Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lowisko Expert Karp w Nekielce
Autor Wiadomość
Bartolomeo 
Bartosz Pajecki

Wysłany: 2016-07-22, 11:20   

Bede wywoził wiec nie bede ograniczony odległościowo :) :mrgreen:

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2016-07-22, 16:56   

Bartolomeo, w jakim terminie siadasz? Bo ja będę na 37 w terminie 28-31.07, może będziemy sąsiadami :D

Bartolomeo 
Bartosz Pajecki

Wysłany: 2016-07-23, 11:45   

sorek90 , 26-29.07 . Pytam bo to moj pierwszy wypad na Nekielke ;)

kuter

Wysłany: 2016-08-15, 20:13   

Panowie po mojej pierwszej wizycie na Nekielce na stanowisku numer 17 która była porażką(1 ryba i 2 spinki) mam zamiar wrócić na to łowisko w najbliższym czasie. Dodatkowo powiem ze mam zamiar wrócić na to samo stanowisko.

Nie posiadam echosondy, jedynie stukadło w postaci tyczki. Udało mi się stukając metr za metrem znaleźć jak się potem okazało po rozmowie z właścicielem dobrą miejscówkę pod "słynną" kępą wysokich traw wyrastających po lewej stronie wyspy. Jest to jedno z pewniejszych miejsc na tym stanowisku. Teraz moje pytanie, jak bez echa odszukać inne miejsca na tym stanowisko? Pozostała prawa część łowiska raczej nie wchodzi w grę ze względu na ograniczenie z prawej strony strasznym wypłyceniem nawet na 30cm co powoduje że ryba rzadko się tam pojawia i nie czuje się zbytnio bezpiecznie. Słyszałem od kilku stałych bywalców a także od samego właściciela (niestety w ostatni dzień zasiadki) aby kłaść zestaw z prawej strony wyspy a nawet kawałek za wyspą przeskakując jednocześnie cały pas płycizny. Czy ktoś ma jakieś inne pomysły na miejscówki które będę mógł odszukać jedynie stukając tyczką o dno? Spotkałem się z opinią od jednego pracownika łowiska że na łowisko Nekielka diabeł tkwi w szczegółach. Łowisko nie jest łatwe co dodatkowo zachęca mniej do kolejnej próby zmierzenia się z tą wodą. Trzeba naprawdę precyzyjnie szukać miejsc w których bytują karpie co bez echosondy jest bardzo trudne.

Drugie moje pytanie o ilość towaru sypanego na zestawy? Podgłądałem przez lornetkę wiele osób wywożących zestawy pontonami i zwróciłem uwagę że nie nęcą zbyt dużo ilością towaru. Raczej dość skromnie. Może to oczywiście wynikać z precyzji miejscówek. Bo skoro miejsca bytowania ryb trzeba dość precyzyjnie wytypować to po co sypać dużo.

Na razie się uczę i wyciągam wnioski z pierwszej wizyty na tej wodzie, która nie zraziła mnie do siebie. Wręcz przeciwnie, zachęciła do kolejnej próby podjęcia walki :-)

Pozdrawiam i dziękuje z góry na jakiekolwiek podpowiedzi.

mpxxl 
Marcin Pińkowski

Wysłany: 2016-10-10, 17:32   

Panowie jak tam ostatni BF na Nekielce?

jackass96 
Szymon Gmurowski

Wysłany: 2017-08-07, 12:32   

Witam , siada ktoś z was na Nekielce w dniach 8-9 sierpnia ?? Dodam ze będę na stanowisku numer 17. Pozdrawiam

Jahoo86 

Wysłany: 2017-09-05, 08:39   

jackass96, złapałeś coś na tej 17-stce ???

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-09-12, 21:15   

Podrzuci ktoś jakieś zdjęcia stanowisk od 3 do 6?
To są takie przecinki w trzcinie, i dobrze jak się ma wodery? czy takie otwarte, szerokie stanowiska? :)

Druga sprawa, odnośnie dna, jest szansa na znalezienie w tych rejonach tego rowu który idzie przez całą wode, czy tutaj już go nie ma? Ogólnie będą tam jakieś dołki, górki, czy płytka równina?

Pytam, bo siadamy z chłopakami na koniec września, od czwartku do niedzieli, i chce troche języka zaczerpnąć.

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2017-09-12, 22:13   

Byłem na 6 nie dawno. Wodery koniecznie, każda wywózka jak i po rybę trzeba wchodzić. Stanowiska duże, szerokie, fajne.. dno bardzo różne raczej ciężko o blacik, głębokość około 2m , rowu nie znalazłem z szóstki.

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-09-16, 21:03   

Dzieki Kolego za relacje :)
A ktoś coś jeszcze? Odnośnie 5-3?

Odpowiedz do tematu