Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędki 10ft JRC- PROLOGIC- NASH
Autor Wiadomość
Adam Kozłowski 
Adam Kozłowski

Wysłany: 2013-04-14, 19:49   Wędki 10ft JRC- PROLOGIC- NASH

Witam, jak w temacie potrzebuje kijków do holowania z pontonu z brzegu nie ma opcji a przy okazji żeby i z 70 m rzucić może ktoś ma doświadczenie z kijami bo nie wiem na co się zdecydować:

1. JRC Razor-X Boat 10ft 3lb
2. PROLOGIC C3 10ft 3lb
3. NASH SCOPE 10ft 3lb (fajny pakowny ale obawiam się łaczenia na teleskopie czy sie nie wytrze od ciągłego rozkładania, do tego drobinki brudu nad wodą kulki pellety ziarna zanęty itp )

proszę o porady dotyczące w/w kijów.

Prezes_H2W 
Arkadiusz Kraszewski

Wysłany: 2013-05-26, 18:55   

Widzę, że się dowiedziałeś tyle co ja, jak na razie. Post umarł. Udało Ci się uzyskać informację z innych źródeł, coś kupiłeś w końcu ? Ja do tego kompletu bym dołożył jeszcze Anacondę X-Covery III, oraz Starbaits-a tego o którym napisałem. Z tego co udało mi się na razie ustalić, do holowania z pontonu najlepsza byłaby Anaconda, bo ma też krótszy Dolnik, wygodniejszy, ale czy nią tak daleko rzucić, niby jest napisane że do 100 się rzuci, ale czy naprawdę. ja będę miał Prologica C2 i Anacondę niedługo w ręku, więc jak coś to napiszę. chodź dalej czekam na opinię, ale widać u Nas jeszcze nie łapią na te krótkie wędki (forumowicze), bo karpiarze to łapią :)

Adam Kozłowski 
Adam Kozłowski

Wysłany: 2013-06-18, 20:24   

Witam, tak zawalony jestem postami jaki widać:) Odpowiedzi zero czekam do końca sezonu i zobaczy może ktoś po tym sezonie się odezwie i zrobi recenzję kijków 10... Puki co łowie na 12... Miałem w ręku prologica tego co piszesz i średnio mi leżał na targach. Miałem też tego nasha i powiem ze jak na rękę to najlepiej ale znowu mam wątpliwości co do trwałości tego elementu teleskopowego a nie chce wywalić 800 na sezon... Rozwiązaniem chyba ostatecznym będzie poszperać po forach UK.

Post edytowany. Zdania zaczynamy z dużej litery. Używamy polskich znaków. Gabriel.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2013-06-19, 15:35   

Adam jeśli chodzi o kijki Prologica,to posiadam C2 10ft 3Lb i dają sobie świetnie radę z rzutami do ok 90m.
Żyłki mam JetFish 0,35mm,ciężarki do 113g,przypon strzałowy z pletki Shock Braid 45lb.
Podczas holu pracuje rewelacyjnie,puki co największa wyjęta rybka to 13kg pełnołuski z zarośniętej glinianki ;)
Puki co łowie tylko na te kije :mrgreen: pozostałe poszły w odstawkę.

Adam Kozłowski 
Adam Kozłowski

Wysłany: 2013-06-19, 19:48   

Witam, dzięki za info czyli mamy już jakiś kierunek... o kijach scope jest na zakładce nasha nie wiem czy mogę ale wkleję link:

http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=3900

raczej na dobrą opinię mi to nie wygląda..

Kristof
Krzysztof Nowak

Wysłany: 2013-06-19, 20:53   

Tylko zobacz wszystkie opinie o różnych produktach tego pana i odpowiedz sobie sam czy są one wiarygodne :)

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2013-06-19, 22:20   

A ile chcesz wydać na nowe zabawki? Bo C2 puki co są w super cenie ;)

jeanpascale 

Wysłany: 2013-06-19, 23:05   

Jak dla mnie nr.1 są Century S1 Stealth 10ft ( tak na marginesie powiem że na targach w Zabrzu, rozmawiałem z osobą, która wystawiała wędziska na zamówienie indywidualne Century i mówił że na takie Century S1 Stealth 10ft łowi głównie z brzegu)

a jeśli coś tańszego to może Fox Warrior s 10ft 3lb

Kristof
Krzysztof Nowak

Wysłany: 2013-06-19, 23:06   

Polecam od siebie z całego Serca Soniki.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-06-20, 05:54   

Adam Kozłowski, jak tak bardzo Ci się nie spieszy, poczekaj do targów - będziesz miał okazję pomacać kilka modeli "10" i wybierzesz to, co najbardziej Tobie w łapce leży ;)

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2013-06-20, 09:14   

Kristof napisał/a:
Tylko zobacz wszystkie opinie o różnych produktach tego pana i odpowiedz sobie sam czy są one wiarygodne :)

To, że ktoś ma negatywną opinię o danym produkcie to odrazu jest niewiarygodny? W żadnej odpowiedzi na jego posty nie pojawiły się konkretne argumenty. Powiem więcej, jeden ze sprzedawców wraz z odpowiedziami zapadał się coraz bardziej w muł. Koniec OT ;-)

wojtek straub 

Wysłany: 2013-06-20, 16:38   

Ralph_Fridge, opinia opinią i każdy ma prawo do własnej, ale ocena całej serii, tudzież reszty wyrobów, na podstawie jednego czy dwóch egzemplarzy, jest trochę nie na miejscu :roll:

Prezes_H2W 
Arkadiusz Kraszewski

Wysłany: 2013-06-20, 19:59   

Więc, zakupiłem Prologica C2 i Anacondy 10ft, miałem z obu wybrać jeden komplet, ale w sumie nie mogłem się zdecydować i zostawiłem oba. Pierwsze wrażenie takie, że na pewno C2 są sztywniejsze, mają cieńsze blanki i generalnie moim zdaniem ładniejsze, co do Anacondy, są grubsze mają grubszy blank i generalnie są o wiele miększe, idealne do wywózki - okaże się nie bawem :) Pochwale się jak gdzieś nad wodę pojadę.

Adam Kozłowski 
Adam Kozłowski

Wysłany: 2013-06-20, 20:34   

Co do NASHa to taką trochę "podpuchę zrobiłem :) licząc że może ktoś z konkretami wyjdzie... proszę o wybaczenie... osobiście nie mam nic do tej firmy ba sam mam sporo wyposażenia i wiele z tych rzeczy nie ma sobie równych (moim zdaniem- skromnym)...
Tak też chyba zrobię poczekam do targów i pomacam i decyzja zapadnie.
Co do kasy na kije nigdy nie przesadzam w żadną ze stron ani z ceną zbyt wysoką ani z tą na dole- jeśli leży mi kij za 400 to go kupie jak za 800 też kupie ale musi wpaść mi w oko a bardziej w rękę.
Kwestia kijów 10 to takie trochę przełamanie bo od czasu do czasu poświęcam się machaniu spiningiem i mam właśnie kije 3 metrowe i staram się to sobie ułożyć że da się "takim" kijem łowić karpie. Nie wiem czy to faktyczna potrzeba "mania" czy chęć posiadania jako gadżet a może zauroczenie delikatnym krótkim wędziskiem? Jedno wiem muszę spróbować kusi mnie ten nash bo ma ładny krótki skład i to tego ładny pokrowiec (nie ten wielki) ale opinie o użytkowaniu w terenie brak. Mówicie że prologic c2 jest fajny a mnie ciągnie do c3 bo ma fajny uchwyt :) jak macie gdzieś filmiki z sieci o kijach 10 to podajcie link podręczę się trochę.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-06-21, 07:08   

Cytat:
Nie wiem czy to faktyczna potrzeba "mania" czy chęć posiadania jako gadżet a może zauroczenie delikatnym krótkim wędziskiem?
to, ze krótkie, nie znaczy, że delikatne ;) Swego czasu miałem okazję jednocześnie obsługiwać "10" i "13" na pontonie - niebo a ziemia, na korzyść "10" oczywiście... Krótki wypad i łowienie "pod nogami" (chociaż teamowi rzutowcy Nash'a walą Scope'ami ponad setę), też na korzyść "10"... Hol z brzegu, z dużej odległości, jakoś mi się nie widzi "10" ale... jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz ;)
Reaswumując - w.w. przypadkach "10" to wygoda, mobilność etc. a nie widzimisiostwo i podążanie za modą ;)

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2013-06-21, 16:32   

Adam Kozłowski napisał/a:
Mówicie że prologic c2 jest fajny

Bo jak za te kasę jest fajny ;)
Adam Kozłowski napisał/a:
a mnie ciągnie do c3 bo ma fajny uchwyt

I tylko tym się różnią te wędziska.
No i oczywiście cena tego uchfytu w C3 jest powalająca do tego w C2 ;) (prawie 200pln) :twisted:

wojtek straub 

Wysłany: 2013-06-23, 08:54   

Adam Kozłowski jak Cię bawią takie "rzeczy", proponuję zrobić rekonesans w ofercie kijów "hand made"- "10", na dobrym blanku, z przyzwoitymi przelotkami, uchwytem Alps'a powinny zmieścić się w tysiu za szt... W zamian otrzymasz kij dokładnie taki, jak sobie życzysz - ilość i sposób rozmieszczenia, model przelotek, uchwyt, rękojeść (długość, rodzaj, materiał) itp...

woocasho 
złap i wypuść!!!

Wysłany: 2018-05-15, 20:06   Prologic fast water RS

Witam wszystkich serdecznie odgrzewam kotleta czy ktoś posiada FAST WATERA RS 9FT ? Jeśli tak jak wrażenia ?

Odpowiedz do tematu