Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przypon strzałowy a leadcore
Autor Wiadomość
pagg 

Wysłany: 2017-12-05, 21:52   przypon strzałowy a leadcore

Witam. Mam takie pytanie . Czy jeśli zastosuję przypon strzałowy to muszę do niego dowiązać leadcore? czy mogę odrazu na przypon strzałowy bezpieczny klips i kretlik i końcowy? szukałem odpowiedzi przeszukując forum ale nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Jestem początkujący więc takie mam może trochę dziwne dylematy. Chodzi mi o to czy to nie będzie za dużo połaczeń tzn : żyłka głowna>strzałówka> leadcore> przypon czy mogę tak żyłka głowna>strzałówka>przypon?

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2017-12-05, 22:38   

Zawsze stosuję sam przypon strzałowy,bez ledcora,możesz użyć z ledcorem,ale jeśli będziesz robił łączenie strzałówki z ledcorem to tylko węzłem,nie używaj żadnych krętlików bo w razie zerwania zestawu karp będzie miał problem z uwolnieniem się od przyponu strzałowego.
ps. było opisywane na 100% na forum ;)

Konrad 1
Konrad

Wysłany: 2017-12-11, 11:01   

Według mnie przy łączeniu ledcora czy żyłki głównej ze strzałówką, węzeł jest na tyle gruby, że nie pozwoli zsunąć się klipsowi. Tak że czy będzie tam krętlik czy nie to i tak karp się nie uwolni. Zasada działania klipsa polega na tym, żeby przy zaczepieniu ciężarka gumka zsunęła się z klipsa i pozwoliła na zrzucenie ciężarka. Musi to nastąpić wcześniej niż wyrwanie krętliaka z klipsa, bo jeśli tak się stanie i klips z ciężarkiem zjadą do węzła strzałówki to wtedy dopiero karp ma poważny problem z pozbyciem się takiego balastu.

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-12-11, 12:26   

Ja daje ze 3m ledcore'a, bez strzałówki, łącze go z linką główną. Sprawdza mi się.
Albo daję samą strzałówę ( jakieś 10m ) fluorocarbonu i też łącze z linką główną.

Jak wiesz gdzie łowisz, co masz pod wodą i na co się musisz nastawić ( żwir, kamienie, muł, gęsta roślinność, racicznice ) to nie widzę potrzeby by stosować i fluo i ledcore.
Ja używam ich zamiennie, nigdy ze sobą.
Zależy od sytuacji, np pod Chod'a zawsze daje ledcore.

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-12-11, 12:45   

Konrad 1 napisał/a:
Według mnie przy łączeniu ledcora czy żyłki głównej ze strzałówką, węzeł jest na tyle gruby, że nie pozwoli zsunąć się klipsowi. Tak że czy będzie tam krętlik czy nie to i tak karp się nie uwolni. Zasada działania klipsa polega na tym, żeby przy zaczepieniu ciężarka gumka zsunęła się z klipsa i pozwoliła na zrzucenie ciężarka. Musi to nastąpić wcześniej niż wyrwanie krętliaka z klipsa, bo jeśli tak się stanie i klips z ciężarkiem zjadą do węzła strzałówki to wtedy dopiero karp ma poważny problem z pozbyciem się takiego balastu.

Spokojnie można dobrać węzeł i klipsy tak,żeby to wszystko było w miare bezpieczne.

Tak czy siak duży punkt dla ciebie,że o tym myślisz bo to ważna sprawa!

Jeszcze jedno: W przypadku używania strzałówek,nawet jeżeli zadbamy o to,żeby karp pozbył się ciężarka podczas zrywu to musimy wziąć pod uwagę,że zostawimy rybę z bardzo długim odcinkiem linki.

Także, ja strzałówek używam tylko wtedy gdy jest to konieczne aby zapewnić sobie skuteczny hol, gdy wracam do normalnych miejsc od razu się ich pozbywam.

Konrad 1
Konrad

Wysłany: 2017-12-11, 14:06   

To jaki klips zsunie się węzła strzałówki 0,60? Łowię kilkanaście lat i takiego nie spotkałem. Mówimy o klasycznym klipsie, nie wynalazkach typu PB-Hit & Run.

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-12-11, 15:03   

Np. firmy mika...bo takie chyba akurat właśnie mam,co najwyżej potrzeba będzie delikatnego szarpnięcia.

Ale 60 to ja nie używam, max 50 czy tam 55....z tym,że moje węzły są "Sexy" i zawsze dążę do ich minimalnego rozmiaru bez utraty wytrzymałości.

BTW:
Konrad 1 napisał/a:
nie wynalazkach typu PB-Hit & Run.
to też jest bardzo dobra opcja...można tak przerobić nawet zwykłe klipsy, jak się używa strzałówek to powinno się o tym pomyśleć.

Odpowiedz do tematu