoby wrzucić bez mrożenia w PVA i po problemie, jeśli różnica temperatur nie miałaby znaczenia :P

limal 
Piotr Chalczyc

Wysłany: 2011-12-28, 18:39   

PrzemekBździuch napisał/a:
limal, zgadzam się, że jest to najlepszy sposób przechowywania kulek, ale jednak również w trakcie zamrażania traci się część "dobrych rzeczy" w kulkach.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w twierdzeniu że mrożenie kulek pozbawia "część dobrych rzeczy". Takie twierdzenie samo w sobie jest oczywiście prawdziwe , natomiast czy to ma jakikolwiek wpływ na gusta ryb?, śmiem wątpić. Osobiście najczęściej stosuję kulki przechowywane w zamrażarce, i nie stwierdziłem żadnej różnicy.
Pozdrawiam!

Odpowiedz do tematu