Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AeSeF
2011-08-08, 15:53
[Mazowieckie] Łowisko Piknik Klub 44 Krzyczki
Autor Wiadomość
kewliczek 

Wysłany: 2016-11-04, 10:20   

No właśnie coś w tym sezonie słabo, w poprzednim pod koniec listopada wyciągałem karpiszony.

maniek8855, na co łowisz najczęściej? w sensie jaka przynęta i jak nęcisz?

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2016-11-04, 10:28   

W zeszłym sezonie było cieplej więc w tym nie ma szansy aby było tak samo. Przynętą nie chciałbym się publicznie zbytnio chwalić, jedyne co mogę podpowiedzieć,że mi się tam sprawdzają małe przynęty.

kewliczek 

Wysłany: 2016-11-04, 14:44   

maniek8855, małe czyli do 15mm? pewnie skiśnięty orzech tygrysi robi główną robotę, a jak nęcisz? wywozisz łódką? duży sypiesz? jakiego największego karpia tam złapałeś?

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2016-11-04, 22:01   

Nawet mniejsze, orzech z kukurydzą też jest w porządku, złowiłem tam sporo ryb ale do 18kg, nie miałem szczęścia do tych największych, pierwszy raz na tym łowisku byłem w 2001r, później jakiś czas w ogóle tam nie jeździłem i od tamtej pory preferencje ryb bardzo się pozmieniały. Teraz wywożę łódką, a kiedyś rzucałem pod drugi brzeg i zasypywałem lub przerzucałem zestawy podpinałem pva i wrzucałem zestawy do wody, tylko wtedy nie było łódek, chociaż w zeszłym roku też tak robiłem ;) , Ja zazwyczaj sypie sporo ale też dostosowuje się do pory roku aktywności ryb itd.

Remkowy
Remek Szelongiewicz

Wysłany: 2016-11-05, 17:27   

Maniek a co to za tajemnice z tego robisz....
Jak by ktoś kiedyś robił taką tajemnice jak łowić na co to nic byś nie potrafił .... nie rozumiem ludzi którzy z tego robią tajemnicę na co łowią........

Sebson 

Wysłany: 2016-11-05, 18:20   

Można powiedzieć co i jak mniej więcej gdzie .... Ale co to za przyjemność łowić bez własnych kombinacji ?? Bez sensu .. Przynęta to przynęta , nie raz biora na wszystko czasem tylko na wybrane , po to sie siedzi nad woda żeby kombinować i się uczyć . Aha jak wiadomo często najbardziej oblegane miejsca dużej ryby nie dają ...

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2016-11-05, 22:36   

Remkowy nie chodzi o tajemnice, przynęt jest dużo, jedne się sprawdzają mniej, a inne bardziej, jak Ci powiem,że złowiłem najwięcej na kulkę o zapachu X to pójdziesz do sklepu kupisz takie same i być może okaże się,że złota przynęta z ubiegłego sezonu już jest nieskuteczna, kluczowe jest położenie zestawu, znalezienie miejsca oraz trochę własnej inwencji, jakieś rady i sugestie są mile widziane ale trzeba też trochę własnej inicjatywy. Uważam,że podpowiedziałem wystarczająco, to jest forum, nad wodą z pewnością bym pokazał jak i na co łowię. Co sprawi Ci większą satysfakcję jak przyjedziesz sam ustawisz kij zgodnie z własną inicjatywą i doczekasz się brania czy jak ktoś Ci powie,że trzeba położyć metr od krzaka i zasypać kilogramem pelletu pomieszanego z kulkami o zapachu X?

Dokładnie Sebson, zgadzam się w 100%. Pisałem,że łowię na małe przynęty, większość ludzi nie łowi na Krzyczkach na większe kulki niż 20mm, a jakby założyć kulkę 30mm albo 32mm i takim zasypać, być może ryby byłyby bardziej ufne bo to coś nowego. Moim zdaniem podawanie wszystkiego na tacy mija się z celem.

kewliczek 

Wysłany: 2016-11-07, 10:40   

A jeżeli chodzi o stanowiska? co polecacie? z tego co słyszę, to 7 i 8 najbardziej oblegane, ale to chyba ze względu na to, że jest dużo miejsca na rozłożenie sprzętu. Ogólnie to powinni zrobić co drugie stanowisko MAX 7 stanowisk, bo w tej chwili jak każdy rzuci prosto pod drugi brzeg to co najmniej 4-5 stanowisk zejdzie się w 3/4 stawu, to jest dramat!

Karol Krajewski 
kwiatowy_ludek

Wysłany: 2017-03-07, 11:55   

Witam szanownych forumowiczów!

Rezerwowałem ostatnio dzień na 11 marca i widzę duże zagęszczenie na stanowiskach. Kto z Szanownych będzie tego dnia na "Krzyczkach" ?

Pozdrowienia!

Koledzy Karpiarze, dostałem dziś informacje z Nosseli,że na łowisku można jeździć jeszcze na łyżwach i ok. 2m wody jest dostępne tylko ze stanowiska 7. W związku z powyższym zasugerowano mi anulowanie sobotniej wizyty.

Według Was jest jakakolwiek szansa na to,że woda będzie się nadawać do odwiedzenia? Dotychczas zawsze sezon zaczynałem na początku kwietnia,więc brak mi doświadczenia w takiej sytuacji, z drugiej strony obsługa zawsze była bardzo ogarnięta.

Pozdrowienia i proszę o Wasze opinie.

Karol Krajewski 
kwiatowy_ludek

Wysłany: 2017-03-09, 17:22   Łyżwiarstwo figurowe na Krzyczkach

Szanowni Koledzy i Koleżanki.
Dzięki uprzejmości kolegi wiem,że na łowisku można póki co bawić się w wędkarstwo podlodowe, zatem jeśli ktoś z Was ma na ten weekend rezerwację, niech ją anuluje. Pod znakiem zapytania jest również łowienie za tydzień, wszystko zależy od pogody.

Pozdrowienia.

Muerta24 

Wysłany: 2017-04-14, 20:50   

Jak krzyczki w tym sezonie ? Padło coś ponad 20kg już ? Rezerwacji trochę jest.

rachfix 

Wysłany: 2017-06-08, 09:19   

Cześć !

Niedługo po raz pierwszy będę próbował Swoich sił na krzyczkach. Mam do Was parę pytań :
Ile metrów jest do drugiego brzegu ze stanowisk 7-8-9-10 ?
Jakiej gramatury ciężarków używacie na krzyczkach ? Pytam ponieważ po raz pierwszy będę wywoził zestawy :)

Z gory dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam ;)

piotro001 

Wysłany: 2017-07-02, 14:13   

Panowie podpowiecie jakieś uwagi na temat stanowiska nr 3? Mam zamiar postawić jeden zestaw na lewo od stanowiska pod sam brzeg a drugi w prawą stronę w miejsce gdzie wg mapki jest duży spad? Dobrze kombinuję?

piotro001 

Wysłany: 2017-07-06, 10:43   

Zmieniłem jednak stanowisko na 9, mam pytanie wybiera się ktoś może w ostatni weekend lipca?
Ja siadam 29 w sobotę od rana do wieczora 30. Jakieś wskazówki co do tego stanowiska?

Michoł 
Michał Turoń

Wysłany: 2017-07-16, 10:39   

Siema ,
Jaki teraz jest stan wody na łowisku bo chciałem usiąść na zatoce i nie wiem czy rezerwować.
Ktoś był może ostatnio?

Marcin Mazurek 
Marcin M

Wysłany: 2017-08-24, 21:29   

Panie i Panowie
Planuję na początku września zasiadkę na tej wodzie. Ostatni raz byłem w listopadzie 3 lata temu.Pytanie:
1.Sypać mało czy dużo?
2. Punktowo czy szeroko? -w zimnej wodzie zawsze sprawdzał sie mały worek pva
3.Czy stawiać na ziarna czy skupić się raczej na kulkach i pelecie? -Orzech tygrysi jest tam podobno skuteczny
4. Zestawy pod drugi brzeg czy rozmieścić na różnych głębokościach od środka wody?
Wszystkie sugestje i rady mile widziane :mrgreen:

Mekk 

Wysłany: 2017-08-28, 13:39   

Marcin Mazurek napisał/a:
Panie i Panowie
Planuję na początku września zasiadkę na tej wodzie. Ostatni raz byłem w listopadzie 3 lata temu.Pytanie:
1.Sypać mało czy dużo?
2. Punktowo czy szeroko? -w zimnej wodzie zawsze sprawdzał sie mały worek pva
3.Czy stawiać na ziarna czy skupić się raczej na kulkach i pelecie? -Orzech tygrysi jest tam podobno skuteczny
4. Zestawy pod drugi brzeg czy rozmieścić na różnych głębokościach od środka wody?
Wszystkie sugestje i rady mile widziane :mrgreen:

Na początku września też będziemy (od 8 do 10 września) :)

Jeżeli chodzi o sypanie, generalnie to raczej niewielka woda. Wiadomo, wszystko zależy od tego jak ryba będzie żerowała, nie mniej jednak często jest na tej wodzie komplet zajętych stanowisk, trafiają się tzw. "sypacze", którzy napieprzają łódką (bądź wiaderkami z drugiej strony) non stop, nie mniej jednak często przynosi to tylko odwrotny efekt. Jak tak każde stanowisko nieźle sypnie to zazwyczaj na wodzie jest cisza, nie ma co się zresztą dziwić. Z przynętami to jest różnie, nie ma reguły. Co do układania zestawów - podobnie, ale sporo też zależy od stanowiska. Jakie będziesz miał?

Alex 

Wysłany: 2017-09-26, 19:03   

Witam!
Co możecie powiedzieć o 11 miejscu?
dzęki!
pzdr

sfra 

Wysłany: 2017-09-28, 11:31   

Witam,

Ktoś był w ostatnich dniach może? Wysokie ciśnienie i wschodni wiatr bardzo utrudnia połów? Mam jeszcze pytanie o kradzieże - czy ostatnio były jakieś przypadki? Chcę w ciągu dnia skoczyć na śniadanie do restauracji i niekoniecznie chciałbym zwijać cały sprzęt na 30min....

Odpowiedz do tematu