Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tarło karpia? ...totalny brak brań
Autor Wiadomość
wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2014-06-20, 22:39   

miro56, w południowo wschodniej też tak jest. I też od połowy maja brania zniknęły. Zastanawiam się czy nie poszukać miejsca na głębszej wodzie ze względu na temperaturę jej samej ok. 14 stopni ma teraz :shock: .

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-06-20, 22:48   

wild_scorpio46 napisał/a:
Zastanawiam się czy nie poszukać miejsca na głębszej wodzie ze względu na temperaturę jej samej ok. 14 stopni ma teraz .

Już to przerabiałem i bez efektów ;)

maniek231 
Mariusz Wągiel

Wysłany: 2014-06-20, 23:17   

wild_scorpio46 miałem na gliniance zestawy na 0,8m i na 11m, nic to nie dało. Zanim wybrałem się na zasiadkę byłem 3 razy nad tą wodą, za każdym razem w rogu stawu było zajęte miejsce ten sam namiot itp ale inni ludzie, jak w końcu się wybrałem, pogadałem, to miejscowi zmieniają się co kilka dni ale ciągle zajmują to samo miejsce prawie od miaja bo tam padają największe sztuki, jak się okazało od prawie 3 tyg nie wyciągneli nic, też drapią się po głowie o co chodzi... Mój ojciec którego zabieram ostatnio ze sobą na zasiadki, jak wędkuje od ponad 30 lat nie widział czegoś takiego, żeby 3 wyjazdy po 3 dni i płotek/leszczy na spławik nie połapać... też już myślimy czy to ciśnienie, ale przecież Głogów, a Wałbrzych u Mirka, to i tak spore wachania ciśnień, więc ciśnienie tu nie ma nic do rzeczy.. pogoda? przecież się zmienia wiec też nie ona... Nie wiem co jest grane ale mam nadzieję że to w końcu minie.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2014-06-20, 23:27   

Ja jeżdze od 1,5 mieś co tydzień,od wtorku do soboty-niedzieli,i jeszcze w połowie maja połapałem karpiki około 5 kg i amury,nie wspominając o ładnych linach.A od 15 maja jak ręką uciął,ani brania. Na Mietkowie też narzekają. Piekary-siedzą od miesiąca i też lipa :shock:

toma1544 
Piotr

Wysłany: 2014-06-21, 20:19   

To już chyba 4 tydzień bez brania nawet nie pikło normalnie ręce opadają ;( ale nie odpuszczam i jutro znowu siadam oczywiście na PZW.Ciekawe czy tak samo jest na komercyjnych wodach.W piątek wybieram się na takie łowisko żeby to sprawdzić.No a problemu z brakiem brań nikt w 100-tu procentach nie wyjaśni.

Jędrek

Wysłany: 2014-06-22, 23:51   

Pocieszę was Panowie, NIGDZIE nie bierze :D Ostatnio byłem na "swojej" wodzie PZW i złapałem 3 karpie... po 35 cm :D Z zeszłorocznego zarybienia. Ale cieszyłem się jak głupi z powolnego, leszczowego opadania swingera, bo od maja nawet tego nie widziałem ;p

TomForMod 
Tomasz Nawrocki

Wysłany: 2014-06-23, 05:26   

Po czterech dniach na macie zameldował się pełnołuski 6.5 kg i 4 dwu i półkilogramowe maluchy. Przez cztery dni zasiadki brania były w sobotę od 3 nad ranem do 11 w dzień i tyle ... (woda PZW)

toma1544 
Piotr

Wysłany: 2014-06-30, 19:30   

No właśnie totalny brak brań 5 tydzień ;( .Co teraz robić dalej systematycznie nęcić,może przestać sypać i łowić punktowo z PVA aż zaczną się brania a się nie zaczną to wina tego że nie nęcone czy nadal nic nie bierze.Ratunku!!!!!!!!!!! brak już mi pomysłów może razem koledzy coś wymyślimy :mrgreen:

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2014-07-01, 18:51   

Najpierw proponuję sprawdzić czy nie usypałeś wyspy z ziaren aż pod same lustro wody.

toma1544 
Piotr

Wysłany: 2014-07-01, 19:25   

Sypałem ostrożnie góry żarcia to tam niema.Sprawdzić nie ma jak "zakaz używania środków pływających do celów wędkarskich". Jak ustały brania to tylko wiaderko 5 litrowe kukurydzy z kulkami na dwie miejscówki, dwa dni przed zasiadką.Ubiegły tydzień zrobiłem próbę nęcenia co drugi dzień także ostrożnie a efektów nadal brak.Co robić dalej?

Krystian821 
Krystian Szepe

Wysłany: 2014-07-01, 20:01   

Rozmawiałem z człowiekiem ktory jest po szkole rybackiej i zajmuje sie hodowlą karpia-powiedział mi że karp po tarle naturalnym jest tak poobijany i wycieńczony że co najmniej miesiąc dochodzi do siebie :shock:

toma1544 
Piotr

Wysłany: 2014-07-01, 21:58   

Można karpie tym wytłumaczyć a co z amurem którego w tych miejscówkach łowiłem więcej razy niż karpia.

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2014-07-01, 22:52   

toma1544, u mnie było to samo. Zero brań przez 5 tygodni aż do do nocki na której byłem kilka dni temu. Przez noc wyjęte 4 sztuki od 2,5 kg do 10 kg. Uwierz mi że nic nie pomagało. Ani konkretne nęcenie, ani stosowanie wymyślnych smaków kulek powszechnie uznawanych za killery. Dosłownie nic. Aż w końcu coś się ruszyło. Przez te kilka dni aż do dzisiaj wyjąłem jeszcze 3 kg, 7,5 kg i amurka 4 kg. Wydaje mi się że będziesz musiał czekać i dalej próbować aż w końcu coś drgnie w wodzie. A drgnie na pewno. To tylko kwestia czasu :D .

toma1544 
Piotr

Wysłany: 2014-07-02, 17:26   

wild_scorpio46, nęciłeś systematycznie w tym czasie jak nie brało?

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2014-07-02, 23:24   

toma1544, przez 7 dni tak. Nie wytrzymałem i po 5 dniach pojechałem na nockę. Wyjąłem wtedy 7,5 kg. Nęciłem jeszcze przez kolejne 2 dni i znowu zasiadka. Nawet nie pisnęło. Donęcałem co drugi dzień i dopiero po dwóch tygodniach od tego karpia wziął jeden 2,5 kg i lin 1,7 kg. Poza tym nic więcej.

JackHerer 

Wysłany: 2017-07-07, 22:05   

Czytam temat z przed 120 lat, i widzę "swoje" wody... moim zdaniem ma to związek z upałami w maju które jak u mnie w tym roku... nagrzeją wodę do temperatury 18stu- 22 stopni.. karpie się szykują itd... zaczynają trzeć a po tygodniu ochłodzenie... temp wody spada.. samice przerywają tarło i powoli zaczynają wchłaniać ikre.. i ani myślą o żerowaniu... przez ostatnie ok 6-5 tygodni na moich ulubionych żwirowniach nic powyżej 3,5- max 6 kg ale tylko samce..a na komercji do max 2 metry głebokości z przewagą ok 1,2-1,5 jedzie aż miło bo zdążyły się wytrzeć... Dziś mierzyłem temperaturę na żwirowni z przewagą 2-4 metry głębokości i prezentuje się tak że w maju na ok metrze po fali upałów 23 stopnie.. dziś przy powierzchni 22.. i z tego co zaobserwowałem dziś... tarło trwa, a po 6stce samcu mata cała zasyfiona na biało..

Odpowiedz do tematu