Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Penn - Affinity LC 8000,Penn Surfblaster 8000
Autor Wiadomość
piorek 
Piotr Wiśniewski

Wysłany: 2017-01-14, 10:57   

Ral1n napisał/a:
Czy szpule do Affa i Surfa nie różnią się przypadkiem ażurowaniem (czyt. dziurkowaniem bocznym)??

W pewnym momencie był problem z dostępnością na rynku głębokich szpul i porównywałem szpule od obu tych modeli. Ja tam żadnej różnicy nie zauważyłem. Wyglądają identycznie(z wyjątkiem napisu oznaczający dany model) i można je stosować zamiennie.

mariano92 

Wysłany: 2017-02-20, 20:07   

WitamZostałem posiadaczem kołowrotka Penn Affinity 8000 LTD.Mam 2 sztuki i problem.Z jednym młynkiem,gdy szpula schodzi na dół i trzymam rękę na hamulcu to słychać dziwny dźwięk ocierania.W drugim kołowrotku tego nie ma.Miał ktoś z Was takie coś? Może reklamować to?

Ral1n 

Wysłany: 2017-02-21, 13:35   

Rozumiem, że jedną ręką kręcisz, drugą przytrzymujesz (dociskasz do środka pokrętło) hamulec i wtedy ociera? Sprawdź, czy system zapobiegający wplątaniu się żyłki - te 2 bloczki/wycieraczki/uszczelki (jak zwał tak zwał) nie są tego przyczyną. Ja tak właśnie miałem i metodą siłową :P odchyliłem, docisnąłem jedną z nich w przeciwną stronę - wtedy problem zniknął.

penn.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 51,23 KB

Piotr Bogacz 

Wysłany: 2017-02-21, 14:59   

Tak jak wyżej.Wina jest po stronie tych gumek,ocierają o szpulę - wystarczy je przyciąć o 1mm. wzdłuż i po kłopocie.

mariano92 

Wysłany: 2017-02-21, 16:49   

Jak ściągnę szpule i przytrzymam oś przy opadaniu szpuli to tak samo ociera. Tak jakby coś w mechanizmie.

harry95mix 
DUXON TEAM

Wysłany: 2017-03-03, 22:17   

No Panowie czuć moc w tych kołowrotkach. 8)
Zobaczymy jak wypadną nad wodą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PENN.jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 107,42 KB

C&R

STRONA - Karwów Fishing Club

romanolo 

Wysłany: 2017-04-06, 23:10   

Witajcie, może Wy coś poradzicie. W moim Affinity okazało się, że sprawne chińskie rączki pozostawiły schowaną w smarze nadprogramową śrubkę, która z biegiem lat dostała się w tryby i zmasakrowała główną oś. Może ktoś z Was wie,gdzie można ją dorobić?

a.jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 251,65 KB

Caesar 
Caesar

Wysłany: 2017-08-04, 15:45   

piorek napisał/a:
Ral1n napisał/a:
Czy szpule do Affa i Surfa nie różnią się przypadkiem ażurowaniem (czyt. dziurkowaniem bocznym)??

W pewnym momencie był problem z dostępnością na rynku głębokich szpul i porównywałem szpule od obu tych modeli. Ja tam żadnej różnicy nie zauważyłem. Wyglądają identycznie(z wyjątkiem napisu oznaczający dany model) i można je stosować zamiennie.

Niestety nie można, choć być może można do Surfblastra zastosować szpule od ...Mitchella.
Affinity ma inny kształt podkładek stalowych w sprzęgle szpuli i nie wchodzi na oś od Surfblastera oraz na odwrót.

piorek 
Piotr Wiśniewski

Wysłany: 2017-08-04, 19:50   

W pierwszej generacji tych kołowrotków szpule są identyczne i pasują zamiennie. Zamawiałem zarówno szpulę do Affinity jak i Surfblastera i to sprawdziłem, pasują idealnie - są takie same.

Odpowiedz do tematu