Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Daiwa Black Widow 3.9 3. lb vs Daiwa Emcast 3.9 3.5 lb
Autor Wiadomość
elton 

Wysłany: 2018-06-22, 18:48   Daiwa Black Widow 3.9 3. lb vs Daiwa Emcast 3.9 3.5 lb

Na wstępie witam wszystkich, jest to mój pierwszy post więc jeśli nie w tym dziale albo było wiele razy to proszę o info.

Może zacznę od tego, że temat karpi pojawił się u mnie lata temu ale tak na prawdę zacząłem łowić pod koniec zeszłego roku.
Zdążyłem już zauważyć, iż moje wędziska a były nimi DBW 3.6, 3.0 lb nie dają mi satysfakcji rzutowej, że tak się wyrażę, co prawda byłem w stanie walić na 100-105 m ale ze sporym wysiłkiem i tylko z zestawem, bez pva, nie wiem może jeszcze nie potrafię, może coś robiłem źle.
W każdym razie postanowiłem jednak sprzedać 3.6 i kupić 3.9 DBW, spotkałem kumpla nad wodą który takowe posiadał, oczywiście musiałem przetestować, porzucać etc.
Wniosek oczywiście tylko jeden, kopnąć w d.. kije 3.6 i kupić 3.9 bo i większy zapas mocy i celniej i nawet jak coś nie wyjdzie to i tak zestaw poleci prawie tam gdzie chcę.
I miałem już zamawiać DBW 3.9, 3,5 lb ale dotarło do mnie, że kije 3.9 ważą już ponad 400 g co niem jest oczywiście żadną barierą ale zacząłem szukać lżejszych i trafiłem na Daiwe Emcast, chodzi mi o ten model z 2015 roku bodaj, bo ta nowsza ma już inne przelotki i masę.
Pytanie bo mogę kupić ten starszy model za 330 zł 3.9 3.5 lb, warto dołożyć i kupić ten kij, który o dziwo ma podobno progresywną akcję ??
Czy różnice między Emcast a BW są marginalne i szkoda do niej dopłacać?

Z góry dzięki za info.

Odpowiedz do tematu