Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karpiówka do 200zł - rzutowa
Autor Wiadomość
GreeN
Marcin

Wysłany: 2018-01-10, 08:53   Karpiówka do 200zł - rzutowa

Witam serdecznie.

Sezon niebawem się zacznie, więc powoli przymierzam się do zakupów. Obecnie mam dwa mocniejsze feedery do 120g 3,9m, ale chcę je zmienić na typowe karpiówki. Nie wywożę zestawów. Odległości rzutowe przeważnie nie są ekstremalne. Waga zestawu w granicach 100-120g. Długość 3,6-3,9m. Cena w granicach 200zł. Co możecie mi polecić sensownego. Wiem, że kwota dość niska.

Pozdrawiam
Marcin

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2018-01-10, 09:22   

GreeN, spróbuj poszukać wędek Tb phantom, gdzieś niedawno widziałem po 250 zł na promocji, za tą kasę warto.

GreeN
Marcin

Wysłany: 2018-01-10, 09:58   

Taka?

Myslisz, że 3lb wystarczą?Wędka Phantom XT 12 ft 3 lb Tandem Baits.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2018-01-10, 20:05   

GreeN, Dokładnie ta, na początek przygody wystarczy 3lbs, żebyś szoku nie doznał ;)

Buli 
Tomek

Wysłany: 2018-01-11, 02:11   

A ja z czystym sumieniem mogę polecić Daiwa Regal Kijek którego tak szybko nie będzie chciał zmieniać :)

GreeN
Marcin

Wysłany: 2018-01-11, 10:36   

Dziękuję Panowie za odpowiedzi.

Po prawdzie to nie jest początek z karpiarstwem, ale fakt, że będzie to początek z wędkami karpiowymi. Do tej pory używałem mocnijeszych feederów 390cm. W tamtym roku jak na wędce cw 90g zameldował mi się misiek 12kg to stwierdziłem, że będzie potrzebna zmiana. Nie chce męczyć ryb długim holem.
Obie wędki wydają się ciekawe, jedyne co mnie odstrasza to długości transportowe. Wiem, że dwuskłady są lepsze ale 2m transportowe to kawał kija.. Może się przekonam..

Co powiecie na to?

Wędka Daiwa Regal carp 3,60m 3lb 3skł.

Czy jednak lepiej 2 składy?

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2018-01-11, 14:31   

100% prawdy kije 2 skladowe maja duza lepsza prace..
Jednak ja po zlamaniu szczytowki w aucie , przesiadlem sie na 3-sklad
Mam teraz prologica c1 xg jestem bardzo zadowolony.
Na moje lowy wystarcza w 100% i mam komfort w transporcie
Jesli bys szukal wedek 3 skladowych w miare tanich.to przegladnij oferte. Prologic c1 c1xg , dam defender, delphin etna lub armada sa tez w korku lub anaconda base albo wspomniana twoja daiwa lub black widow

Buli 
Tomek

Wysłany: 2018-01-12, 01:15   

GreeN napisał/a:
Dziękuję Panowie za odpowiedzi.

Po prawdzie to nie jest początek z karpiarstwem, ale fakt, że będzie to początek z wędkami karpiowymi. Do tej pory używałem mocnijeszych feederów 390cm. W tamtym roku jak na wędce cw 90g zameldował mi się misiek 12kg to stwierdziłem, że będzie potrzebna zmiana. Nie chce męczyć ryb długim holem.
Obie wędki wydają się ciekawe, jedyne co mnie odstrasza to długości transportowe. Wiem, że dwuskłady są lepsze ale 2m transportowe to kawał kija.. Może się przekonam..

Co powiecie na to?

http://allegro.pl/wedka-d...6894399620.html

Czy jednak lepiej 2 składy?

Lepsze są 2 składowe choć ja sam mam też 3 składowe Daiwa regal

Dokładnie te ale w tej wersji są dość że tak już powiem mocnymi kijkami :) ale ja takie wole :) a 3 składowe bo zazwyczaj jeździmy we 2 osoby i zapakowani po dach :P

znalazłem podobny kijek ale tego sklepu niestety nie znam Daiwa 11573-363 i to jest 12

GreeN
Marcin

Wysłany: 2018-01-12, 06:47   

Wybór padł na Daiwa Regal Carp 3,6m 3.5lbs. Teraz tylko muszę podjąć decyzję 2 czy 3 składy. Bardziej skłaniam się do 3 składów.
Wezmę 3.5lbs żeby był zapas mocy bo pewnie za chwilę byłby ponowny zakup ;)

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2018-01-12, 07:40   

Ja wybralem prologic c1xg 3.5lb 3.9m jesli jestes wysoki rozwaz ta dlugosc oczywiscie 3skad..piore ile sie da nawet z pvka..i nie martwie sie ze cus strzeli...zasiegnij jeszcze opini bardziej doswiadczonych bo ja wsumie tez poczatkujacy...

GreeN
Marcin

Wysłany: 2018-01-12, 07:42   

Całe 179cm :)

Obecnie mam dwie wędki 390cm i czasem ta długość przeszkadza, więc skłaniam się na 360cm. Wydaje mi się optymalnym rozwiązaniem.

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2018-01-12, 08:10   

GreeN napisał/a:
Całe 179cm :)

Obecnie mam dwie wędki 390cm i czasem ta długość przeszkadza, więc skłaniam się na 360cm. Wydaje mi się optymalnym rozwiązaniem.

Wybor nalezy do Ciebie ja mam 180cm i rzuca mi sie lux kijami 3.9....jedyny problem gdy podbieram rybe sam wtedy lepszy byl by krotszy kij jednak 90% wypraw jest w min.2 osoby..

Franciszek 
Laik

Wysłany: 2018-01-12, 10:47   

Ja dołączam się do pytania, szukam czegoś na początek. Mógłby mi ktoś doradzić czy cokolwiek z tego sklepu www.iperch.eu nadaje się w tym przedziale cenowym? Mam tam całkiem spory rabat i aż szkoda nie wykorzystać. :D Nie chce też kupować byle szajsu, dlatego liczę na szczere opinie.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2018-01-12, 11:07   

Franciszek napisał/a:
Ja dołączam się do pytania, szukam czegoś na początek. Mógłby mi ktoś doradzić czy cokolwiek z tego sklepu www.iperch.eu nadaje się w tym przedziale cenowym? Mam tam całkiem spory rabat i aż szkoda nie wykorzystać. :D Nie chce też kupować byle szajsu, dlatego liczę na szczere opinie.

Trudno coś Ci doradzić, skoro oferta wędek karpiowych wynosi 1 szt.

Magic0102 
Maciej

Wysłany: 2018-02-01, 00:39   

Przyłączę sie do pytania. Im wiecej czytam różnych forów tym mniej zdecydowany jestem...

Wiec szukam wędek nie za drogich a nawet tanich :D przez dwa tygodnie poszukiwań zostaly:

Daiwa BW (oczywiscie z wieloma pozytywnymi opiniami)
Anaconda magist (nie moge znalezc zbyt wiele na jej temat)
Fox eos( nowosc o ktorej tez ciężko coś znaleźć)
Anaconda base (duzo dobrych opinii ale ten chyba nie do kupienia)
Anaconda Rookie
No i
Prologic c1

Wszystkie 3,6 3-3.5lbs

Generalnie moge wydac troche ponad 200pln na sztuke (nie wiecej niz 300)

Za krecioly posłużą Anaconda magic runner IV

lowiska raczej nie zbyt wymagajace
Rzuty miedzy 50 a 100 m 80g + małe pva
Do tego wywozka z rc

Ryby na jakie sie nastawiam to największe jakie będą chciały brać (realnie pewnie w granicach 15kg)

Pomoże ktoś?

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2018-02-01, 07:37   

Hej,
Co do DBW, przewedkowalem z nimi pare sezonów, miałem chyba najbardziej powszechny parametr tj 3lbs 12ft , w trzyskładzie.
Generalnie Cena Czyni Cuda :P , za tą kase bylem bardzo zadowolony.
Piękne wrażenia z holu, kijek wiele wybacza, jest miękki, amortyzuje odjazdy, szarpnięcia, najbardziej mi pomagał w końcowej fazie przy podbieraniu rybska gdy miśki odpalały zapasy energii i odjeżdżały z impetem.
Minus - kij o tych parametrach nie nadaje sie do rzutu z pvką. Nie umialem tym porzadnie rzucić. Alr ja przewaznie wywoże, takze nie bylo zbyt wiele problemów.

Magic0102 
Maciej

Wysłany: 2018-02-01, 14:04   

No ja tez pewnie w większości bede teraz wywozil.
Poczekam moze sa użytkownicy innych wędek z listy i sie wypowiedzą.
Jeszcze jedna opcja jest Daiwa Ninja...

Chyba za duzo tych modeli...

A moze by kołowrotek troche tańszy kupic a dolozyc do kija?

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2018-02-01, 14:36   

To jest bardzo ciężkie pytanie, przynajmniej dla mnie.
Jest sporo, którzy się spierają co lepiej mieć "lepsze".
Ja jestem z tych, że wole mieć porządne i to i to.
ALE
Słowo porządne to dla każdego co innego. :) U mnie wspomnianą "porządność" warunkuje budżet.
A nie ukrywam - nie jestem przesadnie majętnym chłopem.

kogi38 

Wysłany: 2018-02-02, 14:42   

Mam wędki daiwa black widow 3.60 3.5lb. Sam ich nie używam bo mam inne ale pozyczam wujkowi 80metrow spokojnie rzucisz bez techniki dobrej. A kolega ma phantomy z daiwy i to jest lepszy tańszy model. Też polecam. Sam mam Nash entity 3.90 3.5 Lb ale to już wyższa cena.

Magic0102 
Maciej

Wysłany: 2018-02-02, 15:21   

Tylko phantoma chyba nie da się kupić tak jak i anacondy base... Przynajmniej ja nie mogę znaleźć... chyba,że mi google nie pokazuje ze względu na lokalizację...

kogi38 

Wysłany: 2018-02-02, 22:13   

Bo już nie ma ich w sprzedaży. Jak mówię polecam daiwy black widow. Holowalem na nich karpia 12kg z około 100m i na 3.5 myślałem że to seminarium parabolik a czuć było każdy ruch ryby.

niqu888 
Początkujący

Wysłany: 2018-02-03, 20:54   

Wszędzie polecają DAIWY BW, widocznie kije godne polecenia. Ja ze swojej strony mógbym polecić kije DAM MAD D-Fender, dla mnie troche za sztywne, ale rzutowo bardzo dobre, mam 2 sztuki 3,25lb 3,6m. Napisz na PW, jeżeli jesteś zainteresowane, kupiłem je w zeszłym roku. Bardzo spodobał mi się hol parabolikiem, aktualnie szukam coś pomiędzy bo jak wiadomo parabolik nie jest zbyt dobry do rzutu:)

Magic0102 
Maciej

Wysłany: 2018-02-03, 21:18   

Poszedłem za dobrymi, mam nadzieje, radami... wczoraj 2 x DBW 3.6, 3lbs w dwu skladzie z magic runnerami zostaly zamowione :D teraz czas myslec nad tym czy wymieniac poda i sygnalizatory... :mrgreen:

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2018-02-03, 21:36   

Kazdy ma swoje upodobania....i ile urzytkownikow tyle opini
Ja z kijow + - 200zl cczyli Prologic Dam Anaconda DBW Delphin.....DBW bral bym na samym koncu... Mialem je dla mnie za sztywne....zle mi sie tym rzucalo...aktualnie mam prologica
Ale jak zaznaczylem na poczatku...to tylko moja opinia i kazdemu lezy co innego

Magic0102 
Maciej

Wysłany: 2018-02-03, 21:49   

No ja tym razem musialem sie opierac na opiniach innych... na pewno przejście z teleskopów na te wedki odczuje... a jak nie podpasuje to zawsze mozna zmienic i wtedy lepiej bede wiedział czego szukac

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2018-02-03, 21:59   

A trzymales te DBW w rekach tak na sucho...pomachales nimi....czy taki zakup z dupy....bo dobre opinie i polecali.....???
Zawsze staraj sie choc potrzymac tego kijka w rece....udac sie do sklepu pomachac na sucho....paroma ...daiwa prilogicem anaconda...wybrac mozliwie najlepiej lezacy w reku

Magic0102 
Maciej

Wysłany: 2018-02-03, 23:08   

W rece ja mialem ale tylko w sklepie... i kilka innych kiji oczywiście tez. Anacondy żadnej u siebie nie znalazlem zeby je nawet potrzymac... a ze znajomymi którzy lowia na tyczki karpiowe jakos nie mialem kiedy sie na rybki wybrac...

ziomok 

Wysłany: 2018-02-04, 12:37   

Witam!

Mam 2 szt DBW 3 sklad i jestem z nich bardzo zadowolony chce kupic trzecia szt ale narazie w sklepach nie ma z czystym sumieniem polecam

GreeN
Marcin

Wysłany: 2018-05-26, 15:42   

Witam ponownie. Wędek jeszcze nie kupiłem, były inne zakupy.

Czy ktoś z Was może wypowiedzieć się na temat: MIKADO M-KA 360cm 3.5lbs?

Jak się ma 3lbs do 3.5lbs?
Ciężarek 80-100g. Odległość 80m. Co Wy byście wybrali?

Odpowiedz do tematu