Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki dobry ponton wędkarski
Autor Wiadomość
BombastiX 
Wędkarz

Wysłany: 2017-02-26, 18:19   Jaki dobry ponton wędkarski

Witajcie, piszę nowy temat z myślą, że ktoś pomoze wybrać dobry ponton. Myślałem szukać coś w cenie do 1500zł także czekam aż ktoś się wypowie na ten temat. Słyszałem, że dobre są pontony kolibri i myślałem nad czymś takim Ponton Kolibri KM- 280PP.Chciałbym z niego korzystać na Zalewie Solińskim,więc potrzebuje coś dość dobrego.. Czekam na odp.

Zabol 
Melchior P.

Wysłany: 2017-02-26, 18:32   

Jak najbardziej się nada. Ukraińskie pontony są nie do zdarcia. Podłoga też jest ta, co powinna być. Sztywna i twarda, na rolowanej nie da się łowić. Zanim zakupisz zadzwoń i spróbuj zbić cenę. ;)

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-02-26, 18:33   

BombastiX ,TU poczytaj.

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-22, 00:41   

Też mam dylemat, myślę nad kolibri km 260 z rolowaną podłogą.. i właśnie nie wiem.. czy dopłacić te 150 pln za pełną podłogę i kolejny bagaż i to jest moje najważniejsze kryterium.. czy dać sobie spokój, bo na składanej też jakoś da rade.. Jak ktoś posiada to byłbym wdzięczny za opinie użytkowników..Rozważam też Km 280...ale myślę że te 20cm różnicy to nie jest aż taka różnica, proszę o opinie posiadaczy......nie jedno razowych użytkowników .. Pozdrawiam :D

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-06-22, 06:01   

Ja kupiłem bez podłogi. Potem udałem się do firmy meblowej biorąc ze sobą ławeczkę, na jej wzór poprosiłem o 5 paneli. No i mam podłogę. Materiał jest jakościowo lepszy niż ten, z którego została zrobiona wspomniana ławeczka.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-06-22, 08:50   

JackHerer, Pełna podłoga też jest składana, więc problem transportu niewiele większy. Komfort użytkowania nieporównywalne większy ponieważ usztywniona jest cała powierzchnia dna pontonu, a w przypadku rolowanej tylko środek.

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-22, 12:38   

CzasemCoChyce napisał/a:
Ja kupiłem bez podłogi. Potem udałem się do firmy meblowej biorąc ze sobą ławeczkę, na jej wzór poprosiłem o 5 paneli. No i mam podłogę. Materiał jest jakościowo lepszy niż ten, z którego została zrobiona wspomniana ławeczka.

A jaki model posiadasz?

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-06-22, 12:43   

260 z tego co pamiętam, Kolibri.

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-23, 00:31   

CzasemCoChyce napisał/a:

Jak na nim z miejscem? da rade we dwóch wypłynąć w miarę komfortowo?

piwko 

Wysłany: 2017-06-23, 05:45   

Ja posiadam 260tkę. Jak masz, z kompanem do 1,80m wzrostu to da się dość komfortowo. W innym wypadku może być ciasno.

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-06-23, 06:26   

JackHerer napisał/a:
CzasemCoChyce napisał/a:

Jak na nim z miejscem? da rade we dwóch wypłynąć w miarę komfortowo?

Cześć,

Ja osobiście uważam, że we dwoje nie jest komfortowo. Ja nie jestem jakimś drągalem bo mam 186cm i jest mi samemu w sam raz, zważywszy, że przy wywożeniu mam zawsze w pontonie kibel z żarciem, echo, markera i taką prowizoryczną kotwiczkę - to jest tak w sam raz.
Oczywiście zdarzało się, że był na "pokładzie" kolega ale wtedy to już zakres ruchu był ograniczony i musiałem mieć wyprostowane nogi żeby nie przeszkadzać sobie kolanami w wiosłowaniu.

Ps. 260tke mamy w gronie Kolegów, z którymi zawsze razem jeżdże, jest to dobro wspólne.

Ja z racji doświadczeń z modelem opisanym powyżej, kupiłem sobie też sam K-220 bo na Rybomanii sobie do niego wsiadlem i się zorientowałem jaka jest różnica.

Otóż w moim odczuciu różnicy nie ma zbyt dużej, a przynajmniej nie jest to różnica tak diametralna żebym mógł stwierdzić, że 260 jest zdecydowanie większa i bardziej komfortowa.
Może to przez rozkład ławeczek. W K-220 ona wydaje się być bardziej przesunięta ku przodzie ( dziób ) pontonu. Przez co wewnętrzna powierzchnia, którą dysponujesz sprawia wrażenie naprawde niewiele mniejszej niż w 260.
Jak jeżdże na krótkie zasiadki z potrzebą wywózki pontonem to zawsze decyduje się na K-220, jeśli jednak jestem w grupie i wywoże ( zazwyczaj 6 zestawów - TAK, da się to zrobić "na raz" ) i muszę mieć ze sobą trzy wiaderka czy pojemniki z futrem, bo każdy sypie co innego to biorę 260 i wtedy nie wyobrażam sobie mieć jeszcze jednego pasażera w pontonie.

Pozdrawiam :)

ormats 

Wysłany: 2017-09-11, 18:26   

Ja mam Kolibri 280 z pawężą i pływamy w 2 osoby ( spiningujemy ). Czasem chcialbym mieć trochę dłuzszy ponton. Myśle , że w 260 będzie wam ciasno.

Odpowiedz do tematu