Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołowrotek Anaconda Magic Runner IV
Autor Wiadomość
czerwony590 

Wysłany: 2014-05-19, 19:00   

zagubiona czesc jet zaznaczona czerwona obwodka jesli ktorys z kolegow mialby jakies info prosze o kontakt na czerwony590@gmail.com

A pisać poprawnie Kolega umie? To poproszę o edycję tego i innych postów, bo wylecą zaraz do kosza. Rumun

wpads

Wysłany: 2014-05-19, 21:00   

Poszukaj na tablicy, kiedyś widziałem, ktoś sprzedawał MR na części

Razjel 

Wysłany: 2014-05-20, 20:09   

Tutaj kiedyś ktoś sprzedawał, może jeszcze jest aktualne.

http://allegro.pl/2szpule...4100362793.html

toma1544 
Piotr

Wysłany: 2014-05-20, 23:40   

czerwony590 Jak nie znajdziesz to mogę coś takiego dorobić na tokarce.Jakby co to daj znać na pw.

koscielski8 

Wysłany: 2014-05-22, 01:07   

Panowie mam pytanie odnośnie tych kołowrotkow.

Kupiłem dwa egzemplarze i:
W pierwszym podczas "wyłączania" wolnego biegu słychać w środku lekki chrobot (a w drugim nie)
W drugim egzemplarzu po prawej stronie jest dość pokaźna kilkucentymetrowa rysa/pęknięcie/zaciek lakieru. Nie jestem w stanie określić.

Obawiam sie ze w przypadku ewentualnych napraw gwarancyjnych moga byc problemy z tytułu wyżej wymienionych rzeczy.

I tutaj pytanie: jechac do sklepu i domagać sie wymiany? (Kołowroty jeszcze nie były na rybach, na jednym nawinieta zylka) czy moze zignorować te mankamenty?

mckyes 
Maciek

Wysłany: 2014-05-22, 08:50   

"jechać do sklepu i domagać się wymiany?" - tak.

Bartek358 
Morawski Bartosz

Wysłany: 2014-05-22, 12:25   

Nie ignoruj tylko wymień ten kołowrotek masz do tego prawo :) pozdrawiam

koscielski8 

Wysłany: 2014-05-22, 15:18   

Juz po problemie. Wymienione dwa kołowrotki na piękne, świecące i cichutkie- takie sobie wymarzylem :D

nowy991 

Wysłany: 2016-12-27, 23:01   

Generalnie ile jest wart ten kołowrotek na ta chwilę? Mam takie 2 i chętnie bym je wymienił ale nawet nie wiem ile za nie wołać.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-12-29, 06:05   

nowy991 napisał/a:
Generalnie ile jest wart ten kołowrotek na ta chwilę? Mam takie 2 i chętnie bym je wymienił ale nawet nie wiem ile za nie wołać.
Popatrz na necie ;) ok 200 zł, wszystko zależy od stanu.

creatav 
creatav

Wysłany: 2016-12-29, 11:11   

tak jak mówisz, nowiutkie widziałem za 240 zł

FCBuniasty6
Grzegorz Brocławik

Wysłany: 2017-08-21, 18:27   

Cześć :)
Odświeżam temat gdyż mam problem, dość dziwny z tymi młynkami.
Otóż skręcają mi mocno żyłkę
Na ten sezon nawinąłem nową PB Control Mono 0.35 i w zasadzie po 3 wyjazdach (łowię z rzutu) żyłka jest mocno skręcona. (Obie rolki były smarowane, kręcą się). Miłą ktoś z was podobny problem?

JackHerer 

Wysłany: 2017-08-22, 01:27   

FCBuniasty6 napisał/a:
Cześć :)
Odświeżam temat gdyż mam problem, dość dziwny z tymi młynkami.
Otóż skręcają mi mocno żyłkę
Na ten sezon nawinąłem nową PB Control Mono 0.35 i w zasadzie po 3 wyjazdach (łowię z rzutu) żyłka jest mocno skręcona. (Obie rolki były smarowane, kręcą się). Miłą ktoś z was podobny problem?

Może to byc wina ciężarka ale sam również posiadam MR4 i raz tak się dzieje raz nie.. nie wiem od czego to zależy, ale po wymianie ciężarków znacznie rzadziej..

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-08-22, 08:15   

JackHerer napisał/a:
Może to byc wina ciężarka ale sam również posiadam MR4 i raz tak się dzieje raz nie.. nie wiem od czego to zależy, ale po wymianie ciężarków znacznie rzadziej..

To nie wina ciężarków, żyłki itd. Od lat łowię na tę żyłkę, stosowałem różne ciężarki z kamieniami włącznie, gdzie zdarzało się ciągnąć ten balast do brzegu gdyż się nie wypiął i nigdy żyłka się nie skręciła. To wina kołowrotków,one są niedopracowane, jedni chwalą, drudzy narzekają, a trzeci wstydzą się przyznać, że kupili buble i się irytują w awaryjnych sytuacjach.

Induce

Wysłany: 2017-08-22, 11:36   

Używam tych kołowrotków 3 lata i nie mam problemów ze skręcającą się żyłką. Za to irytuje mnie psująca się terkotka hamulca. W przyszłym sezonie robią się jako rezerwowe, ewentualnie będą pracować tam gdzie można na 3-4 wędki łowić.

JackHerer 

Wysłany: 2017-08-23, 02:00   

AndrzejN. napisał/a:
JackHerer napisał/a:

To nie wina ciężarków, żyłki itd. Od lat łowię na tę żyłkę, stosowałem różne ciężarki z kamieniami włącznie, gdzie zdarzało się ciągnąć ten balast do brzegu gdyż się nie wypiął i nigdy żyłka się nie skręciła. To wina kołowrotków,one są niedopracowane, jedni chwalą, drudzy narzekają, a trzeci wstydzą się przyznać, że kupili buble i się irytują w awaryjnych sytuacjach.

Ja ich nie chwale, posiadam jeden.... problemy z wolnym biegiem podczas holu, praca betoniarki, skręcanie żyłki, słabe przełożenie, brak możliwości całkowitego złożenia korbki...czy kupił bym drugi raz? nieee.... Ale jak zmieniłem ciężarki, (używam przelotowych) to trochę mniej się skręca.

Buli 
Tomek

Wysłany: 2017-08-24, 16:05   

Ja posiadam razem z kolega 4x mr IV i 1 br 6500 nowszy odpowiednik. Kolega łowi z użyciem ciężarków na klipsie ja stosuję głównie centryczne problem z skręcająca żyłką pojawił się nam nie dawno, ale to raczej nie wina użytego obciążenia czy żyłki ( stosujemy 0.35 quantum salsa / prologic interceptor mimicry jungle 0.31 ) tylko siły z jaką działamy by dorzucić na odległość ponad 120-130m i dość częstych zaczepów. Rozwiązanie jakie znalazłem to ciężarek spin doctor całkiem fajnie działa.

Co do samych kołowrotków cóż jak ktoś napisał małe betoniarki mają swoje wady i zalety zerwo finezji,ale też jak na razie zero problemów nie licząc pechowej sprężynki wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :) ale to idzie zdobyć za cene 10 zł. Osobiście jako kołowrotek do 300 zł mogę polecić .

Odpowiedz do tematu