Alternatywa dla Spomb - obsługa jedną ręką
Odpowiedz do tematu

: Alternatywa dla Spomb - obsługa jedną ręką
Witajcie!
Spomb jak spomb - fajny jest i raczej należę do grona tych, którzy po przetestowaniu różnych podróbek przeprosili oryginał. Jest bardzo ok. Niestety tylko w sytuacji gdy jesteśmy na łowisku we dwóch i jeden ładuje a drugi rzuca. Tragedia robi się gdy jestem sam. Nęcę najczęściej mieszanką wszystko po trochu w tym ziarna i kukurydza z puszki, a przez to mieszanka jest wilgotna. Efekty znacie - upieprzone wszystko dookoła a najbardziej kij i kołowrotek. Wynalazki typu spod station czyli w praktyce postawienie wiadra nieco wyżej owszem nieco poprawia sytuację, ale do ideału daleko. Dlatego szukam alternatywy dającej się łatwo obsługiwać jedną ręką.
Spomb Fox'a ma różne opinie i to chyba nie jest do końca to o co mi chodzi.
Znalazłem jeszcze DotSpod Rocket i Explode Rocket, które wyglądają obiecująco, ale jedyne ślady w internecie jakie znalazłem dotyczące tych produktów noszą daleko idące znamiona artykułów sponsorowanych - nie znalazłem opinii końcowego użytkownika.
Ma ktoś z was? używał? A może coś innego o czym nie słyszałem?
Z góry dziękuje za opinie

szaleństwo pozawędkarskie:
www.waldemarkowalski.pl
:
Waldek, to ja Ci napiszę tak:
1. Spomb - na tą chwilę poza "armatką" ;) nie znalazłem nic lepszego.
2. Fox - owszem ładowanie łatwiejsze, trochę dalej leci; ale ściąganie tego z wody to już ciężka robota :( .
3. DotSpod Rocket - na 30 rzutów niestety za każdym razem mi się otwierał w czasie rzutu - wylądował w przyczepie; może jeszcze raz sprawdzę.
4. Explode Rocket - nie miałem więc nic nie napiszę.

:
Tadziu, a ten Fox to dalej lata tak sam z siebie, czy może nieco cięższy i Ci po prostu lepiej kij "ładował"?
No i własnie to ściąganie - nie mam, ale sporo słyszałem. A zwykły Spomb to normalnie prawie po wierzchu po wodzie się ślizga

www.waldemarkowalski.pl
:
Przerobiłem przez ostatnie 3-4 lata kilka rodzajów rakiet i mam już wyrobione opinie.
SPOMB- ok, dużo wchodzi towaru dobrze leci ale zarówno u mnie jak i wielokrotnie u innych wędkarzy na zawodach bardzo często się otwiera przy rzucie. Ze ściąganiem bywa różnie, potrafi się zatopić i trzeba odczekać albo pompować, potrafi się też nie otworzyć jeśli nie wpadnie prostopadle do wody i wtedy tragedia przy ściąganiu. Jak się nęci ziarnami to trzeba ładnie obczyścić brzegi przed zamknięciem szczególnie przy lotce bo otwarcie murowane. Mam ze 4 różnej wielkości w torbie, użytkuje tylko na małych odległościach z racji dużej pojemności.

FOX- trafiłem chyba na felerne egzemplarze. Leci ciut lepiej od SPOMBA, ładuje się wygodniej ale trzpień trzymający klapkę musiałem cały czas wbijać. Klapka dość delikatna względem reszty... ogólnie odstawiłem do torby podobnie jak spomba.

DotSpod Rocket- zacząłem używać w tym roku na majowych zawodach. Wykonanie dość skomplikowane na pierwszy rzut oka ale o dziwo w użytkowaniu już wszystko ok. Wykonałem nim myślę w tym roku z 500 rzutów. Ze wspomnianych rakiet ta otwiera się u mnie najrzadziej. Ostatnio na zawodach na ok. 100 rzutów otworzył się 3 razy. Poprzednio 2 i to raczej przez pośpiech przy ładowaniu. Jest to dla mnie do zaakceptowania. Zauważyłem, że najczęściej otwiera się przy nęceniu drobnymi ziarnami jak konopia, która dostaje się w mechanizmy rakiety. To dotyczy wszystkich modeli. Jest mniej pojemna ale nie jest podatna na zatapianie, leci fajnie, zawsze się otwiera i ładowanie chyba najłatwiejsze (szczególnie samemu).

:
kux napisał/a:
Tadziu, a ten Fox to dalej lata tak sam z siebie, czy może nieco cięższy i Ci po prostu lepiej kij "ładował"?
No i własnie to ściąganie - nie mam, ale sporo słyszałem. A zwykły Spomb to normalnie prawie po wierzchu po wodzie się ślizga

Zadzwonię to pogadamy.

:
LK Baits Crash Ball CX
Kux spróbuj dowiedzieć się coś więcej o tym spombie, nie używałem lecz ostatnio widziałem na filmie gdzie nęcili rzadką zanętą przygotowaną do zigriga, wydaje się w miarę sprawny i praktyczny do tego wyposażony w uszczelkę dzięki której wszystko siedzi w środku.

:
wilk325, Sprawdź czy rakieta nie jest zdeformowana, miałem coś podobnego. Nosiłem jednego dotspot racket w wiadrze mocno ściśniętego z innymi gratami i dolna cześć rakiety się odkształciła i nie zgrywa się z górną. Wstępnie nad wodą polałem to wrzątkiem i lekko wróciło do prawie pierwotnej formy ale dalej to nie to.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl
:
kux, dołoże do tematu i ja kilka słów. Otóż przerobiłem zarówno rakietę SPOMB jak i FOX.
Co do rakiety SPOMB. Nie powiem na nią ani jednego złego słowa.Przy rzucie nic mi się nie otwiera.Nie zapada się pod wodę jak w przypadku rakiety FOXa.Łatwiej mi się ściąga ze względu na równe wyważenie obu połówek rakiety. Do tego dokładamy pływak i nie tonie a pływa na powierzchni wody.
Co do rakiety FOXa,uzytkowałem ją do momentu, kiedy zacząłem odczuwać jej pierwsze wady,tj.otwieranie przy rzucie całą załadowaną zanetą. Drugi jej minus to zerwana utonęła w wodzie.Słyszałem też o zawiasach,że potrafią się schrzanić,ale sam osobiście twgo nie doświadczyłem.
Waldek to,że jezdzisz sam to nie musi oznaczać, że będziesz miał wszystko brudne od zanęty.
Ja np.zanętę do rakiety ładuje taką łyżką i mam wszystko czyste.
A co najwazniejsze, nie potrzeba mi osoby do pomocy.

:
Z łyżką próbowałem - jest ok, ale jednak wymaga dwóch rąk czyli odłożenia kija, a to jednak nieco wybija z rytmu, celności i zabiera nieco czasu. Marzy mi się taka rakieta, że kij zostaje w prawej ręce, a lewą chwytam rakietę, nabieram zanętę i rzucam. Wymienione przeze mnie dot spod i xplode rocket wydają się spełniać to założenie, ale dobrze najpierw popytać

www.waldemarkowalski.pl
:
Tylko dodam, że przetestowałem pojemność względem moich kulek 18mm i SPOMB mieści 28 FOX mieści 29 a DOTSpod tylko 19. To spora różnica tez w wadze poza ilością towaru i możliwościach rzutowych. Rozważając wybór warto mieć to na uwadze. DOT przy większym wietrze już leci sporo bliżej od np. SPOMBa.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum