PB Products Control Mono
Odpowiedz do tematu

: PB Products Control Mono
Mam problem, mianowicie w tym roku dokupuje 3 zestaw i mam zamiar założyć żyłkę jak w temacie. Tylko nie wiem czy 1 szpula 0.35 wystarczy:/ mam 3 kołowrotki DAM Quick SLD 570 FD, poj 400m/0,35 ktoś może miał taką sytuację? Czy ta żyłka 0.30 wystarczy w razie co na Nekielke? Lowie głównie z rzutu.

:
Nie pomoge Ci w kwesti ilości bo mam inne kołowrotki, ale łowię głownie na Nekielce i używam PB 0.38 z racji tego że łowię z wywózki.
Używałem kiedyś 0.30 i wystarczy w zupełności, nie ma tam żadnych zaczepów, drzew, dno jest czyste więc spokojnie ten rozmiar da rade.

C&R
:
Co prawda używam Shimano żyłek, ale 0,28 i 0,30. Oczywiście piszemy o Nekielce :) .

:
Pierwszy raz w tym roku chce odwiedzić to łowisko. Ale głównie chodziło mi o to ile żyłki muszę kupic:/ nie ukrywam że wolałbym kupić 1 szpule 0.35 ale nie mam pewności czy starczy:/ jak będę musiał wziąść 2 szpula to 0.30 wezmę, może ktoś odkupić ode mnie połowę szpuli.

:
niqu888, jak Ci wchodzi 400m 0.35 na 1 kołowrotek to 1 szpula 1250m wystarczy Ci na 3 młynki.
Ewentualnie jak się boisz że braknie to nawiń na dwie szpule PB do pełna a na trzecią nawiń ok 100 metrów podkładu i dowiń reszte PB Control. I masz 3 szpule pełne.

C&R
:
Tylko że czasami średnicę są zawyżone lub zaniżone:/ chyba raczej wezmę 0.30, do rzutu też lepsza, tym bardziej że wędki mam miękkie.

:
niqu888, Jeżeli na szpuli masz 1250m.żyłki a kołowrotek pomieści 400m.żyłki to zakładając matematycznie,że 3x400m.=1200m. To tak czy inaczej powinno Ci zostać 50m.żyłki w zapasie. Ja bym ryzykował i nawijał, bo kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

:
Trochę cię zmartwię :( . Wybierasz się na Nekielkę z rzutu i masz miękkie wędki. Nekielka to zbiornik, gdzie ryby są przyzwyczajone do siedzenia daleko od brzegu :I. Tam trzeba rzucać 120-140 w zależności od stanowiska albo wywozić jeszcze dalej. Jeżeli nie masz możliwości rzucić tak daleko to pogadaj z Markiem ( właściciel łowiska ) bo chyba bym w Twojej sytuacji siadał na 2, 3 lub 4.

:
Dzieki😁 dobrze wiedzieć.

:
niqu888, Żyłka PB Control ma diametr zgodny z oznaczeniem. Jeśli opis szpuli zgadza się jej pojemnością to nie masz o co się obawiać.

"Mądrość niektórych, ogranicza się do ograniczania mądrzejszych"
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.