Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kogha Umbrella de luxe
Autor Wiadomość
mariuszn20 

Wysłany: 2015-12-30, 23:20   Kogha Umbrella de luxe

Witam
Szukam małe schronienie na jednodniowe zasiadki, znalazłem

Kogha Umbrella de luxe
Podoba mi się opcjonalność przedniego panela i mam nadzieję że szybko się rozkłada i składa.
Wg podanych wymiarów to i łóżko powinno się zmieścić.
Co sądzicie o tym , a może ktoś jest posiada taki wynalazek??

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-12-31, 01:41   

Kolego.. W hipermarkacie Jul. Jest w promocji namiot JRC jeszcze tańszy od tego brolly i śmiem twierdzić że będzie bardziej funkcjonalny niż to brolly. W namiocie stelaż jest na zewnątrz więc zyskujesz miejsce w środku brolly jest zbudowane na bazie parasola, dużo miejsca zajmują pałąki i głowica .
Pozdrawiam

jacek_jj 

Wysłany: 2016-01-01, 16:29   

Mam tą brolkę, nie narzekam na nią. Spędziłem w niej 4 wypady przy warunkach od upalnych dni, po porywiste wiatry i obfite opady. Przednie rurki nie mają gwintów dlatego wymieniłem je na normalne podpórki które sprawdzają się lepiej. Tak naprawdę jedynym minusem jest brak prawdziwych szpilek do namiotu, w zestawie są zwykłe śledzie, ale ja zastąpiłem je szpilami od Tandema. No i podłoga to cerata. Wiaodmo, nie jest to brolka Nasha czy Fox'a ale za małe pieniądze jest naprawdę wystarczająca na cieplejsze okresy. Myślałem na jej sprzedażą, ale obecnie sam nie wiem. Jak miałbyś dodatkowe pytania to pisz na PW.

mariuszn20 

Wysłany: 2016-01-01, 17:26   

Jacek powiedz mi jaka jest prawdziwa wysokość w środku, bo rozumiem że trochę odejdzie ze względu na stelaż od parasola.

jacek_jj 

Wysłany: 2016-01-01, 17:32   

Wiesz co nigdy nie mierzyłem, ja siedząc na łóżku nie uderzam głową w stelaż a mierze 187cm, mam miejsce na bagaże po lewej (koszyk z przynętami) i prawej (stolik pod telefon, klucze, centralkę i inne pierdy) stronie przed łóżkiem i za łóżkiem na tyle dużo, że wsadzam tam torbę z rzeczami oraz aparat z akcesoriami wszystkimi, a trochę tego jest. Jak się pogoda poprawi to mogę go rozbić i będzie sucho to mogę go rozbić i pokaże Ci fotki w środku z łóżkiem.

mariuszn20 

Wysłany: 2016-01-01, 23:25   

Ile czasu zajmuje rozłożenie i złożenie namiotu???
Ciekawą opcją może być namiot z juli za 300 o którym wspomniał Mateusz- namiot opisywany w innym temacie.
Wracając do tematu, dla mnie najważniejsze jest czas który potrzeba na rozłożenie i złożenie danego namiotu. 10 cm +/- nie robi mi większej różnicy.
Jeżdżę głównie na jedno dniowe wypady (od 15 do rana) a siedzenie w samochodzie mnie drażni (trzaskanie drzwiami, parowanie szyb, i niewygodna pozycja do zmrużenia oka).
Szczerze mówiąc to moje poszukiwania zacząłem od zwykłego parasola z zabudową.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2016-01-01, 23:43   

mariuszn20, Jak każdy namiot na takim stelażu rozkłada się dosłownie kilka minut. Wiadomo początki są ciężkie ale jak będziesz musiał się zwinąć szybko przed deszczem kilka razy to dojdziesz do wprawy :lol:

radzia99 

Wysłany: 2016-01-02, 05:55   

Parasol sobie odpuść bo przy wietrznych dniach zamiast pilnować wędek będziesz pilnował parasola żeby wiatr nie zabrał, a czas potrzebny na rozstawienie parasola i jego dobre napięcie jest zbliżony do rozłożenia namiotu. Pierwsze rozłożenie namiotu 5 minut a kolejne koło 3

Dawid Jegierski 
jagger14

Wysłany: 2018-02-13, 12:51   

Zastanawiam się nad kupnem tej brollki, ktoś jest jeszcze w stanie coś o niej powiedzieć lub polecić coś podobnego a lepszego?

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2018-02-14, 23:42   

Używałem jej przez dwa sezony,i dupy nie urywa.
Pozytyw to tylko cena,a reszta to minusy.
Materiał na wysokości podpórek,przy mocniejszym naciągnięciu lubi popuścić obok szwów.
Czasza,czyli głowica za bardzo odstaje od czaszy,przez co jest mniej miejsca u góry,i na początku przy wstawaniu zdarzało się że głową uderzałem o głowice.
Podłoga jak z Tesco plandeka za parę zł.
Lubią urwać się mocowania do śledzi.
A polecam z czystym sumieniem Mikado Universal Brolly.
Głowica od czaszy około 12 cm
Ma dwa zamki do przednich paneli,jeden jest do pełnego zamknięcia brollki,a drugi to moskitiera.
Ma z tyłu duże okno z moskitierą i pełna wentylacja.
Jest dość obszerny i pomieści wszystkie nasze toboły.
Na siłę,przy obniżeniu i wyciągnięciu do przodu podpórek,pomieści 2 nie duże łóżka.
Minus to też podłoga,podobna do tej jak ma Kogha Umbrella.

Mikado Universal.

Dawid Jegierski 
jagger14

Wysłany: 2018-02-15, 08:59   

miro56, Dziękuję Panu bardzo za pomoc :D

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2018-02-15, 10:47   

Dawid Jegierski napisał/a:
miro56, Dziękuję Panu bardzo za pomoc

Nie ma sprawy :)

Z Mikado będziesz zadowolony,bo przeżyła ze mną nie jeden armagedon pogodowy.

Odpowiedz do tematu