Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezioro Miłoszewskie
Autor Wiadomość
rob.carp 

Wysłany: 2013-08-26, 20:19   Jezioro Miłoszewskie

Witam
panowie czy można prosić o jakieś informacje na temat jeziora Miłoszewskiego ?
Dzięki za każdą informacje na temat jeziora :D

Albert Pudełko 
Adam Molendowski

Wysłany: 2013-08-27, 16:56   

Cześć,
Strona internetowa jeziora to http://www.miloszewskie.pl
Jeziorko fajnie położone, ciche i spokojne. Woda raczej głęboka, choć podobno można znaleźć wypłycenia. Zazwyczaj w weekendy jest sporo wędkarzy, niekoniecznie karpiarzy i w związku z tym ciężko o miejsce. Oczywiście istnieje możliwość rezerwacji stanowiska. Raczej godny polecenia jest brzeg północny i północno zachodni. Jak dla mnie, stanowiska są zbyt blisko siebie, ale nie wszystkim to przeszkadza. Mój znajomy jest zachwycony jeziorem (łowiskiem), więc może i Tobie przypadnie do gustu.

rob.carp 

Wysłany: 2013-08-27, 17:05   

Witam
dziękuje za wszystkie wiadomości :D

kacek

Wysłany: 2014-07-22, 19:24   

Witam,
Wybieram się w pierwszy weekend sierpnia nad to jezioro, na stanowisko 28.
Czy któraś z osób łowiących tam mogłaby napisać jak wygląda sytuacja na tym stanowisku - czy raczej rośliny i muł, czy duże spadki?
Byłbym wdzięczny też za wskazówki jaki sposób nęcenia wybrać - wiem że jest tam sporo leszcza i nie wiem czy nęcenie sporą ilością ziaren to dobry pomysł.
Ogólnie za wszystkie przydatne informację z góry dzięki.
Pozdrawiam

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2014-07-23, 23:10   

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nęcenie kukurydzą jest czasem denerwujące, jak wywieziesz zestaw na x metrów, a za moment leszcz siedzi. Osobiście staram się już ograniczać ziarna, a skupiać się na kulkach i pelecie. Na stanowisku 28 nie łowiłem - dotychczas to 21,33,38,30. Ogólnie dosyć szybko robi się głęboko i ryby nie trzeba szukać daleko. Nawet 20 - 30 m od brzegu możesz mieć świetne wyniki, bo jest już ze 4 metry. Moim zdaniem ryby trzeba tam trochę szukać, gdyż chodzi stadami i czasem bierze z 4 metrów a za moment cisza i po wywózce na 7 zaczyna się jazda. Tam jest szansa, że możesz mieć branie za braniem, jak trafisz w stojące stado. Trzeba kombinować.

pozdro

kacek

Wysłany: 2014-07-24, 06:56   

Dzięki za cenne uwagi. Czy sprawdzały Ci się jakieś konkretne smaki? Czasem bywa że na danym zbiorniku karpiszony mają jakieś ulubione. Raczej śmierdziuchy czy słodkie?
pozdr.

arturo50 

Wysłany: 2014-07-24, 21:58   

Siema :) zbyt często na Miłoszewo nie jeżdżę, nie wiem jak Michał, ale ja praktycznie wszystkie brania miałem na bałwanki, bez różnicy jakie smaki
Pozdro

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2014-07-25, 16:15   

Na Miłoszewo proponuje zabrać dużo słodyczy i sporo towaru do nęcenia ;)

pozdro

FLO92 

Wysłany: 2014-11-20, 11:18   

Panowie pod koniec maja jadę na jezioro na swoje pierwsze zawody organizowane przez świat karpia. Proszę o wszystkie informacje na temat łowienia tam. Chcialbym nie wrocic o kiju :-) i pytanie jest dostep do wody bieżącej i prądu ??

FLO92 

Wysłany: 2014-11-24, 14:39   

Panowie nikt mi nic nie powie więcej o tym łowisku ?

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2014-11-24, 18:11   

Pisałem wyżej, że w obecnym roku łowiłem na smaki bardziej słodkie. Woda głęboka, bez szczególnych górek czy charakterystycznych punktów. Dostępu do wody bieżącej czy prądu zbytnio nie ma.

pozdro

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2014-11-24, 18:16   

Michał, a czy to prawda, że ok 2 tygodnie temu ktoś złowił pełnołuskiego 20+ ?

Pozdrawiam - Marek !

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2014-11-24, 21:53   

FLO92 napisał/a:
Panowie pod koniec maja jadę na jezioro na swoje pierwsze zawody organizowane przez świat karpia. Proszę o wszystkie informacje na temat łowienia tam. Chcialbym nie wrocic o kiju :-) i pytanie jest dostep do wody bieżącej i prądu ??

Dostęp do wody i prądu jest, ale w jednym miejscu - budka opiekuna. Są czyste i zgrabne wychodki co jakiś czas. Fajnie też, bo można zamówić żarełko z pobliskiej pizzeri i dowożą na stanowisko.

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2014-11-24, 23:48   

Cytat:
Michał, a czy to prawda, że ok 2 tygodnie temu ktoś złowił pełnołuskiego 20+ ?

Tak, kolega mój złowił. Dzikus pierwszy raz na haku.

pozdro

FLO92 

Wysłany: 2014-11-26, 09:09   

No bo przez 4 dni to trzeba jakoś naładować tel albo mieć czystą wodę do gotowania. Jaka jest przeciętna głębokość na większości stanowisk ?

Greengoss3city 
Greengoss3city

Wysłany: 2014-12-04, 18:52   

Znam to łowisko od 2 lat tam regularnie łowie. Jeśli chodzi o głębokości to różnie ( jezioro jest dość głebokie na środku ) ale ja np : stawiam zestawy na max 8-10 m , zalezy od miejscówki i pory roku. Jezioro prowadzi mój dobry znajomy i jego wspólnik, naprawde przez ostatnie 2 lata sporo pracy i kasy wsadzili w to jezioro ale to nie koniec. Maja w planie budowe prysznicy oraz dostępu do prąd ( narazie jest tylko przy przyczepie ciecia) Kupili juz sporo łódek z el, silnikami dla klijentów wiem ze za grosze ich użyczają.

Jezioro co chwile jest zarybiane. Ten karp 21 kg w listopadzie to prawa i to najlepsze że dzikus.

Także sądze ze na pomorzu chyba nie ma lepszego łowisko ( jak dla mnie troche za ciasno miejsca są upakowane ) ale fajni ludzie tam jeżdżą i naprawde warto. Pozdrawiam

base666 
Sławek Stępniewski

Wysłany: 2015-04-02, 17:33   

Witam, wybieram się na zasiadkę od 13 do 16 kwietnia może ktoś z kolegów również w tym czasie będzie nad wodą? Pozdrawiam

Greengoss3city 
Greengoss3city

Wysłany: 2015-04-19, 17:44   

Jka zasiadka na miłoszewie?? Był ktoś??

base666 
Sławek Stępniewski

Wysłany: 2015-04-19, 23:44   

Witam byłem na St. 28 niestety tylko jedna ryba. Woda miała 6,5 stopnia także jeszcze zimna..

Varg

Wysłany: 2015-05-02, 14:35   

Koledzy jakie stanowiska polecacie?? Czym nęcić najlepiej ?? Zamierzam pierwszy raz wybrać się w pod koniec maja.

Greengoss3city 
Greengoss3city

Wysłany: 2015-05-02, 15:35   

Moi koledzy siedza na 33 caly weekend majowy i jak narazie najwiecej nalapali z calego jeziora w jedna dobe kolega mial 8 i 16 ... Takze ladnie a w okolo slabo . Wiec mozesz tam siasc fajna miejscowka naprawde.

el-company 
Tomi

Wysłany: 2015-08-26, 20:35   

Osobiście polecam stanowiska tak jak wspomniał poprzednik 33 równie dobre 22, 7 , 20 i na tym ostatnio siedziałem od 22-08 do 24-08 cudów nie było ale jeden 11,5 kg drugi 10 kg za to kolega na 22 miał dwie 15-stki 17,5 i 19,5 i to w jeden dzień :D

Gniewosz 
Gniewosz Matul

Wysłany: 2015-08-26, 20:54   

Tomi ja siedziałem od 21.08 do 23.08 na stanowisku 39 i miałem 5 Karpi, największy 15kg reszta po 10kg. W niedziele tuż przed świtem miałem piękny odjazd, rybka bardzo silna i mimo że holowałem z pontonu to nie dało rady wyciągnąć jej z ziela. Był to mój pierwszy wyjazd nad Miłoszewskie, piękne jezioro i na pewno tam jeszcze przyjadę.

el-company 
Tomi

Wysłany: 2015-08-30, 23:28   

Gniewosz właśnie słyszałem że w niedzielę brały od strony trzcin zaś w nocy przeniosły się w stronę zatoki i tam zaczęły się brania. Życzę połamania kija przy następnych zasiadkach (oczywiście nie z nerwów) :D

Robwolfik 

Wysłany: 2016-07-03, 23:59   

witam wybieram sie w czwartek na 3 dni. ktos wie na co aktualnie gryzie?? jak sie nastawic? na jakich głebokościach?

Pecherz 

Wysłany: 2016-07-18, 10:00   

Dokładnie! Mógłby ktoś podzielić się informacjami na temat tego łowiska? Nigdy tam nie byłem, mam 300km i fajnie było by się dowiedzieć, jakie stanowiska są typowo karpiowe, czy zestawy kłaść na płytszej czy głębokiej wodzie itd. Z face można wyczytać że karpie łowione są z różnych stanowisk!

Ukleia 

Wysłany: 2016-11-23, 21:03   

witam

panowie wybieram sie na miloszewskie w polowie maja na tydzien tylko zasadnicze pytanie gdzie usiasc jesli by mial ktos jakies porady dotyczace stanowisk jakie wybrac ps. bede jechal ponad 1000 km i nie chcial bym tylko kija moczyc i butelki liczyc

vobler 

Wysłany: 2017-06-26, 10:50   

witam Mam pytanie, które ze stanowisk możecie polecić jako stanowisko typowo do rzutu. Wybieram się z żoną nad morze i chciał bym z okazji tego ze będę nad morzem wybrać się na to lowisko. z racji wakacji nie będę miał ze sobą pontonu. Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc.

kawon 

Wysłany: 2017-06-26, 11:32   

Na miejscu możesz wynająć łódkę wiosłową.

piwko 

Wysłany: 2017-06-26, 18:29   

W sumie każde, od strony rybaczówki, oraz od 39 wzwyż. Moim zdaniem.

vobler 

Wysłany: 2017-06-28, 19:37   

Witam.Mam rezerwację 21.22.22 lipiec stanowisko nr 28. Telefonicznie bardzo miły właściciel,jeśli ktoś był na tym stanowisku poproszę o jego opis. Jakie głębokości obrać itp. Ile kilo kulek zabrać na 3 doby? Za wszelkie info dzięki :)
.

Borekprg 

Wysłany: 2017-08-22, 18:49   

Witam kolegów forumowiczów :)
Na temat tego jeziora mogę sie akurat podzielić kilkoma informacjami,ponieważ jednym ze współwłaścicieli jest mój szef Grzesiu :)
Moim skromnym zdaniem najlepsze stanowiska zaczynają się od tzw.prezesówki do miejsc koło "leśniczego".
Te drugie miejsca charakteryzują sie dużym nasłonecznieniem i w miarę regularnym dnem bez zielska,
W samym jeziorze jest duża ilość sporych karpi o wadze ponad 16kg a rekord jeziora ostatnio padł chyba blisko 26kg
Jeżeli chodzi o możliwości łowienia metodą rzutową bez wywózki nie ma z tym problemu nie licząc jednego moze dwóch miejsc spod samej rybaczowki, ale tak jak pisał kolega powyżej nie ma problemu z wynajęciem łódki do wywozki.

kazuya79 

Wysłany: 2017-09-05, 18:31   

Wybieram się na jezioro miłoszewskie jeszcze nieznam daty jeszcze przed jesienią :lol:
Szukam informacji na temat stanowiska numer 20 jak przebiega dno i czy jest porośnięt roślinnością podwodną i grążelem?

gIFF

Wysłany: 2017-09-25, 22:06   

Powiem krótko łów na głębokiej wodzie 10-11 m.

piwko 

Wysłany: 2017-09-27, 10:30   

Za facebook jeziora:

1. Zabrania się nęcić łowiska ziarnem, surowym i gotowanym: kukurydzą, grochem, orzechem tygrysim, łubinem, etc.

2. Dopuszcza się jedynie nęcenie gotowanymi ziarnami konopi oraz miękką „puszkową” kukurydzą.

3. Po skończonym łowieniu zabrania się wyrzucania do wody reszty nie zużytej zanęty.

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-09-28, 14:57   

piwko napisał/a:
Za facebook jeziora:

1. Zabrania się nęcić łowiska ziarnem, surowym i gotowanym: kukurydzą, grochem, orzechem tygrysim, łubinem, etc.

2. Dopuszcza się jedynie nęcenie gotowanymi ziarnami konopi oraz miękką „puszkową” kukurydzą.

3. Po skończonym łowieniu zabrania się wyrzucania do wody reszty nie zużytej zanęty.

Hahaha, byłeś nad tą wodą i widziałeś jak wyglądają brzegi? siedziałem tam przed srebrnym hakiem i stąd ten śmiech.

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-10-07, 21:28   

Potrzebny tam jest ponton czy łódka z echo wystarczy? Mam ponad 300 km i nie chciałbym targać ze sobą pontonu jeżeli nie jest to konieczne :)

kazuya79 

Wysłany: 2017-10-07, 21:48   

Sam stwierdzisz na miejscu jeżeli będzie potrzebna to wypożyczysz na miejscu koszt niewielki,spodziewam się że miejsca w aucie już niewiele.Powinieneś ogarnąć z łódka i echem.Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu