Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Leadcore bez rdzenia czy z rdzeniem?
Autor Wiadomość
Golden088 

Wysłany: 2018-02-03, 21:26   Leadcore bez rdzenia czy z rdzeniem?

Witam.
W tym roku moja miejscówka na pewnym starorzeczu wymaga ode mnie rzutów na około 60m. Dno muliste, kawałek twardego. Brzeg spadający w dół, sporo zaczepów przy brzegu i tu zaczyna się moje pytanie. :idea:

Czy zastosowany odcinek leadcoru o długości około 1m nie będzie unosił się nad dnem z uwagi na małą odległość? Dodatkowym elementem występującym w łowisku jest masa grążeli żółtych(wielkich i rozłożystych), co utwierdza mnie w przekonaniu że twardy lead z rdzeniem nie będzie naturalnie przylegał do dna.

Czy materiały typu Avid Carp Pin Down czy Nash cling on leader będzie lepszym wyjściem od tradycyjnego?

Nie daje mi to spokoju w przygotowaniu do sezonu, proszę powiedzieć czy się mylę. Pozdrawiam :>

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2018-02-04, 08:38   

Golden088, Kwestia czy leadcore będzie unosił się nad dnem nie zależy tylko od użytego materiału. Tu ma wpływ kształt dna, ustawienie wędek czy kwestia napięcia linki głównej. Jeśli sprawa wygląda tak że od brzegu spadek jest stopniowy bez górek i dołków, to jeśli dasz kije w dół, a linka nie będzie napięta jak struna to raczej powinno to leżeć na dnie i leadery bez rdzenia powinny się sprawdzić. Kolejna sprawa jeśli "na trasie" masz dno typu górka/dołek/górka/dołek to też leadery bez rdzenia + luźniejsza linka główna się sprawdzi.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

niqu888 
Początkujący

Wysłany: 2018-02-04, 22:37   

Z tego co wiem, to leadery bezrdzeniowe nie powinny się różnić masą od tych rdzeniowych. Bezrdzenie mają poprostu wplecione nicie dociążające zamiast rdzenia. Różnica jest tylko w miękkości leadera. Więc leader bez rdzenia lepiej układa się na dnie. Taka jest moja opinia, ja w tym roku kupuje bezrdzeniowy leader PB Silk Ray.

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2018-02-05, 14:37   

Golden088, od dwóch lat z bezrdzeniowych używam tylko tej
Traper Heavy

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2018-02-06, 19:46   

niqu888, nie jest tak do końca, bo bezrdzeniowe leadery są sporo grubsze przy masie tych z rdzeniem ;) Ja osobiście nie widzę różnicy w braniach przy jednych czy drugich :)

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2018-02-06, 19:52   

daniels, zgoda,ale zauważ,że leader bezrdzeniowy ułoży Ci się o wiele lepiej na nierównej powierzchni niż leadcore z rdzeniem w środku.
Ja stosowałem leadcore,ale później przeszedłem na leader'a.. Moim zdaniem jest o niebo lepszy. Lepiej mi się zaplata a po drugie nie obawiam się,że rdzeń pęknie,gdy mam kilka szt.zrobionych na zapas.
Ostatnio zmieniony przez tomekja123 2018-02-06, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2018-02-06, 20:09   

tomekja123, że się lepiej ułoży, zgoda, ale gałązki, czy trawa też też odstają od dna ;) osobiście twierdzę że zaplata się dużo gorzej jak leadcore (dobry), a rdzeń w foxie mi jeszcze nigdy nie pękł :P co prawda teraz jadę na bezrdzeniowych, ale dlatego że była na nie promocja :lol: Wszystko zależy od dna na jakim łowisz, w dziadostwie, bez znaczenia ;)

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2018-02-06, 20:14   

daniels napisał/a:
osobiście twierdzę że zaplata się dużo gorzej jak leadcore (dobry)
Może trzeba się nauczyć zaplatać w końcu :P
daniels napisał/a:
Wszystko zależy od dna na jakim łowisz, w dziadostwie, bez znaczenia
No to prawda,ale Ci powiem,że dla mnie bezrdzeniowy jest lepszy.. Może kwestia przyzwyczajenia,ale takiego używam.

Golden088 

Wysłany: 2018-02-07, 20:14   

Dzięki za podpowiedzi Panowie, będzie co sprawdzać w tym sezonie, zamówiłem dwa bezrdzeniowe w skrajnych cenach, zobaczymy różnicę.

Odpowiedz do tematu