Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DUXON sklep
Autor Wiadomość
maniek99 
Maniek

Wysłany: 2016-12-07, 16:35   DUXON sklep

Witam co sądzicie o tym sklepie internetowym. Mam zamiar zrobić duże zakupy i zastanawiam się nad zakupami właśnie na tym sklepie.
Moje pytanie jest takie: jak jest z przesyłką, czy dobrze zapakowana i czy długo trzeba czekać a także jak z gwarancjią w sklepie oraz jak jest z kontaktezm z nimi.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-12-07, 17:47   

maniek99,tUtAj przeczytasz kilka informacji na temat sklepu Duxon. Pozdrawiam.

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2017-01-13, 22:28   

Powiem Ci tyle że marże mają dużą i te same produkty dostaniesz taniej w innych sklepach;)

Duxon Shop 

Wysłany: 2017-01-14, 11:29   

Karlik, Mamy możliwość negocjacji ceny - ten przywilej umożliwia obniżkę ceny aby była lepsza od cen konkurencyjnych sklepów :)

Jacek Łowca 
EAST CARP C&R

Wysłany: 2017-01-15, 15:35   

Duxon Shop napisał/a:
Karlik, Mamy możliwość negocjacji ceny - ten przywilej umożliwia obniżkę ceny aby była lepsza od cen konkurencyjnych sklepów :)

💪👍👍👍👍💪

Lemonek 

Wysłany: 2017-12-21, 19:46   

Witam.

Zamawiał ktoś z was w Duxonie na zimowej wyprzedaży(18-23 XII)? Rozumiem, że mają opóźnione wysyłki i nawet mi to na rękę. Po co wkurzony kurier ma rzucać moją paczką. Nie mam jednak potwierdzenia czy dotarł do nich przelew i trochę lipa. Nie wiem czy ja coś sknociłem czy po prostu trzeba czekać. Pisałem maila ale bez odpowiedzi. Nie chce dzwonić i zawracać im gitary bo fajnie po przeceniali i jak ktoś zdążył to fajną okazję na pewno złapał więc i roboty mają sporo... jakby ktoś był zorientowany w temacie i coś odpisał będę wdzięczny

Rejnol 
Bartek Rejnowski

Wysłany: 2017-12-22, 01:16   

Zamawiałem w poniedziałek rano. Dodatkowo dzisiaj rano zrobiłem podmianę jednej rzeczy (telefonicznie). Dzisiaj wysłali całość zamówienia. Mają sajgon.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2017-12-22, 10:11   

Przy takich Wyprzedażach "ZAWSZE" się korzysta z wysyłki za pobraniem. Wiadomo że przy takim natłoku chętnych, a to w systemie może być luka, a to czegoś zabraknie. Wtedy dzwonią podmieniają czy wyrzucają z zamówienia tą pozycję. Spokojnie i bez stresu. Korzystam już trzeci raz z takiej wyprzedaży i jestem bardzo zadowolony. Za paczką oczekuje sie nawet miesiąc , ale co to zimą przeszkadza?
A możliwość zrobienia zakupów za pół ceny to nie lada gratka :)

Rejnol 
Bartek Rejnowski

Wysłany: 2017-12-22, 11:11   

Tak jak piszesz - wysyłka tylko za pobraniem. Duxon zawsze dzwoni i informuje o brakach. Wczoraj mnie zaskoczyli, bo jak zadzwonili, że jednej rzeczy nie ma, od razu dali alternatywne rozwiązanie. Robiłem u nich 2 zamówienia i na oba czekałem ok. tygodnia, to chyba nie jest wielki problem. Tym bardziej, że w filmie informowali, że o realizacjach w 24h można zapomnieć.

Lemonek 

Wysłany: 2017-12-22, 17:14   

Mam zaufanie do Duxona więc nie boje się, że mnie oszuka. Któreś już zamówienie moje więc na luzie może i w marcu przyjść paczka. Bardziej do siebie nie mam zaufania jak sam robię przelew przez internet... Suma nie jest jakaś ogromna więc krzywdy mi nie zrobią, a i opinii raczej nie zechcą sobie zepsuć:)

Towar naprawdę w dobrych pieniążkach więc nie ma jakiegoś większego ciśnienia. Po świętach zadzwonię i się dowiem co i jak. Skoro mają młyn to nie mam zamiaru im jeszcze głowy zawracać swoją głupotą.

Co do opcji za pobraniem. Nie miałem "zgody" ministra finansów ale nie mogłem się powstrzymać :twisted: Liczę, że sam odbiorę paczkę i bezpiecznie ukryje :roll:

PS Fajna jest taka opcja w płaceniu że od razu samo wpisuje dane i tylko potwierdzić wystarczy. Np. przelewy24 czy jakoś tak się to nazywa.

Pozdrawiam

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2017-12-23, 22:33   

No to Ja mam podobny problem z ministrem finansów :)

Rejnol 
Bartek Rejnowski

Wysłany: 2017-12-23, 23:46   

Ja mam na szczęście „radosną księgowość”... :)

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-12-24, 10:42   

Koniec świątecznej wyprzedaży, ceny wróciły do normy, spóźniłem się.

Mam nadzieje, że - jak chyba większość sklepów - zrobią poświąteczną wyprzedaż. W końcu to raczej naturalny zabieg marketingowy. :>

Jak się patrzy na te regularne ceny to normalnie aż się nóż w kapsie otwiera...

PS. Apropos Księgowych :P Ja po prostu jakiś czas temu otworzyłem subkonto, jak mi coś wskakuje na konto to bank z wpływu potrąca określoną kwotę i przelewa na subkonto, także na historii salda i księgowaniu na rachunku właściwym widać kwotę po potrąceniu "lewizny" :lol: :lol: :lol:

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2017-12-24, 10:47   

W duxon chyba bym już nie liczył na wyprzedaż po świętach. Bo półki były już puste :) Teraz bym się liczył raczej z uaktualnieniem oferty. Nowe modele wejdą i przynęty.

miczo1 
Michał

Wysłany: 2017-12-27, 21:56   

A ja na pierwsze zakupy u nich zamówiłem Delkimy 20.XII, dwa razy pytałem co się dzieje z zamówieniem i cisza . Takiego olewania klienta nie ma w żadnym sklepie internetowym, a przerobiłem ich mnóstwo..

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2017-12-27, 22:05   

miczo1 napisał/a:
A ja na pierwsze zakupy u nich zamówiłem Delkimy 20.XII, dwa razy pytałem co się dzieje z zamówieniem i cisza . Takiego olewania klienta nie ma w żadnym sklepie internetowym, a przerobiłem ich mnóstwo..

Oj, chyba miałeś szczęście. Generalnie niestety nie jest najlepiej z obsługą sklepów internetowych w PL. Często na stronie towar jest, a fizycznie może dopiero być :( .
Mało jest takich sklepów, które podają stan faktyczny; zdecydowanie lepiej to wygląda za granicą; dlatego coraz częściej kupuję niestety tam ( niestety, bo wolę kiedy nasi zarabiają; no ale jak nie chcą bo nie mają towaru. No i jeżeli nie znają cen realnych - to trudno ).

No i co do sprawy sklepu i wysyłek:

miczo1 
Michał

Wysłany: 2017-12-28, 01:37   

Dzięki za link :-)
Wiesz co namioty, fotele itp kupuję w Niemczech, ale Delkima ze względu na gwarancję wolałem przepłacić i zamówić u nas.
Nie zamierzam nikogo reklamować ale przez ostatnie 4-5 lat zrobiłem kilkadziesiąt zakupów m. in. w Centrum Apolonia, coś tam w Fishpoincie i M6 i nigdy nie miałem powodów do narzekań.
Jeśli ktoś to bierze dla siebie to ok bo przecież jutro na zasiadkę raczej nie pojedzie, ale jak ktoś brał na prezent to wyszedł na idiotę i to mnie wk..

Lemonek 

Wysłany: 2017-12-28, 17:07   

Oglądając filmik dochodzę do wniosku, że moje zamówienie na 99% nie przyjdzie. Jeżeli był obsługiwany tylko sklep stacjonarny to raczej nie ma szans żeby ktoś odkładał rzeczy z zamówień internetowych. Rzeczy drobne typu ciężarki, haczyki, przypony gotowe itp. jeszcze może się uchowały ale wędki, kołowrotki i tego typu droższe to raczej brak szans. Zostaje pewnie tylko czekać na telefon, że towaru brak i zwrot przelewu.

Swoją drogą to nie tylko w sklepach karpiowych online tak jest, że brak towaru w magazynie. Taka pewnie nasza mentalność narodowa. Ojj przecież płakał nie będę ani mordy przez telefon darł jak emeryt przy kasie w biedrze jak kolejka jest.

No cóż bywa...

dawkor 
Tomasz Sokołowski

Wysłany: 2017-12-28, 19:36   

Lemonek napisał/a:
Oglądając filmik dochodzę do wniosku, że moje zamówienie na 99% nie przyjdzie. Jeżeli był obsługiwany tylko sklep stacjonarny to raczej nie ma szans żeby ktoś odkładał rzeczy z zamówień internetowych. Rzeczy drobne typu ciężarki, haczyki, przypony gotowe itp. jeszcze może się uchowały ale wędki, kołowrotki i tego typu droższe to raczej brak szans. Zostaje pewnie tylko czekać na telefon, że towaru brak i zwrot przelewu.

Swoją drogą to nie tylko w sklepach karpiowych online tak jest, że brak towaru w magazynie. Taka pewnie nasza mentalność narodowa. Ojj przecież płakał nie będę ani mordy przez telefon darł jak emeryt przy kasie w biedrze jak kolejka jest.

No cóż bywa...

Jeżeli zakupiłeś na stronie internetowej to z godnie z prawem polskim zawarłeś umowę kupna sprzedaży wiec teoretycznie masz prawo rościć sobie prawa do zakupionego towaru :D była kiedyś głośna aukcja zakupu auta na allegro, sprzedający nie zaznaczył ceny minimalnej i nie chciał sprzedać tłumaczył się,że tylko wystawił auto,bo niby go nie posiadał a chciał sprawdzić cenę ile jest warte, sąd nakazał mu dostarczyć takie auto jakie kupujący kupić i w tej cenie, ponieważ została zawarta umowa kupna sprzedaży :)

Karpiu 

Wysłany: 2017-12-30, 00:15   

Teoretycznie jeśli podczas zakupu było na stronie, że towar jest dostępny, to sprzedawca musi Ci ten towar sprzedać za kwotę, którą dany produkt aktualnie posiadał... Praktycznie wiadomo jak jest... W
99% przypadków jest to rozwiązywanie polubownie, lecz jakbyś był uparty, to sprawę wygrywasz bez większych problemów ;)

Lemonek 

Wysłany: 2017-12-30, 10:49   

W przypadku nieuczciwego sprzedawcy pewnie bym tak postąpił. Jednak co chodzi o Duxona to takie radykalne rozwiązanie myślę, że nie jest potrzebne. Będzie co będzie.

Myślę, że PL sklepy internetowe prowadzące również sklepy stacjonarne powinny jakoś inaczej organizować wyprzedaże. Tak żeby towar jednak był dostępny. To już jednak temat na inną rozmowę.

Pozdrawiam wszystkich i udanego sylwestra.

miczo1 
Michał

Wysłany: 2018-01-02, 22:55   

A ja wciąż czekam, jutro będzie równo dwa tygodnie, liczba odpowiedzi ze sklepu: 0

Lemonek 

Wysłany: 2018-01-03, 00:13   

Moje zamówienie dzisiaj wysłane według strony. 0 odpowiedzi i 0 informacji od kuriera czyli nie wiem o co kaman. Napiszę czy dojdzie. Kupowałem pierwszego dnia wyprzedaży ok h 12.

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2018-01-03, 08:34   

Duxon jest po prostu nieprzygotowany na takie akcje, nie mają odpowiedniego zaplecza kadrowego.

Jutubowe wstawki ( a były chyba 3 ), wraz z informacjami o przebiegu akcji promocyjnych i tego, że wysyłek jest "aż tyle" to zła zagrywka bo obnażają swoją nieudolność.
Oczywiście z drugiej strony istnieje usprawiedliwienie, informowali przed black friday'em, że czas oczekiwania może się wydłużyć nawet do dwóch tygodni.
Nie można zatem się wnerwiać, że tyle się czeka - to fakt.

Niemniej jednak za każdym razem jak jestem w sklepie to to miejsce bardzo mi imponuje asortymentem, drażni mnie tylko, że jak czegoś nie wiem, bądź chce o coś dopytać / szukam porady co wybrać to zawsze są mi wciskane najdroższe rzeczy.
No ale, to jest handel. Maksymalizacja zysków. Co się dziwić.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2018-01-03, 11:41   

Ja mimo wszystko uważam że takie akcje rządzą się swoimi prawami. Oczywiste są pewne opóźnienia i drobne pomyłki w zamówieniach. Jednak wszystko sklep prostuje i z czasem wszystkie zamówienia docierają do adresatów. Dlatego takie akcje przeprowadza się zimą . Jeśli ktoś nie akceptuje takich warunków to lepiej nie uczestniczyc w takich akcjach i kupować towar w regularnej cenie latem, z wysyłką w ciągu doby i bez pomyłek. Ja jednak oglądam każdą złotówkę wydaną na moje hobby i dlatego takie akcje to dla mnie super okazja na zakup sprzętu czy przynęt które w sezonie "tylko oglądam" ze względu na cenę.

Lemonek 

Wysłany: 2018-01-03, 12:56   

Dlatego się nie rzucam tylko spokojnie piszę. Gdyby nie wyprzedaż i naprawdę świetna cena za produkt nie zdecydowałbym się na zakupy. Jeśli się uda super jeśli nie to pieniążki zostają w kieszeni. Jeżeli sprzedawca jest uczciwy w kwestii zwrotu pieniędzy za przelew i poinformuje nas, że wynikła taka i taka sytuacja to po co się wściekać? Chyba, że chcieliśmy towar do handlu na karpiowisku czy olxie.

Na forum jednak są ludzie z różnych zakątków polski i znajdą się np tacy co odpiszą swoją wizytę w sklepie podczas wyprzedaży i z takiej relacji już wiemy, że pracownikom łatwo nie było i nie ma co liczyć na szybką wysyłkę. Trzeba też pamiętać, że polacy kochają promocję:)

W końcu nie stoimy pod drzwiami sklepu i nie musimy tam się rozpychać tylko wygodnie klikamy na stroncę dodając produkty do koszyka.

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2018-01-03, 13:14   

Przy takich akcjach powinno albo zamknąć stacjonarny albo aktualizować stany magazynowe ze sklepu stacjonarnego i internetowego na bieżąco a nie co pół godziny.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2018-01-03, 18:50   

Już trochę przesadzacie... Wystarczy podejść normalnie do sprawy i w takich cenach kupicie nawet w sezonie... Czemu się dziwicie że sprzęt nie wyrabia, jak się naraz rzuci do zakupów kilka tysięcy ludzi?? Troche dystansu...

bhemo4 
Jerzy Bartkowiak

Wysłany: 2018-01-03, 21:34   

Czekajcie spokojnie na kuriera. Przy takiej ilości zamówień w tym okresie oczywiste są opóźnienia i to spore. Kurier ze mną się nie kontaktował a właśnie przed chwilą otrzymałem swoje zamówienie, złożone w pierwszym dniu wyprzedaży. Powiadomienie ze sklepu dostałem w piątek, że paczka wysłana. Trochę cierpliwości.

Lemonek 

Wysłany: 2018-01-04, 15:53   

Paczka doszła czyli Duxon na plus. Jednak dość dobrze jest to zorganizowane :lol:

platinumx 

Wysłany: 2018-01-04, 20:16   

Do mnie tez dziś paczka przyszła z towarem kupionym 18.12.2017, choć już spisałem zamówienie na straty.

Odpowiedz do tematu