Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawdzony kołowrotek karpiowy na początek do 200zł
Autor Wiadomość
NaimadCarp 
NaimadCarp

Wysłany: 2017-08-22, 23:02   Sprawdzony kołowrotek karpiowy na początek do 200zł

Witam. Poszukuję sprawdzonego i polecanego kołowrotka karpiowego na początek przygody z karpiami do kwoty 200zł. Chyba jedyną obowiązkową wytyczną jest to że musi posiadać typowy wolny bieg. Kołowrotek byłby używany przy wędce Prologic C1 i służyłby do połowu z rzutu.

Wstępnie zainteresowały mnie trzy kołowrotki a są nimi:
Anaconda BASE R-6000
Cormoran PRO CARP GBR 6PiF 5000
Mikado CARP FINE LINER 9007

Prosiłbym o opinie o tych kołowrotkach/który z nich byłby najlepszym wyborem oraz o inne propozycję kręciołków. Proszę o nie przekraczanie budżetu bo na prawdę jest to niestety max jaki mogę teraz przeznaczyć na kołowrotek na początek i mam nadzieję że na dłuższy okres. Zdaję sobie sprawę że w karpiowaniu 200zł to żaden pieniądz ale mam nadzieje że uda się znaleźć coś odpowiedniego na dłuższą metę za tą kwotę :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-08-23, 10:03   

Zrezygnuj z wolnego biegu, kup polecany na forum SPRO Super Long Cast Pro 460, na alledrogo znajdziesz za 190 zł i będziesz przez kilka sezonów zadowolony. Sam miałem dwa i nie było się do czego przyczepić. Sprzedałem po 2 latach i do dzisiaj służą nowemu właścicielowi :) Pozdrawiam

NaimadCarp 
NaimadCarp

Wysłany: 2017-08-23, 16:36   

Kołowrotek bardzo ciekawy i na pewno bardzo dobry ale u mnie ostatecznością jest szybki hamulec a kołowrotek ten posiada tylko przedni zwykły hamulec ale dziękuję za propozycję.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-08-23, 17:45   

NaimadCarp, do tej kwoty polecam Ci ten młynek Używałem go kiedyś i mogę kilka słów powiedzieć o nim.

Buli 
Tomek

Wysłany: 2017-08-24, 00:24   

Cormoran PRO CARP GBR 6PiF 5000 - z czystym sercem odradzam :) kołowrotek był 2 razy na reklamacji związanej z wolnym biegiem po czym został sprzedany dalej za cenę 70zł :P tak by było na piwo

Jak do tej ceny nie chcesz spro 460 to zobacz 555 ten ma wolny bieg , aczkolwiek nie mam go bo mam 460 na spod i na razie sobie działa :)

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-08-24, 10:07   

NaimadCarp, Jeśli ma być to pewna i sprawdzona konstrukcja, która trochę czasu wytrzyma to namawiałbym Cię abyś rozważył zakup troszkę droższego SPRO SUPER LONG CAST LCS 555. Zabrzmi to może paradoksalnie, ale zaoszczędzisz na tym zakupie w porównaniu do tańszych kołowrotków typu "plastic fantastic". Pomyśl nad moją propozycją ;)

Mr.Mjolne

Wysłany: 2017-08-27, 11:32   

Witam może tu spróbuje zapytać mam dylemat odnośnie kołowrotka jako początkujący karpiarz zakupiłem 2 kije od Prologica C1 3.60m 2 sklady .Teraz myślę nad młynkami FOX EOS 10000 .Okuma Custom Black i Okuma Axeon BF 565.Proszę o radę

NaimadCarp 
NaimadCarp

Wysłany: 2017-08-27, 12:04   

Niestety SPRO SUPER LONG CAST LCS 555 już nie w moim zasięgu ponieważ to koszt 250zł+, a mi i tak zależałoby żeby zamknąć się w kwocie 200zł z ewentualną przesyłką chodź może to być kołowrotek którego czysty koszt to max 200zł.
A jeżeli miałby to być kołowrotek z szybkim hamulcem? Jest w stanie ktoś coś polecić? Kolega polecił mi kołowrotek Cormoran Pitcor 5PiF 5000. Ktoś potrafi wyrazić o nim jakąś opinię? Czekam również o inne propozycje.

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-08-28, 11:29   

Ja miałem Pitcor'a 5500, bardzo ładny wizualnie, świetnie się prezentuje, oczywiście plastik jest wszechobecny ale kurcze co z tego!
Ten kołowrotek kosztuje 150zł i jak na tak wydane pieniądze to byłem zadowolony. Nie miałem by wydać więcej, więc wtedy ten kręcioł był dla mnie superowy.

Nawet teraz, mimo iż mineło już trochę czasu, mam niewiele droższe zabawki.
Wcale nie czuje żeby mi czegoś brakowało względem dużo droższego, bardziej prestiżowego i lepszego jakościowo sprzętu.

Zdroworozsądkowość.

Ps. Cormoran ma jedną bolączkę - stopka kołowrotka jest lichej konstrukcji, bardzo cieńka jak na wagę kołowrotka. Jak masz parę w łapie i holujesz siłowo to będzie się uginać. Mi nie pękł. Ale nawet gdyby - 2 lata gwarancji. Możesz zajechać kołowrotek i wymienić na nowy.

Dawid Jegierski 
jagger14

Wysłany: 2017-09-05, 14:26   

Witam, poszukuje kołowrotków do wedzisk 3,6m nie wiem jeszcze jakie wędki. Po trzech sezonach chce teraz wymienić SPRO na coś nowego w okolicach 250zl, poleci ktoś coś?

ormats 

Wysłany: 2017-09-06, 19:17   

Gdybym miał wybierać kołowrotek do kwoty 200 zł to bez wahania biorę Okuma Travertine Baitfeeder 55.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-09-06, 19:27   

ormats, Miałem je i jak do tej kwoty są to kołowrotki godne polecenia. Służyły mi 1 sezon,ale poźniej sprzedałem.

damiansax 

Wysłany: 2017-09-06, 20:41   

Jak do 200 zł, to tak jak pisał kolega w drugim od góry poście, bierz Spro 460. Kołowrotek jak za te pieniądze nie do zajechania. Mam 1 i używam do spoda, dokładniej midi spomba. Po 1 sezonie, działa jak nowy, a sporo wiader zanęty już wyrzucił:)

Dawid Jegierski 
jagger14

Wysłany: 2017-09-07, 08:55   

No właśnie mam te SPRO i chciałbym dokupić sobie trzecia wędkę i kręciol i potem te dwa SPRO wymienic na taki sam jak bym kupił teraz mimo ze w temacie jest do 200zl ja bym był w stanie wydać około 250 zł ewentualnie jakby było coś mega dobrego to dołożyć te 50zl to nie grzech :p

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-09-07, 10:38   

witam
czy ktoś miał do czynienia z kołowrotkiem Cormoran Big Ben 6Pi 6000
mam okazję kupić używany ( dwie sztuki ) w dobrej cenie
szukam kołowrotka do ceny 200 zł
Cormoran Big Ben 6Pi 6000 stary model lecz podobno ma dobre bebechy
może coś innego polecicie ? Chcę by można nawinąć min 300 metrów żyły 35

Dawid Jegierski 
jagger14

Wysłany: 2017-09-07, 10:50   

jacekzet1, jak chcesz mogę Ci sprzedać dwa kołowrotki SPRO 460 ;)

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2017-09-07, 12:43   

Wiem że Big Beny to solidne kołowrotki także pewnie posłużą jeszcze kilka lat. Gdybyś chciał jednak coś nowego bierz Spro:)

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-09-07, 20:56   

Dawid . Cena ,stan itp
znalazłem jeszcze to

Cormoran Seacor-XP 5PiF Reel

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-09-07, 22:08   

Cormoran Big Beny to badziew. Miałem 2 szt
oba rozsypały się na gwarancji.

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-09-10, 19:37   

A co powiecie o tym?
Kogha XS Big Pit.
5 lat gwarancji

Podobny jest do ANACONDA Magic Runner IV 6500
a może to Cormoran Seacor-XP 5PiF Reel ??

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2017-09-15, 20:02   

jacekzet1, odradzam ten kołowrotek! !! Hamulec dramat, wolny bieg działa, ale boję sie,że w każdej chwili może przestać , slaby nawój żyłki. Dramat po porostu. U mnie robie za głęboką rezerwę oraz dojeżdzam go przy spombie.

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-09-15, 20:19   

Zakupiony SPRO 460.
Teraz czas sprawdzić w boju.

Tomaszek S 
Tomasz Serwoński

Wysłany: 2017-09-16, 12:43   

jacekzet1, Będziesz zadowolony :P

Odpowiedz do tematu