przypon strzałowy a leadcore
Odpowiedz do tematu

: przypon strzałowy a leadcore
Witam. Mam takie pytanie . Czy jeśli zastosuję przypon strzałowy to muszę do niego dowiązać leadcore? czy mogę odrazu na przypon strzałowy bezpieczny klips i kretlik i końcowy? szukałem odpowiedzi przeszukując forum ale nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Jestem początkujący więc takie mam może trochę dziwne dylematy. Chodzi mi o to czy to nie będzie za dużo połaczeń tzn : żyłka głowna>strzałówka> leadcore> przypon czy mogę tak żyłka głowna>strzałówka>przypon?

:
Zawsze stosuję sam przypon strzałowy,bez ledcora,możesz użyć z ledcorem,ale jeśli będziesz robił łączenie strzałówki z ledcorem to tylko węzłem,nie używaj żadnych krętlików bo w razie zerwania zestawu karp będzie miał problem z uwolnieniem się od przyponu strzałowego.
ps. było opisywane na 100% na forum ;)

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Altzheimera i zapomnieć wypić
:
Według mnie przy łączeniu ledcora czy żyłki głównej ze strzałówką, węzeł jest na tyle gruby, że nie pozwoli zsunąć się klipsowi. Tak że czy będzie tam krętlik czy nie to i tak karp się nie uwolni. Zasada działania klipsa polega na tym, żeby przy zaczepieniu ciężarka gumka zsunęła się z klipsa i pozwoliła na zrzucenie ciężarka. Musi to nastąpić wcześniej niż wyrwanie krętliaka z klipsa, bo jeśli tak się stanie i klips z ciężarkiem zjadą do węzła strzałówki to wtedy dopiero karp ma poważny problem z pozbyciem się takiego balastu.

:
Ja daje ze 3m ledcore'a, bez strzałówki, łącze go z linką główną. Sprawdza mi się.
Albo daję samą strzałówę ( jakieś 10m ) fluorocarbonu i też łącze z linką główną.

Jak wiesz gdzie łowisz, co masz pod wodą i na co się musisz nastawić ( żwir, kamienie, muł, gęsta roślinność, racicznice ) to nie widzę potrzeby by stosować i fluo i ledcore.
Ja używam ich zamiennie, nigdy ze sobą.
Zależy od sytuacji, np pod Chod'a zawsze daje ledcore.

Mało tego, że złowię i wypuszczam, ja nawet w święta nie jem.
:
Konrad 1 napisał/a:
Według mnie przy łączeniu ledcora czy żyłki głównej ze strzałówką, węzeł jest na tyle gruby, że nie pozwoli zsunąć się klipsowi. Tak że czy będzie tam krętlik czy nie to i tak karp się nie uwolni. Zasada działania klipsa polega na tym, żeby przy zaczepieniu ciężarka gumka zsunęła się z klipsa i pozwoliła na zrzucenie ciężarka. Musi to nastąpić wcześniej niż wyrwanie krętliaka z klipsa, bo jeśli tak się stanie i klips z ciężarkiem zjadą do węzła strzałówki to wtedy dopiero karp ma poważny problem z pozbyciem się takiego balastu.

Spokojnie można dobrać węzeł i klipsy tak,żeby to wszystko było w miare bezpieczne.

Tak czy siak duży punkt dla ciebie,że o tym myślisz bo to ważna sprawa!

Jeszcze jedno: W przypadku używania strzałówek,nawet jeżeli zadbamy o to,żeby karp pozbył się ciężarka podczas zrywu to musimy wziąć pod uwagę,że zostawimy rybę z bardzo długim odcinkiem linki.

Także, ja strzałówek używam tylko wtedy gdy jest to konieczne aby zapewnić sobie skuteczny hol, gdy wracam do normalnych miejsc od razu się ich pozbywam.

Bream Hunter
:
To jaki klips zsunie się węzła strzałówki 0,60? Łowię kilkanaście lat i takiego nie spotkałem. Mówimy o klasycznym klipsie, nie wynalazkach typu PB-Hit & Run.

:
Np. firmy mika...bo takie chyba akurat właśnie mam,co najwyżej potrzeba będzie delikatnego szarpnięcia.

Ale 60 to ja nie używam, max 50 czy tam 55....z tym,że moje węzły są "Sexy" i zawsze dążę do ich minimalnego rozmiaru bez utraty wytrzymałości.

BTW:
Konrad 1 napisał/a:
nie wynalazkach typu PB-Hit & Run.
to też jest bardzo dobra opcja...można tak przerobić nawet zwykłe klipsy, jak się używa strzałówek to powinno się o tym pomyśleć.

Bream Hunter
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum