Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kołowrotek za około 200zł - SPRO / Daiwa
Autor Wiadomość
makcc

Wysłany: 2018-05-14, 10:45   kołowrotek za około 200zł - SPRO / Daiwa

Witajcie,
szukam fajnego kołowrotka w przystępnej cenie, kołowrotek do rzutów, wstępnie wytypowałem 3 modele i zastanawiam się nad następującymi:

Kołowrotek SPRO Super Long Cast 460

Daiwa NINJA 3000 A

Kołowrotek SPRO BLACK PIT 6000

Osobiście najbardziej wizualnie przypadł mi tej ostatni.
Jakie wasze zdanie? Który z nich byście wybrali?
Z góry dzięki za doradztwo!

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2018-05-14, 13:02   

Ja użytkowałem kilka lat SPRO 460 i nawet jeden został mi do dziś służy do markera. Kręciołki proste w budowie i nie do zajechania. Drugi kręcioł mały będzie, rozmiar 3000 do feedera czy spinningu ok, ale do karpiówki to średnio to widzę :)
O trzecim się nie wypowiem bo nie macałem, nie widziałem.

makcc

Wysłany: 2018-05-14, 13:47   

Michał82 napisał/a:
Ja użytkowałem kilka lat SPRO 460 i nawet jeden został mi do dziś służy do markera. Kręciołki proste w budowie i nie do zajechania. Drugi kręcioł mały będzie, rozmiar 3000 do feedera czy spinningu ok, ale do karpiówki to średnio to widzę :)
O trzecim się nie wypowiem bo nie macałem, nie widziałem.

Dzięki za podpowiedź. W sumie racja z tą 3000, ale coraz bardziej nastawiam się na ostatnią.

piwko 

Wysłany: 2018-05-15, 08:53   

Z tej 3 brałbym Spro.
Nie myślałeś o Anaconda Magic Runner IV? Można je trafić w cenie oscylującej 200zł.

makcc

Wysłany: 2018-05-15, 09:27   

piwko napisał/a:
Z tej 3 brałbym Spro.
Nie myślałeś o Anaconda Magic Runner IV? Można je trafić w cenie oscylującej 200zł.

Ale który SPRO? 1 czy 3?

Polecasz tego Magic Runner IV?

piwko 

Wysłany: 2018-05-15, 09:54   

Polecam z czystym sumieniem MR IV, miałem 2 sezony. Oddałem ojcu, też sobie chwali. Wytrzymałe kołowrotki.
Z tej trójki Spro black pit 6000. Ninję mam, używam do spinu, bolonki i feedera, ale do karpiówki, za mała.

leon 
Robert

Wysłany: 2018-05-15, 10:38   

Z tej trójki kręciołków polecam Spro Super Long Cast 460, mam ten kołowrotek i jestem zadowolony. Używam do spoda i śmiga aż miło. Jedyną wadą tego Spro jest brak łożyska w rolce, jest jakaś tulejka z rowkiem.Łożysko można kupić za parę złotych i samemu wymienić, potrzebne jest o wymiarach 5x8x2,5 np. MR85ZZ.

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2018-05-15, 14:22   

Spro Super Long Cast 460 polecam .Kupiłem i jak na razie super się sprawuje .

Fisher1319 

Wysłany: 2018-05-17, 22:47   

Witam stoję właśnie przed takim samym dylematem jak ty kolego tylko że między spro a spro i z tego co wyczytałem to Black pit to niby ta sama konstrukcja co stare i dobre 460 tylko że w innym stylu z głębsza szpula i większym pokrętlem przedniego hamulca bynajmniej tak ten kołowrotek jest opisywany przez sklepy internetowe a właśnie szukam kogoś kto poparłby ta teorie bo przyznam że Black pit wizualnie bardziej mi podchodzi ;)

makcc

Wysłany: 2018-05-18, 09:41   

Fisher1319 napisał/a:
Witam stoję właśnie przed takim samym dylematem jak ty kolego tylko że między spro a spro i z tego co wyczytałem to Black pit to niby ta sama konstrukcja co stare i dobre 460 tylko że w innym stylu z głębsza szpula i większym pokrętlem przedniego hamulca bynajmniej tak ten kołowrotek jest opisywany przez sklepy internetowe a właśnie szukam kogoś kto poparłby ta teorie bo przyznam że Black pit wizualnie bardziej mi podchodzi ;)

Ja biorę Black Pit, ze względu na dobre parametry i super wygląd. Tak jak mówisz podobny do 460, tylko inny design.

scorpio 

Wysłany: 2018-05-24, 18:51   

Kupiłem ten kołowrotek, Spro Black Pit. Mam go tydzień, wyjąłem już kilka karpików. Bardzo fajny młynek, hamulec quick drag działa bardzo dobrze. Jedno zastrzeżenie mógł bym mieć do tego że przy zwolnionym hamulcu dość ciężko odwija sie szpula, może sie wyrobi z czasem.

shivan 

Wysłany: 2018-05-25, 11:49   

Cytat:
Jedno zastrzeżenie mógł bym mieć do tego że przy zwolnionym hamulcu dość ciężko odwija sie szpula, może sie wyrobi z czasem.

Spróbuj się pozbyć nadmiaru smaru z filców...jak to nie pomoże to reklamacja.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2018-05-25, 20:42   

Uzytkowalem Spro tyle że z WB i także polecam

Odpowiedz do tematu