Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy karpie żerują na drobnym pellecie i stick mixach?
Autor Wiadomość
Andrzej Kot 

Wysłany: 2018-04-27, 13:22   Czy karpie żerują na drobnym pellecie i stick mixach?

Witam, natknąłem się na bardzo ciekawy filmik z kamery podwodnej, na podstawie którego można stwierdzić, że wrzucanie do wody pelletów mniejszych niż 18 mm, stick mixów czy kukurydzy nie ma żadnego sensu w karpiowaniu, ponieważ wszystko to zostaje zjedzone przez drobnicę. Zerknijcie:

Film z kamery podwodnej

Co o tym sądzicie? Ja niejednokrotnie nęciłem pelletem 6 mm np. SK30.. teraz wydaje mi się że po prostu karmiłem nim płotki ;p Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2018-04-27, 20:29   

Nie jest tak do końca, drobny pellet i stick miksy mieszają się szybko z piaskiem, mułem, wpadają między kamyki. Drobnica i owszem je roznosi i w dużej mierze zjada, ale zostaje dużo aromatu. Zresztą drobnica robiąc zamieszanie często przyciąga karpie do stołówki. Co do kukurydzy to albo jej trzeba sypnąć dużo albo na samą noc. W nocy drobnica unika żerowania i zwykle chowa się w bezpiecznych miejscach. Zresztą nie rozgotowana kukurydza nie jest atrakcyjna dla drobnicy, tylko dla większych ryb . dROBNE PELLETY I PRZYNĘTY SPRAWDZAJĄ SIĘ W SZCZEGÓLNOŚCI wiosną i późną jesienią. Latem faktycznie pellet v6mm traci sens. No i 1,5 metra to otymalna głębokość dla drobnicy, na 5 metrach drobnicy jest znacznie mniej.

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2018-04-28, 03:28   

Te ryby są z całą pewnością podstawione :P !

A na poważnie - dlatego też nęcąc pierwszy raz podczas zasiadki, prawie zawsze decyduje się na mix dużych frakcji kukurydzy i pelletu, a potem to już tylko regularne odwiedzanie i dosypywanie towaru sprawia, że jestem spokojniejszy.
Póki co - sprawdza się ale też nie zawsze. :|

Pzdr.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2018-05-11, 18:53   

Jest jeszcze jedna sprawa, ruch w łowisku, drobnica wyjada, a większe podpływają sprawdzić co 😉

Andrzej Kot 

Wysłany: 2018-05-16, 10:30   

No ale czy ma sens sypać dla drobnicy pellet za ćwierć bańki? Czy nie wystarczy zatem sypnąć najtańszej zwykłej sypkiej zanęty i kulek?

shivan 

Wysłany: 2018-05-16, 11:27   Re: Czy karpie żerują na drobnym pellecie i stick mixach?

Andrzej Kot napisał/a:
Witam, natknąłem się na bardzo ciekawy filmik z kamery podwodnej, na podstawie którego można stwierdzić, że wrzucanie do wody pelletów mniejszych niż 18 mm, stick mixów czy kukurydzy nie ma żadnego sensu w karpiowaniu, ponieważ wszystko to zostaje zjedzone przez drobnicę. Zerknijcie:

Film z kamery podwodnej

Co o tym sądzicie? Ja niejednokrotnie nęciłem pelletem 6 mm np. SK30.. teraz wydaje mi się że po prostu karmiłem nim płotki ;p Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?

Na podstawie jednego filmu z jednej miejscówki na jednej wodzie, nie można stwierdzić absolutnie nic poza tym,że płoć tam wtedy intensywnie żerowała :)

A materiał bardzo przydatny,ale dla osoby która go nagrała.

Andrzej Kot 

Wysłany: 2018-05-16, 15:00   

Sam mam zamiar kupić taką kamerę bo oglądając filmy podwodne np. Warmuza czy teamu NTK to naprawdę jest skarbnica wiedzy. I na każdym z tych filmików pellet czy ziarna zostają w moment zjedzone przez drobnice. Podejrzewam że dzieje się tak na zdecydowanej większości wód.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2018-05-17, 10:09   

Sam nagrywam filmy pod wodą na mojej miejscówce , powiem tak mimo intensywnego żerowania płoci i leszczy , po trzech godzinach sporo jeszcze zanęty zostaje . Jeśli się dziś ogarnę z czasem to postaram się wrzucić film na yt i wrzucę link. Nie rozgotowana kukurydza , 8 mm pellet aller i kulki nie są takim łatwym kąskiem dla drobnicy. Z pół kilograma mieszanki naprawdę sporo zostało dla karpia i niestety karpie były bo też nagrałem ale dziubnęły ze trzy ziarenka i odpływały. Więc nie żerowały zbyt intensywnie.

Udało się ogarnąć: żerowanie drobnicy

Andrzej Kot 

Wysłany: 2018-05-18, 14:29   

Ciekawy film i rzeczywiście trochę inaczej. Jaką to kamerą nagrywałeś i czemu ona tak zazielenia obraz? Co dokładnie było wsypane?

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2018-05-20, 15:03   

Kamera sony hdr as-50 . Woda taki kolor chyba daje. Wsypałem garść kulek z 0,5 kg ziaren i garść pelletu allera . Pewnie dużo zależy od danej wody.

Odpowiedz do tematu