Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsze łowisko karpiowe w łódzkim!
Autor Wiadomość
marcinderda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-16, 14:03   Najlepsze łowisko karpiowe w łódzkim!

Koledzy od dawna nosiłem się z założeniem powyższego tematu:)

Stwórzmy razem ranking łowisk karpiowych w łódzkim.

Tych komercyjnych, PZW jak i dzikich!

Jakie propozycje?

kacperek521 

Wysłany: 2014-02-16, 18:05   

Pacyfik --- jadąc do ozorkowa skręcamy przy tartaku i jakieś 1,5 km prosto i potem po przejechaniu mostka skręcamy w lewo koło znaku z napisem " Pacyfik"

marcinderda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-16, 19:09   

Ok, mamy Pacyfik!:)

Ja też czasami bywam ale to bajorko... A coś większego?

Krzysztof G 

Wysłany: 2014-02-16, 21:07   

Dokładnie Pacyfik to małe :!: bajorko

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2014-02-16, 21:13   

Marcin masz pod nosem jedno z większych łowisk w naszym okręgu napisz co tam się dzieje? Z prywatnych to Wojsławice ale jest już o nim wątek więc się nie będę rozpisywał z łowisk PZW lipa :evil:

marcinderda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-16, 21:51   

Sławek, jest Karp i jest Amur. Ale potrzebna jest do tego jeszcze emerytura:) Niestety system pracy nie pozwala mi poświęcić odpowiednio dużo czasu. Dziś byłem na Świętych Ługach.. Stare wyrobisko potorfowe:) Stare... i ukryte w lesie. Niestety brakuje nam tu normalnych komercji... Takich z prawdziwego zdarzenia. A Wojsławice, Pacyfik to tak jak pisaliśmy oczka wodne:(

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2014-02-17, 13:57   

Właśnie nad Świętymi Ługami się zastanawiałem z kolegą tylko ciężko o jakieś info na ten temat

marcinderda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-17, 16:50   

okon27 napisał/a:
Właśnie nad Świętymi Ługami się zastanawiałem z kolegą tylko ciężko o jakieś info na ten temat

Przepiękne łowisko!

Rzekłbym najładniejsze w łódzkim... ciche tajemnicze i schowane...
Niegdyś zarybiane karpiem i amurem, a ja jestem typem człowieka który nie wierzy że wszystko zostało odłowione.

sl.jpg
Plik ściągnięto 301 raz(y) 143,57 KB

iwan7009 
iwan

Wysłany: 2016-03-28, 13:33   

Byszewy bardzo ciekawe miejsce niezbyt duże, ale fajne.

nanus 
Wojciech Łęgocki

Zaproszone osoby: 8
Wysłany: 2016-03-28, 21:00   

Polecam stawy w rokitnicy

mnich80 
Wędkarstwo Quki

Wysłany: 2016-03-29, 17:56   

nanus napisał/a:
Polecam stawy w rokitnicy

W 100% polecam :)

iwan7009 
iwan

Wysłany: 2016-05-02, 19:48   

Dziś oglądałem łowisko w Tuszynie, zapowiada się nie najgorzej. Rozmawiałem z Właścicielem (chyba) wody jest 57 hektarów, czynny na razie jeden staw, prawie jezioro. Reszta zarośnięta, ale potencjał jest, plany szefa też. Oby wypaliło bo będzie to największa komercja w łódzkim. Jutro przekonam się co tam pływa i co można złapać, zapał i oczekiwania wielkie. Podobno jest spory amur, ma co żreć, karp też nie mały, widziałem takie po 1.5 kg niestety martwe, przy brzegu. Wydaje mi się, że coś je podgryzło nie koniecznie z wody, na terenie widziałem bielika na żywo, po prostu wystartował z drzewa przy drodze, czyli jest konkurencja, Właściciel coś o tym wspominał, ale nie wierzyłem.Zobaczyłem .... Jutro przekonam się czy warto, myślę że nawet jak nic NIC nie złapie to warto tam pojechać,.

iwan7009 
iwan

Wysłany: 2016-05-03, 16:24   

Właśnie wróciłem z łowiska w Tuszynie, ale chyba woda lepiej odpowiadała rybom i nie chciały z niej wyłazić. Łowisko duże czyste Właściciel sympatyczny, tłoku nie było, jakieś dziesięć osób może dwanaście. Z tego co zauważyłem to jakoś nikomu nie brało, nie wyglądało to na przekarmienie może po prostu taki dzień. Mnie osobiście urwały się dwie rybki i jeden karpik wylądował w podbieraku taki kilus. Jak na trzy godziny nie jest żle, myślę że nie brały z powodu pogody dziś trochę narwanej bo i słońce za chwile chmury deszczyk a na koniec burza. Pierwsze koty za płoty jade w sobote pożyjemy zobaczymy :mrgreen: jestem optymistą. A zapomniałbym o wartości dodanej TAM JEST NIESAMOWICIE KLIMATYCZNIE.

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-05-03, 17:29   

W ktorym miejscu to Lowisko? Jakas strona cos jest? Cenny? Mówienie nocne możliwe?

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2016-05-03, 17:53   

LudwiczekLDZ napisał/a:
Mówienie nocne możliwe?
Nooo, jak za głośno to sąsiad obok może wpaść i pysk obić :roll:

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-05-03, 17:54   

Rumun napisał/a:
LudwiczekLDZ napisał/a:
Mówienie nocne możliwe?
Nooo, jak za głośno to sąsiad obok może wpaść i pysk obić :roll:

Oj z telefonu pisze i T9 mi zmienila :D chodzilo o LOWIENIE !!! :D

Buli 
Tomek

Wysłany: 2016-05-04, 22:49   

LudwiczekLDZ napisał/a:
W ktorym miejscu to Lowisko? Jakas strona cos jest? Cenny? Mówienie nocne możliwe?

http://www.aquatus.pl/regulamin/ chyba o to ci chodzi :)

Okazów tam nie uświadczysz ale miła obsługa i cisze tak

Pozdrawiam

iwan7009 
iwan

Wysłany: 2016-05-08, 10:42   

LudwiczekLDZ napisał/a:

Tak jak napisał Kolega Buli to łowisko to Aqua Tus i w zasadzie na łowisku wszystko jest do dogadania, nocki jak najbardziej itd. Dojazd tylko samochodem albo rowerem, na pieszo trzeba być twardym piechurem. Z łodzi na Piotrków, mijamy Rzgów, dalej prosto po lewej rynek w Tuszynie, pierwsze światła za rynkiem w lewo przy stacji benzynowej dalej prosto na trzecim skrzyżowaniu w prawo przy kościele w lewo i prosto tak ze dwa-trzy km. aż do wiaduktu. Zaraz po zjechaniu z wiaduktu przed tablicą Żeromin w lewo i dalej jak prowadzi droga do końca, aż skończy się asfalt dalej do rozjazdu 100 metrów w prawo i przez las jak droga prowadzi, chyba z 1.5 km. kończy się las jest brama i już.
Byłem wczoraj po południu cztery karpie takie kilusy w trzy godziny, było raczej pustawo,
cennik za łowienie 10 zł. za kij ryby nie wiem nie zabieram to nie pytałem.

iwan7009 
iwan

Wysłany: 2016-05-08, 16:58   

Tak to chyba pech, łowisko Tuszyn wczoraj 4 karpiki, pogoda ładna choć wiało, dziś jeden i szaleństwo pogodowe burza wiatr i deszcz na koniec. Ale w sumie nie było żle, był relaks i tzw. kontakt z naturą ;) . A w sprawie dojazdu jak coś pytajcie postaram się pomóc.

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-05-08, 17:00   

Tam sa jakies większe karpie?

iwan7009 
iwan

Wysłany: 2016-05-09, 07:49   

LudwiczekLDZ napisał/a:
Tam sa jakies większe karpie?

Właściciel twierdzi że tak, ale osobiście nie widziałem nikogo ciągnącego coś dużego.

iwan7009 
iwan

Wysłany: 2016-05-22, 16:23   

Dziś znowu wyprawa do Tuszyna i TOTALNA PORAŻKA. Dwa tygodnie od ostatniej wizyty i dramat, ciekawe łowisko zmieniło się w jakieś bajoro koszmar, zarosło straszliwie nie ma jak zarzucić wędki o braniach nie wspomnę. NIC NIC NIC ale nie ma co się dziwić na wszystkim wisiały glony i wodorosty. Zabawe w łowienie trzeba by zacząć od czyszczenia miejscówki tylko kutwa zapomniałem oczyszczacza i inni na łowisku też, mój wrodzony optymizm w tym przypadku chyba zawiódł. Właściciel chyba powinien o tym pomyśleć i coś z tym zrobić, tylko że go nie było, był tylko pracownik może i lepiej bo by się chłopina nasłuchał. Może coś się zmieni zobaczę innym razem i na pewno poinformuje.

iwan7009 
iwan

Wysłany: 2016-06-09, 21:57   

I kolejne nowe łowisko RanczonadMoszczenicą niezbyt daleko trochę za Zgierzem w kierunku Kutno, łowisko ładne trochę mało dostępne, wysokie brzegi sporo drzew, ale co zaskakujące Właściciele bardzo ugodowi, przeszkadza konar "pan se urwie", ryba jest trochę drobna, ale zabawa przednia. Fakt rybki małe, karasie,bączki ale dużo nawet nie trzeba nęcić, trafił się nawet karpik ( w ostatnią sobote ) a było dość ciepło i to w godzinach południowych. Już raz się podpaliłem na łowisko (Tuszyn), ale tu naprawdę Właściciele dotrzymują obietnic. Miał być bar ( wizyta poznawcza 28-05-2016) i proszę już jest postawiony i wyposażany. Zaludnienie łowiska w normie, jak dalej, nie wiem poczekam, popatrzę , opiszę.

iwan7009 
iwan

Wysłany: 2017-08-02, 20:18   

Odświerzam a w zasadzie odgrzewam temat. Mam teraz na tapecie Łowisko Pod Lasem Wodzierady, parę kilosów za Lutomierskiem i jestem narawdę zachwycony , co posiedzenie to piękne karpie można sprawdzić na fb lowisko itd. wody może nie jest za dużo, ale daży naprawdę
dowód z dziś (jak uda się wstawić ) 63 cm
I sprzed tygodnia:

Odpowiedz do tematu