Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Shimano Ultegra 14000XTD
Autor Wiadomość
Wypas1900 

Wysłany: 2016-04-29, 20:16   Shimano Ultegra 14000XTD

Rzuciła mi się w oczy ostatnio gdzieś w necie ultegra 14000 xtd. Czy ktoś posiada tego kręcioła, ktoś dotykał, ktoś widział ??? Na zdjęciach wygląda ładnie, a i cena nie jakaś z kosmosu

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2016-05-11, 22:14   

Może ktoś coś jednak ?

Na pierwszy rzut oka wydaje się troche plasticzana. Cena taka sama/podobna jak XTC. Pytanie, czy ktoś ma schemat budowy lub wie czy również jest plastikowa tuleja na korbie jak w XTC czy dali już łożysko ?

Zastanawiam się nad tą nowością. Rozważam czy by nie dołożyć i brać sprawdzone xtb ci4+....

kwiq
Andrzej K

Wysłany: 2016-05-12, 12:41   

Ilość łożysk jest taka sama w specyfikacji co XTC więc pewnie nie zmienili tego. Bardziej niepokojąca jest jednak plastikowa przekładnia, która pewnie też występuje jak w XTC:

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-05-12, 13:18   

Jak nie chcesz tego plastiku to musisz się cofnąć w modelach do np. xta ci4 albo starej xtb.

Z drugiej strony za co to odpowiada? posuw szpuli?

Pietras 
Piotr Polański

Wysłany: 2016-05-13, 10:46   

Wstępnie przeglądałem fora UK i znaczna część osób podchodzi z dużym dystansem do tego młynka. Jak coś wygoogluje lub znajdę schematy/zdjęcia to wrzucę w ramach porównania.

Krystian821 
Krystian Szepe

Wysłany: 2016-05-18, 18:46   

Schematu do xtd himano na razie nie udostępnia,podejrzewam że jest to tylko czarna wersja xtc.Co do plastikowej zębatki to spokojnie,nie ma co panikować bo jest ona odpowiedzialna za wormshafta,a co za tym idzie działają na nią niewielkie siły(praktycznie waga szpuli).

Pietras 
Piotr Polański

Wysłany: 2016-05-18, 22:17   

Dziś zawitały dwie sztuki. Jutro cykne dokładne foto i wstępny opis. Na pewno w stosunku do XTC jest lepsze wyważenie i to jest dla mnie plus. Co do łożyska to i tak je włożę bo z opinii na forach z wysp wynika że jest taka sama sytuacja jak w poprzedniku - nie dali. Do środka na razie zaglądał nie będę, dużo osób twierdzi że konstrukcja jest delikatnie zmieniona wewnątrz.

Aha no i najważniejsze - nie ma już dwóch pokręteł jak w XTA/XTB/XTC - zawitał Instant DRAG działający na zasadzie QD Draga z Daiwy, ale z pewnymi zmianami.

- Daiwa QD Drag - od wolnej szpuli do w miare ustawionego hamulca - około 180 stopni

- Instant Drag Xtd - od wolnej szpuli do w miarę ustawionego hamulca - 360-380 stopni

Jak dla mnie na plus. Dokładniejszy hamulec podczas holu.

Jutro wrzucę dokładne zdjęcia. Może komuś się przydadzą :D

Pozdrawiam.

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2016-06-12, 13:39   

Koledzy podbiję temat, ktoś ma jakieś real foto? Ktoś oglądał na żywo? Może już ktoś użytkuje?

Piotrass30 
Piotr H.

Wysłany: 2016-06-20, 09:21   

Użytkuje, były na dwóch zasiadkach. Jak na razie złego słowa nie powiem a przesiadłem się na nie z BBLC XTA. Pracują tak samo dobrze są o niebo lżejsze i wyglądają super czarny mat z zachowaniem wszystkich szczegółów jak to w Shimano. Jak dla mnie najładniejsze Ultegry jakie zostały wyprodukowane.
Co do wytrzymałości wyjdzie w praniu :>

Moutren

Wysłany: 2016-07-14, 14:06   

Witam Wszystkich :)

troszkę czasu minęło od ostatnie wpisu i chciałem odświeżyć temat :)
chciałem przesiąść się na te młynki i jestem ciekawy świeżej opinii i może wiadomo kiedy będą dostępne w polskiej sprzedaży? :)

Jeszcze pytanie jak sprawuje się QD w tym młynku?

Jeżeli ktoś ma real foty, byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie :D

szawli 

Wysłany: 2016-08-05, 10:45   

Odświeżam, może ktoś już może się podzielić wrażeniami z użytkowania.

Pietras 
Piotr Polański

Wysłany: 2016-08-05, 20:46   

Moje jak na razie przeżyły 20 zasiadek plus teraz 8 dni na Ademacu - łącznie jakieś 18 holi. Wszystko jak na razie jest ok. Przede wszystkim rzuty bajka.

Pietras 
Piotr Polański

Wysłany: 2016-08-08, 15:53   

Sory za PPP ale chyba wykrakałem....

Padło w jednym młynku albo łożysko albo coś innego. Szumi/charczy podczas mielenia.

Jak myślicie, oddać do Normarka czy naprawić na własną rękę ? Chodzi też o czas naprawy.... :(

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2016-08-08, 17:54   

Pietras, Oddawaj, na gwarancję... są jeszcze zbyt "młode" aby robic to na własną rękę. Pomyśl, co będzie jeśli padnie coś poważniejszego i później Ci tej gwarancji nie uwzględnią? (Oczywiście odpukać) :) Chociaż z ich dostępnością jest mega problem... Normark ich nie ma.. I pewnie szybko nie będzie miał... czas oczekiwania może być bolesny...

Pietras 
Piotr Polański

Wysłany: 2016-08-12, 09:17   

Poszło do serwisu na gwarancji.

Poniżej dla zainteresowanych fotki poglądowe schematu XTD i XSD. Na dniach wrzucę/podmienię dokładne skany z check listą.

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-08-12, 10:37   

Słabo widać,ale nie ma plastikowej tulei na przekładni...są dwa łożyska RD 8374.

Jednak coś przemyśleli .

presik 
Łukasz

Wysłany: 2016-10-05, 16:27   

Co to była za usterka? Jestem na kupnie młynków i te Ultegry mocno rozważam.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2016-12-19, 21:59   

Orientujecie się, gdzie w najlepszej cenie zakupię te młyny?

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2016-12-19, 22:07   

MariuszPosmyk napisał/a:

Zaczął bym od Jacka Piaseckiego :) .
Kupiłem w zeszłym tygodniu przez niego aero technium mgs 12000 xtb i takiej ceny nie znalazłem.
Albo pisz do karpiarz_123; bo wkleił w nowościach co kupiliśmy ;)
No chyba ze mogą być uzywki.

Ral1n 

Wysłany: 2016-12-19, 22:23   

Tadeusz,

Czy mógłbym poprosić o krótkie info dotyczące linii MgS, a mianowicie co przeważyło nad zakupem właśnie tego modelu nad np. Ultegrą 14k XTB. Różnice na papierze zaliczam do znikomych, łącznie z wagą.

Rozumiem oczywiście aspekt członkostwa w ekskluzywnym gronie Aero Technium, ale czy oby na pewno nie można przywołać tu stwierdzenia, tzw. silly money.

Pozwalam sobie zadać to pytanie bo sam kiedyś kupiłem rower za ponad 20 klocków a jeździ się nim "podobnie" jak na tych 2-3 razy tańszych. :P :P :mrgreen: Bardzo chętnie nabyłbym takie kołowrotki również w ilości 3 może 4 sztuk.

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2016-12-19, 22:40   

Ral1n napisał/a:
Tadeusz,

Czy mógłbym poprosić o krótkie info dotyczące linii MgS, a mianowicie co przeważyło nad zakupem właśnie tego modelu nad np. Ultegrą 14k XTB. Różnice na papierze zaliczam do znikomych, łącznie z wagą.

Rozumiem oczywiście aspekt członkostwa w ekskluzywnym gronie Aero Technium, ale czy oby na pewno nie można przywołać tu stwierdzenia, tzw. silly money.

Pozwalam sobie zadać to pytanie bo sam kiedyś kupiłem rower za ponad 20 klocków a jeździ się nim "podobnie" jak na tych 2-3 razy tańszych. :P :P :mrgreen: Bardzo chętnie nabyłbym takie kołowrotki również w ilości 3 może 4 sztuk.

Czas, którym dysponuję muszę dzielić na trzy swoje pasje ;) : wędkarstwo ( ze zdecydowaną przewagą - karpia ), fotografię i muzykę.
Co do karpiowania to generalnie jezdzę na Nekielkę i to w większości na zawody; bo wtedy kiedy nie ma zawodów ja najczęściej nie mam czasu ;( . Na Nekielce wszystkie zawody ( poza Big Fish ) są rozgrywane metodą rzutową; a to dość specyficzna woda. Są stanowiska gdzie 150m to taki podstawowy dystans. Do tej pory uzywałem Basiek, ale jak sobie potestowałem w tym roku Techniumy to wiedziałem ze to jest to. Ja akurat jestem w tej dobrej sytuacji, ze mogę sobie na te kołowrotki szybciej pozwolić finansowo niz większość niestety z Was na Ultegry ( choć zyczył bym wszystkim aby kasa nie była ograniczeniem ). Jest jednak róznica wolnej oscylacji i sposobu układania zyłki pomiędzy Ultegrą i Technium.
Do tego jak kazdy facet kocham zabawki, a im są ładniejsze tym bardziej nad wodą cieszą oko.

karpiarz_123
Marcin Moziiewicz

Wysłany: 2016-12-21, 19:33   

wilk325 napisał/a:
MariuszPosmyk napisał/a:

Zaczął bym od Jacka Piaseckiego :) .
Kupiłem w zeszłym tygodniu przez niego aero technium mgs 12000 xtb i takiej ceny nie znalazłem.
Albo pisz do karpiarz_123; bo wkleił w nowościach co kupiliśmy ;)
No chyba ze mogą być używki.

Ja swój sprzęt wymieniałem trzy razy. Ale w tym roku kupiłem wszystko w pl w bardzo dobrych cenach. Wszystko nowe ze sklepu ale w promocji - 30%.
Wiec nie opłacało się ściągać z Niemiec.

Globson 

Wysłany: 2016-12-28, 23:37   

Witam,
Na nowy sezon zamierzam kupić kręcioły z serii XTD.
Nigdzie nie mogę znaleźć schematu tego modelu ULTEGRY. (@Pietras wysyłał ale słabo widać:P )
Mam kilka pytań do szczęśliwych posiadaczy:

Czy rzeczywiście w tym modelu zastąpiono plastikową tuleje łożyskiem na przekładni?
Jak jest z luzami na korbie?
Czy w zestawie otrzymujemy podkładki pod szpulę?

Wasze opinie o tym produkcie?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź..

m16
Mati

Wysłany: 2017-01-28, 16:36   

Hej. Jeśli dalej szukasz w/w schematów to mogę Ci podesłać na maila w lepszej jakości.

W zestawie miałem nakładki redukujące objętość szpuli do 10000 i 3500 oraz zapasową szpulkę (również z nakładkami).
Jest także woreczek z podkładkami pod szpulę.

Globson 

Wysłany: 2017-01-29, 01:13   

m16 napisał/a:
Hej. Jeśli dalej szukasz w/w schematów to mogę Ci podesłać na maila w lepszej jakości.

W zestawie miałem nakładki redukujące objętość szpuli do 10000 i 3500 oraz zapasową szpulkę (również z nakładkami).
Jest także woreczek z podkładkami pod szpulę.

Dzięki za odpowiedź.
Schemat już znalazłem i potwierdzam zamiast plastikowej tulei, są łożyska.
Zamówiłem komplet 14000XTD, mam nadzieję że posłużą.

Możesz coś więcej napisać o tych młynkach? Jak Ci sie spisują do tej pory?

m16
Mati

Wysłany: 2017-01-30, 18:39   

Globson napisał/a:
Możesz coś więcej napisać o tych młynkach?

Ładne są ;)

Globson napisał/a:
Jak Ci sie spisują do tej pory?

Do tej pory nie miałem z nimi problemów z tym, że .... jeszcze nie były nad wodą :twisted:
Kupiłem w dobrej cenie z okazji "czarnego piątku". W sumie kierowałem się głównie ceną i opinią gościa ze sklepu, czy słusznie to już wiosna pokaże :)

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2017-05-29, 16:25   

Panowie, ile żyłki 0,35 mm wejdzie po założeniu tuleji dystansowych na szpulę?

ziober30 
Kamil Ziobrowski

Wysłany: 2017-05-31, 07:32   

dziki-1984 napisał/a:

Jeżeli pytasz o wielkość 14000 to pewnie będą porównywalne z xtb. Może ten wątek Ci pomoże http://forum-karpiowe.pl/...p?t=24&start=40

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2017-05-31, 07:37   

ziober30 napisał/a:
dziki-1984 napisał/a:

Jeżeli pytasz o wielkość 14000 to pewnie będą porównywalne z xtb. Może ten wątek Ci pomoże http://forum-karpiowe.pl/...p?t=24&start=40

Znalazłem odpowiedź na swoje pytanie w katalogu SHIMANO, szkoda że takiej informacji nie podają na opakowaniach ;)

Na szpulę 14000 z redukcją do 10000 weszło ok. 400 m żyłki 0,35 mm.

Fari 

Wysłany: 2017-07-30, 15:40   

Witam,

czy ktoś mógłby rzetelnie napisać coś więcej o tym młynkach?

Jak sprawują się podczas użytkowania, wszystkie plusy i minusy :)

Czy może jakąś alternatywę do tej półki cenowej ?

Jacek Łowca 
EAST CARP C&R

Wysłany: 2017-07-31, 16:39   

Fari napisał/a:
Witam,

czy ktoś mógłby rzetelnie napisać coś więcej o tym młynkach?

Jak sprawują się podczas użytkowania, wszystkie plusy i minusy :)

Czy może jakąś alternatywę do tej półki cenowej ?

Również dowiedziałbym się więcej....:):)

Vorcm 

Wysłany: 2017-08-03, 15:47   

Cześć,
jak się pewnie orientujesz w internecie krąży wiele sprzecznych opinii co do tych kołowrotków.
Ja osobiście użytkuje je od początku sezonu, naprawdę intensywnie.
Przesiadłem się ze starych BBLC - powiem szczerze bez obaw, nie zastanawiałem się nawet sekundy; pomimo, że to była nowość.
Nad wodą jestem bardzo często, co do warunków przeżyły nie jeden deszcz, w tym intensywny dwudniowy.
Kąpiel w wodzie, piach, mix ze spoda, przerobiły wszystko.

1. Jakość wykonania.
Przyzwyczajony do ciężkiego, wielkiego "łuba" poczułem "dyskomfort" lekkości.
Kilka rzutów i się przyzwyczaiłem, jak również dało się odczuć moc w nich drzemiącą.
Materiały robią bardzo dobre wrażenie, wszystko spasowane, żadnych trzasków.
2.Praca
Na sucho - bajka. Nic dodać nic ująć.
Na rybie, również zero jakichkolwiek problemów. Póki co hole do 15 kg praca masełko.
Jedyne co zauważyłem to chwilowe dziwne odgłosy przy zwijaniu zestawu na sucho.
Nie zawsze, raz na jakiś czas. Kilkanaście pierwszych ruchów korbą, później cisza.
3.Rzuty
Nie ma co się rozwodzić. Dalekie, w punkt i nawój bardzo dobry.

Nie będę pisał, że jest to faworyt w tym przedziale cenowym, że Shimano to Shimano. Każdy ma swoje upodobania, przyzwyczajenia. Być może zdarzają się różne egzemplarze, być może te odgłosy przy zwijaniu ktoś nazwie wadą.
Moje oczekiwania spełnia tak jak spełniać powinien.
Jestem zadowolony i szczerze mogę polecić.

Pozdrawiam

shooter3

Wysłany: 2017-09-13, 11:44   

Hej. Czy ktoś przypadkiem nie chce zapasowej szpuli do Ultegry 14000 XTD - nowej, z delikatnym obiciem? Kontakt przez PW.

Odpowiedz do tematu