Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
D A M quick sls dlx 970 fd
Autor Wiadomość
Graczol84 
NoKill

Wysłany: 2016-03-30, 18:58   D A M quick sls dlx 970 fd

DAM w 2016 roku wypuścił na rynek nowy kolowrotek, który jest następca dobrze ocenianego sls 570. Różnią się przede wszystkim większą ilością łożysk co podobno poprawiło jeszcze bardziej jego dobra prace. Do minusów należy zaliczyć luzy na korbce. Miałem okazję pokrecić dwoma szukami w sklepie i w każdym z nich występowały dwa różne luzy. Pierwszy z nich miał minimalny luz wynikający z konstrukcji szybkiego składania korbki. Był on do przyjęcia, ale w drugim był dodatkowy luz na łączącym nicie pomiędzy drewnianym uchwytem a ramieniem korbki co powodowało "falowanie" podczas kręcenia.

Pewnie już ten młynek u niektórych przeszedł chrzest bojowy i zechce się podzielić swoimi spostrzeżeniami...

arek9933 

Wysłany: 2016-03-30, 19:34   

Witam, luz na korbie można zlikwidować podkładkami regulacyjnymi Shimano 9x13x0.1
pod przekładnie. Zrobiłem tak w DAM Quick SLS 570 FS dołożyłem dwie podkładki i teraz pracuje idealnie. Jednak mam też DAM Quick sls dlx 970 FS i tam luz na korbie jest w normie. Co do luzu na uchwycie to nic nie da się zrobić. Poprostu kupując trzeba sprawdzić kilka kołowrotków i wybrać najlepiej spasowane. Ja ze swoich kołowrotków DAM jestem zadowolony.

Graczol84 
NoKill

Wysłany: 2016-03-30, 20:34   

Czytałem że dołożenie podkładki niweluje luzy i to bodajże był Twój post. Jestem zielony w temacie mechaniki kolowrotka tak że byłbym wdzięczny jakbyś to przedstawił bardziej obrazowo.

arek9933 

Wysłany: 2016-03-30, 21:08   

Proponuję obejrzeć "Warsztaty wędkarskie - kołowrotki - konserwacja i modernizacja" https://www.youtube.com/watch?v=8U4fRUec2CY . Podkładki można kupić w sklepie http://www.mefistofishing.pl/.

Graczol84 
NoKill

Wysłany: 2016-04-01, 16:12   

W askari są właśnie w promocyjnej cenie 399 zł która przekonała mnie i dwie sztuki jadą już do mnie.

lhotse 
Sebastian Bałaziński

Wysłany: 2016-04-01, 17:09   

Są ale chyba ten starszy model.

Graczol84 
NoKill

Wysłany: 2016-04-01, 18:29   

Ihotse ale mnie wystraszyleś :evil: http://www.askari.pl/inde...-sls-dlx-970-fd

lhotse 
Sebastian Bałaziński

Wysłany: 2016-04-01, 18:45   

Dzięki, mnie wyszukało tylko stare modele, w styczniu kupiłem jednego na próbę, spodobał się kumplowi więc ucieszy się że można kupić taniej.

Graczol84 
NoKill

Wysłany: 2016-04-13, 16:22   

No i przyszły długo oczekiwane młynki. Po otworzeniu kartonów zauważyłem brak schematu budowy. Martwiłem się o luzy na korbce jednak tym razem w jednym wystąpił problem chyba z przekładnia. Podczas pracy gdy szpula zaczynała schodzić na dół było wyczuwalne delikatne chaczenie zebatki. Po kręcenia około godziny ta przypadłość zdecydowanie ucichła. Powinienem martwić się tym czy musiał po prostu dotrzeć się?

arek9933 

Wysłany: 2016-04-14, 08:16   

Witam, moim zdaniem to nie harczenie zębatki tylko słabo nasmaroway mechanizm posuwu szpuli. Myślę, że nie ma się czym martwić. Jeżeli bardzo Ci to przeszkadza to reklamuj. Pozdrawiam

Graczol84 
NoKill

Wysłany: 2016-04-22, 15:36   

Cały czas sądziłem że zapasowa szpula jest taka sama jak główna ale podczas nawijania żyłki zauważyłem że jedna jest wentylowana a druga pełna. Od razu złapałem za sówmiarke i okazało się że i rozmiarem się różnią minimalnie. W tym miejscu mam pytanie... która szpule stosować do rzutu a która do wywózki?

sipik4 
pepe

Wysłany: 2016-04-23, 07:27   

Moim zdaniem wielkiego znaczenia to niema którą zastosujesz do rzutu ale wydaje mi się że ta niby wentylowana ma pewnie po to te otwory aby zmniejszyć jej wagę i raczej tą bym używał do rzutu.

KonradLca 

Wysłany: 2016-04-26, 17:25   

Przyszły do mnie 2 sztuki w jednym luz w normie na drugim gorzej reklamować czy da się to zrobić?

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-04-26, 17:31   

KonradLca napisał/a:
Przyszły do mnie 2 sztuki w jednym luz w normie na drugim gorzej reklamować czy da się to zrobić?
Klient ma prawo zwrotu towarów 14 dni, bez możliwości podania przyczyny. Odsyłasz do sklepu na swój koszt np.dwa kołowrotki, żądasz reklamacji np. zwrotu pieniędzy bądź naprawy i po kłopocie :)

Graczol84 
NoKill

Wysłany: 2016-04-26, 17:58   

KonradLca napisał/a:

Na korbce masz luz? Tam występują w dwóch miejscach. Pierwszy to na nicie w pobliżu rękojeści a drugi na kolanku w systemie szybkiego składania. Z pierwszym nic nie zrobisz więc zadaj sobie pytanie czy będzie ci to irytować podczas pracy a z drugim to podobno można położyć podkładki i podobno to pomaga.
Najrosadniej chyba będzie jak kupisz sobie tania żyłkę i jedz na majówkę i zobacz jak to będzie wyglądało podczas pracy a jak stwierdzisz że to ci przeszkadza to zwróć.

KonradLca 

Wysłany: 2016-04-26, 18:16   

Luz jest na kolanku , czytałem o tych podkladkach ale nie wiem gdzie je kupić bo w Internecie ich nie ma.

pitex1667 

Wysłany: 2016-12-02, 18:15   

Witam, mam pytanie do użytkowników tych kołowrotków. Czy po ściągnięciu szpuli macie obok ośki wkręconą srebrną śrubkę?

mard500 
Mariusz D

Wysłany: 2017-11-05, 19:47   spadanie kabłąka

Witam,

Czy zdarzyło Wam sie, że podczas mocnego rzutu zatrzaskiwał się kabłąk i urywał zestaw? Ja już 3 razy strzeliłem w ten sposób z "bata"...i zaczyna mnie to denerwować najbardziej w tych kołowrotkach. Mini luzy mi w ogóle nie przeszkadzają na korbce, to, że nie dowijają żyłki u góry szpuli (minimalnie) też, pracują super, nawój, hamulec elegancko,ale spadanie kabłąka to jakieś nieporozumienie...

Bryku99

Wysłany: 2017-11-09, 15:56   Re: spadanie kabłąka

mard500 napisał/a:
Witam,

Czy zdarzyło Wam sie, że podczas mocnego rzutu zatrzaskiwał się kabłąk i urywał zestaw? Ja już 3 razy strzeliłem w ten sposób z "bata"...i zaczyna mnie to denerwować najbardziej w tych kołowrotkach. Mini luzy mi w ogóle nie przeszkadzają na korbce, to, że nie dowijają żyłki u góry szpuli (minimalnie) też, pracują super, nawój, hamulec elegancko,ale spadanie kabłąka to jakieś nieporozumienie...

Mi sie to nie zdarzyło a rzucam z dużą siłę

piwo
Mariusz Politowicz

Wysłany: 2018-01-02, 14:19   Re: spadanie kabłąka

mard500 napisał/a:
Witam,

Używałem ich cały sezon i nie miałem takiego przypadku.

Odpowiedz do tematu