Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2012-10-10, 20:21
Krzanowice
Autor Wiadomość
PawelKarp 
Paweł Przybyła

Wysłany: 2012-10-10, 19:56   Krzanowice

Witam. Moje pytanie brzmi jakie przynęty i jak nęcić na tym łowisku? Oczywiście chodzi o większe karpie.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2012-10-10, 20:35   

Cześć Paweł,

z racji, że na tym stawie łowię od kiedy tylko potrafię utrzymać wędkę w ręce to się wypowiem.
Kiedyś wystarczyła zwykła kukurydza z puszki i łowiło się miśki miśki do 2-3 kg (bo większych tam wtedy nie było :lol: ). Od czasu gdy właściciel zrobił z tego stawiku łowisko komercyjne sposób łowienia karpi diametralnie się zmienił. Ryby poznały smak i zapach zanęt z półek sklepów wędkarskich. Jeżeli chcesz tam skusić miśka do brania to bez tego ani rusz. Ja jednak oblepiam metodę czymś innym - zalewam sobie wrzątkiem pellet hallibutowy i takie ciasto leci do wody. Na włos zakładam pellet hallibutowy podwieszony fake cornem, czyli sztuczną pływającą kukurydzą. Przypon staraj się robić ciut dłuższy niż zazwyczaj do metody się robi. Dlaczego? A bo jest tam bardzo dużo, śmierdzącego mułu. Drugą dobrze spisującą się przynętą na tym łowisku jest tzn. węgierski chlebek pływający. Razem z gotowaną kukurydzą na włosie tworzą killera, którym żaden misiek się nie oprze :mrgreen:
Mieszkam ok. 1km od tego łowiska więc jeśli będziesz się wybierać do Krzanowic to daj znać, podjadę pogadać i może Ci jeszcze podsumę jakieś cenne wskazówki.

PawelKarp 
Paweł Przybyła

Wysłany: 2012-10-10, 20:40   

Ok, dzięki za pomoc :)

[ Dodano: 2012-10-10, 20:51 ]
Chciałem jeszcze spytać czy to prawda, że tam są trzy 15-stki? :P

beny.rac 

Wysłany: 2012-10-15, 17:52   

Czesc Mariusz,

Orientujesz sie moze czy obecnie sa tam jakies wieksze Miski ?

Z tego co widzialem na wlasne oczy to plywa tam fajny amurek cos okolo 10 kg , zaczyna mnie jedynie przerazac czestotliwosc zawodow co weekend ...

Jak jestem w PL to ta woda to dla mnie niezla frajda na tyczke ale obecnie zarazilem sie Karpikami i przy najblizszym urlopie w PL pewnie pojade nad ta wode "polowic " ... :mrgreen:

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2012-10-15, 18:49   

Cześć beny.rac,

osobiście tam jeszcze tak dużego miśka nie złowiłem, ani nie widziałem żeby ktoś złowił. Krążą legendy o 3 większych karpiach. Ale na pewno nie są to miśki 15 kg tylko takie, które ledwo przekroczyły 10 kg.
A zawody są robione po to żeby zarobić. Właściciel zarabia na wpisowym oraz na kiełbaskach i napojach, które sprzedaje w trakcie "imprezy". Kiedyś były organizowane chyba raz w miesiącu, a teraz co 2 tygodnie.
Co mnie przeraża to ilość wpuszczanych osób w weekendy na ten staw. Zero ograniczeń...

beny.rac 

Wysłany: 2012-10-15, 19:35   

MariuszPosmyk napisał/a:
Co mnie przeraża to ilość wpuszczanych osób w weekendy na ten staw. Zero ograniczeń...

Dla mnie najgorsze jest to ze nie ma tam chyba zadnego regulaminu tzn brak mowy o macie itp

Nie wiem czy cos sie zmienilo ale najgorsze dla rybek jest to ze trzeba je targac do wanny obok chatki ( co do karasia to rozumiem ale po co meczyc takie karpiki po 1-2 kg ... :roll: )

Jedno jest pewne ryb tam nie brakuje - moj rekord to chyba 12 karpikow na bacika w 3-4 godzinki ale to bylo jakies 2 latka temu ...

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2012-10-15, 20:06   

Bo to nie jest typowo karpiowa woda tylko "mięsiarska". Każdy złowiony karp idzie do wanny i potem na sprzedaż. Ja swoje złowione sztuki wypuszczałem zaraz po złowieniu do wody. Skończyło się na tym, że zostaliśmy upomnieni przez właściciela, "że tak się nie robi".

beny.rac 

Wysłany: 2012-10-23, 19:53   

Mariusz prawda jest taka ze w tej wodzie jest sporo malego karpia i masa karasia i to mi nie przeszkadza jak jade polowic na tyczke , nie wiem jak bedzie mi sie tam lowic na wlos ale z 2 strony dopiero zaczynam przygode z metoda na wlos i praktyka sie przyda ... :mrgreen:

Hondziu 

Wysłany: 2013-05-19, 15:53   

Niedawno usiadłem tam z kolegom na jedną nockę.Wszystko fajnie tylko zbyt dużo osób było.Noc-Eldorado. Ktoś miał odjazd to 3 koło niego poplątanych.Jeden, drugiego przerzucał masakra!!

patryk9889 

Wysłany: 2014-07-03, 17:40   

Witam wszystkich
moglibyście napisać jakie zanęty najlepiej Wam się tam sprawdzają np. Lorpio albo inne

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2014-07-03, 22:00   

patryk9889, przeczytaj posta wyżej co napisałem.

A co do marki zanęty to jest to bez znaczenia.

MatejBerek

Wysłany: 2014-10-20, 18:33   

Witam jestem z Opawy i zastanawiam gdzie jest staw w Krzanowice ?? Chciałbym zachytal tutaj, ale nie wiem gdzie ten staw znajduje się .. i chciałbym zapytać, jaka jest cena za Fielding. dziękuję

BigCarp 
BigCarp

Wysłany: 2015-03-29, 16:33   Info o łowisku Krzanowice

Witam ! Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy na temat łowiska komercyjnego Krazanowice.
Interesują mnie oczywiście karpie, liny,amury i ewentualnie leszcze.
Pierwszą rzeczą jest ryba . Chciałbym wiedzieć jaka, o jakiej wadze i rozmiarze.
Drugą rzeczą jest wybór miejsca i zanęta i przynęta.
Trzecią rzeczą jest metoda. Spławik, grunt ???

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2015-03-29, 19:41   

BigCarp, Właściciel łowiska ci podpowie co i jak ;)

Witamy na forum młody karpiorzu ;)

Carp Phase 

Wysłany: 2018-02-11, 11:47   

Wygrałem tam kilka zawodów wędkarskich,ale to nie jest woda karpiowa.Właściciel tej wody leci tylko na kasę nie dba o tą wodę ani o ryby. Przynęty na które tam miałem brania to przeważnie Meus albo Karel Nikl.

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2018-04-23, 20:57   

nie polecam tej wody

Odpowiedz do tematu