Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Maszyna do rolowania
Autor Wiadomość
sy-by 

Wysłany: 2017-09-19, 10:01   Maszyna do rolowania

Witam.
Od dłuższego czasu przymierzam się do zbudowania własnej maszynki do rolowania kulek. Wiem że koszta będą nie małe ale chcę to zrealizować.
Jednak żeby coś zacząć działać w tym temacie chcę się poradzić znawców tematu.
Wymienię co mam zamiar użyć do budowy: Dwa Motoreduktory NMRV040 0,37 kW jeden na wyjściu 180 obr/min, drugi 70 obr/min. Być może falownik Falownik Danfoss 0,37 kW jednak nie jestem pewien czy będzie potrzebny gdy obroty przekładni są różne.
Wałki z poliamidu o średnicy 150 mm i długości około 500 mm. Profile aluminiowe do stelażu, łożyska z obudową do zamontowania wałków. Do tego zrzutka, czyli wszystko co do niej potrzebne. Włączniki, przewody itp.
Tak to sobie wymyśliłem. Nie wiem czy dobrze myślę o zasadzie działania takiej maszynki. Walki maja obracać się do środka gdy patrzymy na nie z góry. Jeden ma 180 a drugi 70 obr/min. Wyczytałem że gdy stosujemy dwa wałki to jeden ma obracać się 2-3 razy wolniej od pierwszego. Czy tak to ma właśnie wyglądać? Może wałki mogą mieć takie same obroty np 70 obr/min?
To właśnie chciałbym wiedzieć jakie obroty maja mieć wałki?
Gdy zastosuje motoreduktory ze stałymi obrotami na wyjściu to czy musza być falowniki?
Koszt jest duży ale uważam że warto bo
Wzoruje się na maszynce polskiej produkcji ale nie chcę wrzucać zdjęć bo nie są moje.

mietox 

Wysłany: 2017-09-26, 11:54   

Robiłem taką maszynę
Jest na etapie testowania, oraz prac kosmetycznych.
Co do kręcenia się wałków u mnie kręcą się w jedną stronę, jeden szybciej drugi wolniej.
Już nie pamiętam który z nich wciąga ciasto a drugi wypycha przez co dochodzi do zatoczenia kulki.
Napęd to silnik od wirówki poprzez zastosowanie różnych wielkości szajb dobieraliśmy odpowiednie prędkości wałków. Trochę było z tym kłopotu bo wałki były 50 mm przez co małe pole do kombinacji więc im grubsze tym lepsze ale takie miałem za darmo.

Kształt kulek tak jak w przypadku tablic do rolowania zależy od ciasta i średnicy wałków w ostateczności wychodzą dumbelsy.

Odpowiedz do tematu