Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prologic SNZ
Autor Wiadomość
CzasemCoChyce 

Wysłany: 2018-03-02, 18:19   Prologic SNZ

Cześć Panowie,
Długo mi zajęło zanim zdecydowałem się na nowy set sygnalizatorów. Jako, że mój budżet był ograniczony i wynosił max. 700zł ( i wydawać by się mogło, że to wcale nie mało ), miałem problem by się zdecydować i wydać rozsądnie swoje pieniądze na coś, z czego byłbym zadowolony.
Finalnie padło na Prologic SNZ 3+1 – i o tym słów kilka bo niestety ja nie mogłem posiłkować się w wyborze jakimkolwiek materiałem czy recenzją oprócz tych sponsorowanych, z popularnych kanałów YouTube.
Pierwsze wrażenie po unboxing’u.
Opakowanie kartonowe wraz z ładną aplikacją, przykuwająca wzrok. Bardzo wdzięczna grafika na przodzie.
Po wyciągnięciu zawartości zobaczymy czarne etui ochronne, uprzednio zapakowane w folie.
Małe logo Prologic’a. Całość, już na wstępie sprawia wrażenie porządnego sprzętu. Fajne suwaki, zamek też ten z tych „nieco grubszych”. Porządnie przeszyty.
Otwieramy etui.
Standardowo środek wyłożony gąbką ochronną. Siatka ochronna z gumką w której znajdujemy gumowe ochraniacze na cały zestaw tj. 3 na sygnalizatory i jeden tzw. Kondom na centralkę, który wg producenta jest fluorescencyjny i ładnie widać go po ciemku, gdy nałożymy go na wspomnianą centralkę. I rzeczywiście tak jest. Za to plus.
Dostajemy w zestawie do centralki również smycz oznaczoną logiem producenta i mały karabińczyk.
Następna miła sprawa – instrukcja obsługi. Funkcje urządzeń znajdziemy opisane w języku polskim.
Sygnalizatory.
Dopóki nie włożymy do nich baterii 9V są zadziwiająco lekkie. O dziwo, po zainstalowaniu baterii klapka zamyka się lekko i domyka w całości. Nie zacina się i nie trzeba używać przesadnie siły. Ten element, zarówno jak inne elementy są bardzo fajnie spasowane.
Obudowy sygnalizatorów i centralki są bardzo estetyczne, nie jest to śmierdzący plastik, który od razu sprawia wrażenie bylejakości. Ale też specjalnie nie zachwyca. Jednak, dla mnie ważne jest to, że nie jest to oklepany design. Całość jest ładna. Choć jak wiadomo to kwestia dyskusyjna.
Pokrętła na froncie do regulacji tonu i głośności działa precyzyjnie, nie czuć luzów. Jednak minusem jest to, że nie działa stopniowo.
Mamy do dyspozycji trzy przyciski.
Przycisk 1 – służy do załączania/wyłączania lamki LED i ustawienia trybu AUTO.
Na froncie sygnalizatora mamy lampke, pojedynczą diodę LED, która ma za zadanie załączać się gdy zapada zmrok, taki „STAND BY”. Super sprawa. Funkcje te obsługuje czujnik zmierzchu znajdujący się na tyle sygnalizatora.
Przycisk 2 – Czułość. 5cio stopniowa czułość rolki sygnalizatora.
Przycisk 3 – załączania / wyłączanie sprzętu.
Głośność – zakres od 1-10. Naprawdę bardzo głośny sprzęt. Nawet na najbardziej cichym ustawieniu jest wciąż głośno. Dla mnie – za głośno.
Czułość – tutaj raczej standard. 5 stopni regulacji.
Diody – jedna biała, sygnalizująca branie do brzegu, druga innego, wybranego koloru ( nie mamy możliwości zmiany kolory diody, w zestawie jest kolor żółty, zielony i czerowny).
Dźwięk – tutaj zaskoczenie. Nie jest to typowy, obyty dźwięk, który słyszymy na każdym łowisku i wszyscy go znają. Dźwięk jest inny, w połączeniu z regulacją tonu możemy stworzyć sobie bardzo przyjemny i ( jakże to WAŻNE ) nieinwazyjny dźwięk naszych sygnalizatorów Niestety nie dotyczy to centralki. Ta piszczy zawsze jednakowo, rozróżniamy z którego sygnalizatora pochodzi branie tylko po kolorze diody, która się świeci/miga.
Centralka.
Kompaktowe wymiary, ładna prezencja, regulacja głośności, możliwość ustawienia trybu wibracji i znów lampka – dioda led, która świeci gdy mamy branie, niezależnie od kolorowych diód odpowiedzialnych za wskazanie, na którym z sygnałków mamy odjazd. I tutaj znowu bateria 9V. Uchwyt na smycz. Materiały użyte do wykonania są tymi samymi co sygnalizatory. Centralka również bardzo głośna. Można dostać zawału. Oczywiście możemy wyłączyć dźwięki i posiłkować się wibracją ale nie jest to na tyle efektywne co ta syrena, na dźwięk której nawet niedźwiedzie wybudziłyby się z zimowego snu. Dodatkowo, fluorescencyjne, gumowe etui pomaga by zlokalizować centralkę po ciemku. Fajna sprawa. Możemy też ustawić lampkę na świecenie ciągłe. Uważam, że taka „latarka”, którą z resztą zawsze będziemy mieć przy sobie może ułatwić wędkarskie zabiegi jakich musimy dokonywać w nocy.
Parowanie zestawu jest bardzo proste i zajmuje chwilę. Poradzi sobie z tym każdy.
Reasumując. Mogę spokojnie polecić ten sprzęt. Uważam, że jest bardzo poręczny, wręcz kompaktowy, dobrze wykonany i cieszy oko.
Co do funkcjonowania z różnych warunkach atmosferycznych i wodoszczelności nie będę się wypowiadał, nastąpi to dopiero po pierwszym sezonie.
Przerzucam się z Monsterów MF2014b bo chciałem czegoś nowego. Tylko nie jestem w 100% przekonany czy dla kogoś kto ma nieco mniejszy budżet poleciłbym by dozbierał sobie trochę i kupił Prologic SNZ, podczas gdy wspomniane Monstery w secie 4+1 możemy dostać już za nieco ponad 500zł.
Mam nadzieje, że ta recenzja pozwoli komuś kto nie jest pewien co powinien kupić na podjęcie trafnej decyzji, gdyż w naszej społeczności wędkarskiej nie ma informacji na temat SNZ. Informacji innych niż te producenckie czy sponsorowane / reklamowe.
Ja zaryzykowałem, nabyłem i nie żałuję. Ale czy te pieniądze mogłem wydać lepiej ? Czas pokaże.
Pozdrawiam Kolegów Karpiarzy !

DSC_1949.JPG
Plik ściągnięto 7 raz(y) 20,6 KB

DSC_1948.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 22,18 KB

DSC_1947.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 26,35 KB

DSC_1945.JPG
Plik ściągnięto 5 raz(y) 25,34 KB

DSC_1944.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 39,53 KB

DSC_1943.JPG