Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Haczyk mocno trzymający rybę
Autor Wiadomość
Mateusz 
Mateusz Bratko

Wysłany: 2017-06-29, 09:05   Haczyk mocno trzymający rybę

Cześć Wam !

Rozglądam się za haczykami do wywózki. Niby prosta sprawa, ale...
Łowię na dystansach 250 - 300 metrów od brzegu z kamieniem na gumce, zamiast ciężarka, ryby biorą konkretne i w miarę często.
Poszukuje haka wielkości 1 lub 2, który po zapięciu ryby, będzie ją trzymał na tyle mocno że mogę z luźną żyłką, podpłynąć do ryby (czyt. po braniu nie holuję, a płynę do ryby zbierając tylko luz żyłki. ) Ryby często mi spadają, boje się o ich pyski, boje sie że im je porozrywam.

Woda ok 100ha, częściowo zarośnięta, po drodze do miejsca łowienia parę wypłyceń, nawet do 40cm.

Pozdrawiam

Konrad 1
Konrad

Wysłany: 2017-06-29, 09:45   

Do takiego łowienia używam wyłącznie 2 haków: głównie FOX ssbp rozm. 2, ewentualnie korda wide gape X rozm. 4

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-06-29, 10:21   

Korda Kurv shank + dobrze skonstruowany przypon. Ostatnio przez pól godziny wyczepiania ryby z zatopionego drzewa udało się ją wyciągnąć. Nigdy mnie nie zawiodły.

Mateusz 
Mateusz Bratko

Wysłany: 2017-06-29, 11:24   

klimek napisał/a:
Korda Kurv shank + dobrze skonstruowany przypon. Ostatnio przez pól godziny wyczepiania ryby z zatopionego drzewa udało się ją wyciągnąć. Nigdy mnie nie zawiodły.

Cześć, kombinujesz ze sztywnymi przyponami czy miękka plecionka ?

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-06-29, 13:39   

Mateusz, Tych haków głównie używam do plecionek w otulinie (korda n-trap) czasem zdarza mi się wykorzystać w Combi rig. Z miękkich plecionek zrezygnowałem całkowicie.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-07-03, 19:07   

Wszystkie haki z mikrozadziorem odpadają bo za słabo trzymają rybę. Z foxa arma ssbp 2 , lub carprus centurion 2000 też 2, b. mocne i pewne haki. Rewelacyjnie trzymają rybę Carp'R'Us - Cranked Hook, nie jestem ich zwolennikiem bo często ryba jest zapięta podwójnie...

Odpowiedz do tematu