Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamienniki flavourów
Autor Wiadomość
Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2013-03-13, 13:09   Zamienniki flavourów

Chciałbym zapytać kolegów czy stosujecie może jakieś tańsze zamienniki flavourów wędkarskich. Chodzi mi tu o jakieś aromaty spożywcze do ciast czy coś. Interesuje mnie zapach za bazie glikolu lub oleju(nie alkoholowa baza). Rozglądam się za ananasem bananem truskawką i żurawiną. Przeglądnąłem pare stron ale nic konkretnego nie znalazłem, może ktoś dopadł jakieś konkretne źródło?

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-03-13, 15:07   

W zeszłym roku kupiłem na allegro aromaty do ciast w małych fiolkach niektóre fajnie pachniały (kokos, poziomka, banan) ale cenowo wcale taniej nie wychodzi

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2013-03-13, 15:45   

No właśnie też tak przeliczałem i nie rewelacja. A stężenie jak się prezentowało? zadowalający efekt, ile dozowałeś?

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-03-13, 16:37   

Aromatyzowałem zewnętrznie dwie fiolki na kg kulasów było OK

wojtek straub 

Wysłany: 2013-03-13, 18:32   

Szczepson, aromaty cukiernicze - dawkowanie "nieco" większe jak karpiowych, cenowo ok. tylko jest jeden mały problem - opakowanie - najmniejsze chyba to 1l...

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2013-03-13, 18:47   

Szczepson, są aromaty glikolowe jakich potrzebujesz, ok. 40 aromatów, w małych opakowaniach, po ok. "zetka"za sztukę, na Allegro :idea:

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2013-03-14, 08:23   

AndrzejN. napisał/a:
Szczepson, są aromaty glikolowe jakich potrzebujesz, ok. 40 aromatów, w małych opakowaniach, po ok. "zetka"za sztukę, na Allegro :idea:

Przerabiałem to. Te aromaty są po 1,4zł a przeliczając wychodzi porównywalnie. Dla przykładu 1,4złx 17(~17x6ml=ok100ml)=23,8zł +7zł przesyłka= 30,7zł czyli tyle co flavour wędkarski. Miałem brać z massive ale cena poszła w górę duuużo.\ A w zeszłym roku brałem on Marcina truskawkę i nie byłem zadowolony. Biła ją pomarańcza z fishpointa za 14 zł dwukrotnie.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-03-14, 08:31   

Szczepson napisał/a:
A w zeszłym roku brałem on Marcina truskawkę i nie byłem zadowolony. Biła ją pomarańcza z fishpointa za 14 zł dwukrotnie.
Takie porównania nie mają najmniejszego sensu :/

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-03-14, 12:54   

Zerknij jeszcze na ofertę AromaFish. Flavour po ok 14-15zł za 75ml. Dozowanie od 3-7ml na 1kg miksu.

Pozdrawiam - Marek !

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2013-03-14, 16:12   Porównanie

Dlaczego Wojtek twierdzisz że nie ma sensu. Piszę jak było na tym samym miksie, truskawy dawałem max dawkę(10ml/kg) i zapach był mizerny natomiast pomarańczy z FP dałem ok 5ml/kg i przedobrzyłem ewidentnie zapach był jak dla mnie za intensywny.

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2013-03-14, 16:31   

Miałem trochę darmowych próbek takich aromatów spożywczych, robiliśmy kulki dawkując 1, 2, 3ml na jajko. Przy 1ml, aromat był ledwo wyczuwalny, 2ml aromat wyczuwalny, 3ml to już była przesada :P .

Co do skuteczności dużo nie powiem, bo używałem ich tylko na jednym łowisku i tylko kilka razy, ale sprawdziły się wtedy. I jako zanęta i przynęta. Myślę, że spokojnie można stosować aromaty spożywcze, tylko trzeba dawkowanie ogarnąć :P

wojtek straub 

Wysłany: 2013-03-15, 07:00   

Szczepson napisał/a:
Dlaczego Wojtek twierdzisz że nie ma sensu. Piszę jak było na tym samym miksie, truskawy dawałem max dawkę(10ml/kg) i zapach był mizerny natomiast pomarańczy z FP dałem ok 5ml/kg i przedobrzyłem ewidentnie zapach był jak dla mnie za intensywny.
Bo to dwa odmienne zapachy, więc jaką masz pewność, że z truskawką FP nie było by podobnie?
Secondo - intensywność zapachu w świeżych kulkach wcale o jego skuteczności nie świadczy - mam np. kawior i żurawinę z Nutry - niby tej samej firmy a dawkowanie inne, po dodaniu ich w ilości, odpowiednio 6 i 2 ml./kg. mixu, wyczuwalna bardziej jest żurawina, ale ... po kilku h 'moczenia' już kawior jest wiodącą nutą ;)

Rafał Siłuszek 

Wysłany: 2013-03-21, 10:15   Re: Zamienniki flavourów

Szczepson napisał/a:
Chciałbym zapytać kolegów czy stosujecie może jakieś tańsze zamienniki flavourów wędkarskich. Chodzi mi tu o jakieś aromaty spożywcze do ciast czy coś. Interesuje mnie zapach za bazie glikolu lub oleju(nie alkoholowa baza). Rozglądam się za ananasem bananem truskawką i żurawiną. Przeglądnąłem pare stron ale nic konkretnego nie znalazłem, może ktoś dopadł jakieś konkretne źródło?

Kolego, swego czasu , mieszkając jeszcze w Sosnowcu kupowaliśmy w hurtowni spożywczej w Będzinie aromaty do ciast na glikolu w butelkach 0,9l i 1l , zapachy były naprawdę świetne i różne cena tez była uzależniona od zapachu ( nie wiem dla czego ? ) , aromaty te miały konsystencję jak sie nie mylę 1-4000, były bardzo silne, ceny wahały się od 30 - 40 ( pomyłka) zł, tak że warto było zainwestować w taką butle, bo starczała na baaardzo długo.
Druga sprawa to sam bys musiał dojść do tego co chcesz i co jeszcze dodać ewentualnie do tego aromatu , a można dodawać np. oleje, zmielone robale, zmiksowane owoce itd. ;)

Teraz sprawdzałem , wystarczy w wyszukiwarkę wpisać- hurtownia piekarnicza i wyskoczy kilka posprawdzaj , podzwoń , wybór bardzo duży , a tu masz jeden z linków:

http://www.unicus.pl/src/kontakt.html

Tak w ogóle to z czego firmy karpiowe robią aromaty , flavory itd ? :lol:

Koszta nieporównywalne , za około 40zł ( to chyba jedna z najdroższych cen) mamy JEDEN LITR a nie 50ml hahahahha :twisted:

Pod tym linkiem są aromaty w proszku jak się nie mylę i wiele innych ciekawych dodatków, " nam " potrzebnych ;)
http://www.kuma.apc.com.pl/oferta.php?cid=85

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2013-03-22, 09:13   Aromaty

Rafał Siłuszek ,Dzwoniłem dzwoniłem 3 dni na telefonie:D
Wczoraj zamówiłem sobie z pewnej firmy zajmującej się produkcją aromatów. Zamówiłem sobie klasyki karpiowych zapachów; Truskawkę i ...Scopex- który robią praktycznie tylko dla firm wędkarskich. Miałem brać właśnie 0,9l glikolowego takiego zwykłego z ich oferty ale rozmawiałem dłuższą chwilę i Pan mi zaproponował nieco inny aromat bardziej jeszcze stężony- ze względu na obróbkę termiczną, również na glikolu. Jego zalecił mi dozowanie ok ...0,5g/kg gotowego produktu!!! Jeżeli faktycznie to ma taką wydajność to za 70zł 1,8l aromatów to mam do końca życia :mrgreen:
A powiedz mi jakie wy stosowaliście dozowanie tych aromatów? I kulasy gotowaliście czy na parze?

toma1544 
Piotr

Wysłany: 2013-03-23, 14:22   

Szczepson możesz podać linka do strony tego producenta bo rozmawiałem też z jednym producentem ale bym musiał zamówić cały karton (9 butelek 0,9kg mogą być różne smaki bo mniej nie sprzedają) a tu już wychodzi spora sumka.

Rafał Siłuszek 

Wysłany: 2013-03-23, 14:42   

No to spadnie sprzedaż w sklepach karpiowych flavorów i innych dopalaczy na glikolu :twisted: :lol: :mrgreen: a mnie zlinczują hahahha

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-03-23, 14:44   Re: Aromaty

Szczepson
Jeżeli można to podaj nazwę tej firmy

MarcinP 

Wysłany: 2013-06-04, 20:35   

A co powiecie na taki Aromat glikolowy z tego co widać to ma dosyć duże stężenie więc myślę że przy produkcji własnych kulek by się nadał.

the_animal 

Wysłany: 2013-06-09, 15:36   

Mam tej firmy wanilię , ananas i coś tam jeszcze - zapachy że tak powiem narkotyzujące :lol: -zamawiaj śmiało :!:

pawel79ozo 
Paweł Jurkiewicz

Wysłany: 2013-06-09, 19:52   

Jakie stosujesz dawkowanie na kg mixu :?:

the_animal 

Wysłany: 2013-06-13, 21:50   

Muszę się nieśmiało przyznać, ze zawsze dodaję na nosa :oops: i nie umiem powiedzieć dokładnie ile :/

Piotrek1986 
Piotr Panek

Wysłany: 2014-01-25, 20:00   

a moze cos takiego??? ja mam zamiar robic kulaski z takim aromatem..
http://allegro.pl/brzoskw...3915037005.html

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2014-02-20, 22:15   

Powiem ci że ja płaciłem 40zł za litr aromatu. Wydajność nie powalała z zapowiadanego 0,5g/1kg wyszło ok 8ml/kg. Przy 10 ml truskawka zabijała za mocno było, chyba że na brudną wodę.
Jedyny problem tkwił w tym że nie chcieli na początku współpracować ze mną jako klientem, bo oni to na palety jadą...

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-07-06, 13:13   

Odświeżę,
Czy ktoś próbował ananasa z spożywczych aromatów?
Jak wydajność sie przedstawiała itd. Jakies wnioski?

Mlody891 
Piotr Śnioch

Wysłany: 2017-07-26, 21:34   

Ja robiłem ostatnio ananasa z aromatu spożywszego, takiego litrowego własnie, dawkowałem 6 ml/kilo i akurat mix miałem na bazie ziaren to przebijały sie ziarna z ananasem, ale co najwazniejsze podziałało, tak myśle ze 8 ml mozna dać

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-07-27, 18:36   

Zarzucić jakiś odnośnik na ten aromat.
Dawałeś jakieś procenty mączek rybnych?

Odpowiedz do tematu