Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędki do rzutu w cenie do 500zł
Autor Wiadomość
niqu888 
Początkujący

Wysłany: 2018-02-03, 20:37   Wędki do rzutu w cenie do 500zł

Będe łowił głównie na komercjach, czasami PZW. Nęcenie z małym PVA(najmniejszy rozmiar lub ewentualnie średni), być może spod. Wywożenie nie wchodzi w gre, więc musze rzucać. Mianowicie zastanawiam się nad takimi kijami:
Anaconda Antiqua
Anaconda Rock Hopper
DAM MAD M3
Fox Warrior S50
Anaconda Sensible Touch V
Wszystkie w wersju 3,6m i 3lb
Narazie muszę polegać na rzutach, tak w granice 100m max, ale raczej bliżej. Zależy mi na tym aby wędki ładnie pracowały na rybie, wziął bym parabolika ale nie rzuce za daleko z PVA, chyba najlepszy byłby semiparabolik. Może ktoś wie coś o ww wędkach, jaka akcja itp itd? Sesible touch troche przekracza budżet ale jeżeli jest naprawde dobra to zastanowie się nad zakupem. Teraz używam DAM MAD D-Fender II 3,25 3,6m UK ale są dla mnie za sztywne, więc idą na sprzedaż. W sobotę będe na targach w Poznaniu, ale nie wiem czy znajdę to czego szukam bo mam mało czasu z targi są duże:)

niqu888 
Początkujący

Wysłany: 2018-02-11, 12:22   

Jak widzę nikt nie miał styczności z tymi węzłami. Byłem na targach i miałem przyjemność trzymać je w ręku. Niestety Antiqa i Sensible Touch nie widziałem. DAM jest całkiem fajnym kijkiem,dobrze się trzyma w reku akcja według opisu semiparaboliczna, blank wydaje się być trochę za gruby jak na wedle tej klasy, ale kto co Wiki. Cały blank pokryty lakierem, jak dla mnie minus. Fox Warrior S też niczego sobie, blank podobny do M3 równiez pokryty jakimś lakierem Ale nie tak błyszczący jak dam. Tu nie miałem szans porozmawiać z sprzedawca ale wydawał się dość miękki. Najbardziej przypadła mi do gustu Anaconda Rock Cooper, blank wedle opisu o akcji parabolocznej, nie mam porównania Ale wydawał się być dość sztywny jak na parabolika chociaż dość długo drgal po machnieciu. Matowy blank i wydawał się być lepiej wykonany niż dam i Fox. Osobiście zdecydowałem się na Anaconde pomimo tego że parasola nie jest do rzutu. Opiszę ja trochę dokładniej jak zamówię i przyjdzie do domu😁

Odpowiedz do tematu