Ciężarki centryczne Foxa - wypada krętlik albo rurka
Odpowiedz do tematu

: Ciężarki centryczne Foxa - wypada krętlik albo rurka
Witam,
Używam ciężarków centrycznych Foxa wraz z krętlikami nr 8 Foxa. Problem w tym, że czasami wypada albo krętlik albo rurka z krętlikiem i przez to zestaw z samozacinającego staje się przelotowym. Czy mieliście takie przypadki?

:
Mam ale płaski. Rurka jest miękka ale trzyma się ładnie ciężarka. Krętlik mam nie foxowy jakis no name i jest ok. Wydaję mi się że gniazdo krętlika jest na tyle elestyczne, że bedzie tam pasował każdy badziew rozm. 8
pozdro

:
U mnie nic nie wypada. Używam ciężarków FOX Horizon In Line i krętlików nr 8 (nie pamiętam producenta).

:
Najprostszy sposób - klejem kropelka lub innym szybkoschnącym posmaruj rurkę odczekaj aż klej wyschnie i utworzy się dodatkowa powłoka na rurce. Na pewno po takim zabiegu rurka będzie ciasno wchodzić. Jeżeli będzie wchodziła zbyt ciasno można delikatnie przetrzeć drobnym papierem ściernym.

Im więcej wolno tym mniej wypada
:
Nawet użycie kleju szybkoschnącego nie pomogło. Problem występuje tylko przy rzutach z kiełbaską PVA na dystans 60-70 metrów. Opór stawiany w wodzie przez kiełbaskę jest zbyt duży - działa to jak spadochron i wyrywa rurkę albo krętlik. Przerzuciłem się na bezpieczne klipsy ze stoperem oczka krętlika i zacząłem gubić ciężarki - podobna historia, czyli kiełbaska PVA i rzut 60-70 metrów. Proszę o dalsze rady.

:
Bezpieczny klips możesz zabezpieczyć dodatkowo taśmą lub nicią pva i na to dopiero naciągnąć rurkę. Podaj nazwę bezpiecznych klipsów, może to w nich tkwi problem. Ewentualnie pozostaje jeszcze taka wersja.

Im więcej wolno tym mniej wypada
:
Używam bezpiecznego klipsu od Foxa. Chyba nić/taśma PVA będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie wierzę, że inni nie mają takiego problemu przy rzucaniu kiełbaski na kilkadziesiąt metrów.

:
shooter3 napisał/a:
Używam bezpiecznego klipsu od Foxa. Nie wierzę, że inni nie mają takiego problemu przy rzucaniu kiełbaski na kilkadziesiąt metrów.

Ja nie mam :P stosuję coś takiego , tylko sam zrobiłem sobie (orginał solara). Zapinasz w bezpieczny klips razem z ciężarkiem, kiełbaskę zaczepiasz za węzeł, przypon z drugiej strony i pełen ogień ;)

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi
:
Problem z wypadaniem ciężarka oraz krętlika z przyponem rozwiązały mocniejsze gumki do bezpiecznego klipsa z bolcem.

Jednak co ja mam biedny począć z zestawem centrycznym? Krętliki wypadają z ciężarków albo rurki wraz z krętlikami - piszę o ciężarkach centrycznych FOXa. Zastosowanie kleju szybkoschnącego celem pogrubienia gumki nie rozwiązało sprawy. Czy w XXI wieku nie ma bezpiecznego zestawu centrycznego, który pozwala na rzuty z kiełbaską PVA bez ryzyka wypadnięcia krętlika czy też rurki z ciężarka czyniąc tym samym zestaw przelotowym a nie samozacinającym?

:
Fox rapide system

Pooglądaj filmy, zestaw ląduje w worku z zanęta i leci daleeeko...centryk się nadaje pod to idealnie i nic ci nie wypadnie.

A jak nie chcesz tak kombinować to wymień gumki na jakieś inne....

Bream Hunter
:
Nie przekonuje mnie to,bo przypon jest w zawijasach w tym worku. Nie jest prosty.

:
Złowiłem tak kilka dużych ryb,gdy jeszcze zdarzało mi się rzucać...trzeba to tylko z głową zrobić przypon i go odpowiednio ułożyć...za to leci daleko i tam,gdzie chcesz.

Bream Hunter
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum