Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stawy po torfowiskach w Andrzejowie zwane Borowiec
Autor Wiadomość
deejayalien 
Wisła Puławy

Wysłany: 2011-08-10, 06:52   Stawy po torfowiskach w Andrzejowie zwane Borowiec

Witam byłem nad tymi stawami z kumplami i przyznam się miejscówka mi się spodobała, nie połapaliśmy bo to była króciutka wizyta aby zapoznać się z łowiskiem i mam pytanie.

Łapał ktoś na tych stawach i czy były jakieś efekty, a może ktoś słyszał o tych stawach ????

Mała pomyłka stawy znajdują się w Andrzejowie

pawelw

Wysłany: 2012-01-02, 12:18   

Odnowie temat.

A w ogóle są tam karpie ?
Mam działkę 3 km od tych stawow , ale nigdy nie myslełem aby tam karpiować.
Wydaje mi sie, że kusole mogli tam zrobic robotę. Miejsce fajne, dno muliste, zbiorniki płytki.
Na wiosne mam ochote usiąść tam, tylko czy warto ?

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-01-02, 16:18   

pawelw, wydaję mi się, że dobrze będzie jak sprawdzisz bo nie ma praktycznie żadnych info o tej wodzie na necie :D

bednar 

Wysłany: 2012-01-03, 21:42   

Nie jestem pewien ale chyba chodzi wam o doły potorfowe w borowcu tak??? Są tam dwa zbiorniki?? Jeżeli o te zbiorniki wam chodzi to byłem tak raz w tym roku ale same karłowate brały i karaś się trafił...ostatnio wpuścili tam troszkę amura. :D

pawelw

Wysłany: 2012-01-04, 10:26   

Tak chodzi o doły w Borowcu.

Może i warto sprawdzić co siedzi w tej wodzie , z informacji o znajomych z okolic a znam tam duuuuuuuuużo ludzi bo mam tam rodzinę, podobno jest karp i potężny Amur , ale nie wiem ile jest go wybitego przez kłusoli...

Od kilku lat są tam częstsze kontrole bo powstał tam rezerwat przyrody.

Mam tylko mało czasu i szkoda mi go tracić na testowanie zawsze wybieram sprawdzone wody. Ale czasem taka dzika, stara woda może zaskoczyć.

Mord może wiosna lub w wakacje razem tam wyskoczymy na jedniodniowy test i obserwację wody ?
Pisałem do Ciebie na priv w sprawie innej wody możesz coś napisać?

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-01-04, 21:44   

pawelw napisał/a:
Tak chodzi o doły w Borowcu.

Może i warto sprawdzić co siedzi w tej wodzie , z informacji o znajomych z okolic a znam tam duuuuuuuuużo ludzi bo mam tam rodzinę, podobno jest karp i potężny Amur , ale nie wiem ile jest go wybitego przez kłusoli...

Od kilku lat są tam częstsze kontrole bo powstał tam rezerwat przyrody.

Mam tylko mało czasu i szkoda mi go tracić na testowanie zawsze wybieram sprawdzone wody. Ale czasem taka dzika, stara woda może zaskoczyć.

Mord może wiosna lub w wakacje razem tam wyskoczymy na jedniodniowy test i obserwację wody ?
Pisałem do Ciebie na priv w sprawie innej wody możesz coś napisać?

U mnie ciężko z terminami, bo studiuje w Wawie, ale gdybym akurat miał wolne to chętnie polecę ogarnąć tą wodę ;)

Nic na priv nie doszło do mnie ... :|

deejayalien 
Wisła Puławy

Wysłany: 2012-01-05, 09:26   

Woda jest tam nie głupia, ale i ja nie zamierzam tracić czasu, no chyba że kumple mnie wyciągnął

pawelw

Wysłany: 2012-01-05, 12:35   

A ja coraz częściej mam ochotę przetestować tą wode. Może sie okazać miłym zaskoczenie w regionie Radomskim.

Wiosna zanim sezon zacznie się na dobre może okazac sie przełomowa.

RR 
Ryszard Iwański

Wysłany: 2012-01-05, 13:50   

Ja kilka lat temu siadłem na tym zbiorniku na tzw. dużym stawie kilka razy ale to tak z biegu i bez przygotowania, maluchy się trafiały, takie około 3 może 4 kg.

Wydaje mi się jednak, że może tam kilka ładnych rybek pływać, wiem że zbiornik był cyklicznie zarybiany a co do kłusoli to nie mam pojęcia co i jak tam jest.

pawelw

Wysłany: 2012-01-05, 14:32   

Coraz bardziej kręci mnie aby sprawdzić ten zbiornik, wiosną zanim woda zrobi się jak zupa w polączeniu z mułem.

Ja mam dzialkę i rodzine w Gniazdkowie to jest kilka minut drogi od dołów w Borowcu autem.
Z tego powodu zawsze skupiałem się na Wiśle a nie na dołach.

Musze powaznie sprawdzić tą wodę , bo jak już pisałem od mieszkanców tamtych okolic słyszałem o dużych rybach w tych dołach. A kłusole nie maja tam łatwo bo duża ryba w przypadku zagrożenia ma sie gdzie schować.

bednar 

Wysłany: 2012-01-07, 21:13   

W tym roku jak był odłów ryb ze zbiornika Zwoleń to ryby przewieźli na zbiorniki w borowcu...ładne sandacze,karasie,płocie,kilka tołpyg i troszkę amurów tam trafiło na stronie pzw okreg radom możecie zobaczyć zdjęcia jakie ryby tam wpuszczali.Do tego czasu nie nastawiałem się tam na takie ryby jak karp czy amur ale w tym roku spróbuję.

deejayalien 
Wisła Puławy

Wysłany: 2012-01-09, 09:55   

A i ja się chyba skuszę i tam zasiądę na nockę czy dwie i zobaczę, ogarnę kumpli i pojedziemy na wiosnę.

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-01-12, 22:16   

Czy to są te stawy 51*16'N 21*46'E?? Bo na google earth jest kilka borowców i kilka stawów naokoło. :P

deejayalien 
Wisła Puławy

Wysłany: 2012-01-28, 19:46   

Szczerze mówiąc to nie wiem

LAKI 
Tomek Rosicki

Wysłany: 2012-04-12, 09:29   

Znam te stawy dobrze karpie są amury też gorzej z miejscówką zbiornik zarasta ale z wiosny można próbować miejsc na namioty jest sporo

Pisz poprawnie po polsku. Interpunkcja.Rumun

maszt 

Wysłany: 2017-09-07, 18:31   

Witam koledzy i koleżanki. Jako, że wybieram się na Borowiec za jakieś 2 tygodnie, pytanie moje - czy ktoś ostatnio tam łowił?

Odpowiedz do tematu