Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak pomysłu
Autor Wiadomość
eyyy1 
DE-NL

Wysłany: 2018-03-12, 20:13   Brak pomysłu

Witam wszystkich karpiarzy.
Chciał bym usłyszeć kilka sugesti jak się przygotować na zasiadke.
Na mapce ponumerowalem miejsca dostępne do łowienia, kolorem zielonym zaznaczyłem drzewa, krzaki (brak dostępu do wody).
Zbiornik jest nie duży, długość wynosi koło 200m a najgłębszym miejscem jest 6m. Dno jest częściowo pokryte żwirem, roślinami jak i mułem.
Nie ma tu również zbyt dużej populacji karpia ( znajomy złowił 18kg widziałem również innych karpiarzy jak wyciągają karpie).
Chciał bym nadmienić również ze w zbiorniku występują populacja raków i żółwi, tak żółwi :) .
Zeszło roczna zasiadka zakończyła się porażka kulki po nocy spędzonej w wodzie były praktycznie zjedzone przez żółwie ( zasmakowały im kulki nasha citruz) łowisko było nęcona głównie ziarnami (konopia, orzech, kukurydza) dorzucone trochę peletu halibuta. Zaobserwowałem ze ziarna przez noc zostały praktycznie nie naruszone.

Ktoś coś doradzi? Zasugeruje? [/b]

4AD42ACF-A1B3-4993-BEAD-55008725EDE9.jpeg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 161,79 KB

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2018-03-12, 21:22   

eyyy1, skoro ziarna nie zostały ruszone przez jedną noc to niema się co załamywać.
Niektóre zbiorniki wymagają poświęcenia trochę więcej czasu żeby złowić karpia. Obserwacja, obserwacja i jeszcze raz obserwacja. Nie znamy zbiornika więc ciężko, że ktoś Ci napisze usiądź na stanowisku numer 1 i zrobisz branie.

Jeżeli masz problemy z rakami i żółwiami to na włos załóż orzechy tygrysie. Powinno to rozwiązać Twój problem.

eyyy1 
DE-NL

Wysłany: 2018-03-12, 21:52   

p.Mariuszu nie chodzi o to, ale może ktoś zasugeruje coś co będę mógł wykorzystać w kolejnej zasiadce bo nie chce odpuścić tej wody. Poprzednia moja zasiadka była na stanowisku nr 1. Wędki prawa i lewa strona zarzucona. Również odwiedziłem stanowisko nr 5 wędki prawa strona o na przeciwko.
Nie próbowałem jeszcze orzecha wiec dziękuje za sugestie bo na prawdę nie wiedziałem jak się ich pozbyć.

Odpowiedz do tematu