Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nash Fang Twister - oceńcie sami
Autor Wiadomość
Dawidstu 
Dawid Stużyński

Wysłany: 2016-05-09, 10:39   

trochę odświeżę temat :P
Jakiś rok temu postanowiłem je przetestować (fang twister) i :
- w paczce jest jakiś tępy hak nie zawsze ale często
- zapinają rybę i rewelacyjnie trzymają
- nadają się i do pop upów i do tonących
Jak na razie przy nich zostaję zwłaszcza po wyciągnięci na fang twistera karpia 19.5 kg (życiówka ) i karp był idealnie zapięty :P
Póki co polecam :idea:

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-05-10, 21:31   

Dawidstu, Ogarnij się chłopaku i skończ pisać te bzdury! :evil:

Dawidstu 
Dawid Stużyński

Wysłany: 2016-05-10, 21:42   

Czegoś nie rozumiem temat brzmi "Nash fang Twister-oceńcie sami",i ja go sam oceniłem :idea: ci w tym złego ? Nie rozumiem! Jakie bzdury jak nie lubisz Fan Twistera to napisz dlaczego !

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2016-05-10, 22:21   

Cytat:
nadają się i do pop upów i do tonących
są, jakieś haki, które się do tego nie nadają? chyba tylko te na rekiny.
Zejdź na ziemię i nie nabijaj postów. Pokaż zdjęcie tej ryby 19,5kg :D

Dawidstu 
Dawid Stużyński

Wysłany: 2016-05-11, 07:33   

klimek napisał/a:
Cytat:
nadają się i do pop upów i do tonących
są, jakieś haki, które się do tego nie nadają? chyba tylko te na rekiny.

Korda chody,korda krank,nash chod twister, nie wyobrażam sobie łowienia na cranked hook (chyba że bałwanki...) pisząc "nadają się i do pop upow i do tonących miałem na myśli że są dość uniwersalne :D

Cytat:
Pokaż zdjęcie tej ryby 19,5kg :D

Ok. Próbowałem już 3 dni temu dać do avatara i się nie udało (w celu sprawdzenia czy działa nabiłem 1 posta w temacie o kradzieży karpia...) jak wrócę z pstrążnej to poproszę tatę o pomoc
A jeśli ci się spieszy to możesz zobaczyć Karp Max listopad-grudzień 2015 (narazie zgłaszam ale po to że jak komuś wspomnę że zajmuję się wędkarstwem,i pokaże zdjęcie to mówi że to fotomontaż a jak w gazecie to wierzy...)

Dawidstu 
Dawid Stużyński

Wysłany: 2016-05-14, 18:14   

Od razu przepraszam za posta pod postem ale opcja edytuj po takim czasie nie dzieła... :|
Najlepiej by było gdyby moderatorzy scalili mi te 2 posty :P

Cytat:
Pokaż zdjęcie tej ryby 19,5kg :D

Ok.

P1020611 000000000001.jpg
Plik ściągnięto 78 raz(y) 94,05 KB

krzysiekorzo

Wysłany: 2016-06-02, 21:00   

Chyba tandemowi też udało się "wybłagać u samurajskiego producenta" o zrobienie dla nich haków pod nazwą "gamer"
Poprawcie jeśli się mylę. :mrgreen:

dood94 
Dominik Kwoka

Wysłany: 2016-06-03, 15:43   

krzysiekorzo, nikogo nie trzeba błagać, te haki nie są wcale jakąś straszną tajemnicą i nie trzeba mieć złotego ryżu żeby Ci je tam sprzedali, nie mówiąc już o ilości w jakiej to zamawiają :)

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-06-04, 06:51   

Może będą lepsze bo nash to straszne dziadostwo (chciałem użyć innego słowa ;) )

szczurx 
Damian

Wysłany: 2016-08-01, 20:27   

jak dla mnie bardzo zbliżony modeldo Nasha, ktoś się skusi? 100 sztuk za niecałe 50zł

Aliexpress TFSH-b Barbed Hook

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2016-08-01, 21:34   

Używam Fang Twisterów od początku sezonu i stwierdzam że haki są mocne ale niestety bardzo szybko się tępią.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-08-15, 10:26   

Wczoraj przeglądając piórnik z przyponami również zauważyłem oznaki rdzy na jednym haku przy zadziorze. Narazie w niczymto nie przeszkadza, ale jak na haki w tej cenie to jestem trochę zniesmaczony ;( Dodam, że przy haku do choda także pojawiła się rdza przy oczku haczyka...

dawkor 
Tomasz Sokołowski

Wysłany: 2016-08-15, 14:20   

mongo2001 napisał/a:
Wczoraj przeglądając piórnik z przyponami również zauważyłem oznaki rdzy na jednym haku przy zadziorze. Narazie w niczymto nie przeszkadza, ale jak na haki w tej cenie to jestem trochę zniesmaczony ;( Dodam, że przy haku do choda także pojawiła się rdza przy oczku haczyka...

Rdza ci w niczym nie przeszkadza ale rybka już tak i to mocno, rana może się już nie zagoić......

GROCH001 
Krystian Grochowski

Wysłany: 2016-09-05, 15:34   

Miesiąc temu na jednym z łowisk w Wielkopolsce ten o to hak nr.4 wyprostował się na rybie "na oko" 5-8kg. Hol w początkowej fazie był siłowy ze względu na zaczepy niedaleko położonego zestawu, a później to już norma.

Na oko, bo już prawie podebrałem tę rybę koledze (byliśmy na pontonie)... ale hak się wyprostował. Wywaliłem wszystkie te haki, kolega również. Szkoda kłaść zestaw z hakiem, którego nie jest się pewnym.

Pozdrawiam.

kacperek521 

Wysłany: 2016-09-06, 20:44   

Ja mam te haki od początku tego roku i u mnie rdzy nigdzie nie zauważyłem,wyciągnąłem na nie kilkanaście ładnych ryb i 18,40 kg i 14.50 kg i nic z hakiem się nie stało .

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2017-06-19, 20:42   

Odgrzewam kotleta.
Czy ktoś może jeszcze wnieśc coś do tematu? Ostatnio nie zauważyłem rdzy u siebie, ale wczoraj zaliczyłem konkret odjazd i grot haka został wygięty na zewnątrz i hol zakończony spinką....
Co prawda był to hak Fang Chod ale posiadam jeszczę sporo Twisterów do wiązania. Ciśnienie mi skoczyło z lekka, tym bardziej że było to wypracowane branie u mnie na PZW i sporo czasu i roboty włożyłem w to wszystko. Dziś zakupiłem inne haki tylko jakoś nie mogę wyrzucic tych które mi zostały... Wędkuje jeszcze ktoś na nich i może cos ciekawego powiedziec...?

jerwin1 
jerwin1

Wysłany: 2017-06-19, 21:24   

Jak na moje moje to nie wina haka,po prostu miałeś branie amura który zapiął się w górną wargę-zdarza się :twisted:

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-19, 21:29   

Kupcie haki ACE i nie będzie żadnych problemów, to nie jest żadna reklama po prostu polecam.. a wszystkie te angielskie to mam już wyrobione zdanie do czego one się nadają.. Kordy pękają, nashe itd.. rozginają a kosztują o połowę więcej.. przez bufonowatych starszych Panów popijających herbatkę i liczących funty jaki im wpływają.. z dobrej reklamy i marketingu oraz połowów na kaczych dołkach w UK.. Nie powiem niektóre produkty mają dobre.. ale niektóre to buble..

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-06-19, 21:41   

mongo2001, Mam kopię tych haków od TB, pod nazwą Gamer. Widzę, ze mają ten sam problem. Na ostatniej zasiadce z 4 przyponów tylko na jednym grot haczyka po rybie nie zakrzywił się. jerwin1, wina haka na 101% ;)

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-06-19, 21:53   

JackHerer, Również je miałem i nie mogę polecać..., za tę cenę to sa najzwyklejsze przeciętniaki, tępiące się szybciej od dobrych haczyków w tej cenie. Aby nie było wątpliwości to miałem te haczyki w rozmiarze 2.

jerwin1 
jerwin1

Wysłany: 2017-06-19, 21:55   

To w takim razie ten problem dotyczy wielu producentów ,mnie zdarzyło się to na trzeccccccch różnych hakach :evil:

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-06-19, 22:01   

jerwin1, Zdarza się, ale w takim procencie, zdarzyło mi się po raz pierwszy właśnie z tym modelem, jeden dobry/3 zagięte po jednej rybie :roll:

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-19, 23:48   

Ja z nimi problemu nie miałem jeszcze ani razu, tak masz racje tępią się po kilku miśkach ale nie łamią i nie rozginają.. a tak zapytam które się nie tępią? może Kordy się nie tępią? haha... 10 sztuk za 22 pln to ja mogę co miesiąc nowe przypony wiązać... I nie chce z siebie robić jakiegoś profesjonalnego karpiarza.. zdecydowanie takim nie jestem, ale amatorem i początkującym też nie jestem.. Z całym szacunkiem do Szanownych Forumowiczów.. to nie ironiczne stwierdzenie tylko powaga żeby było jasne bo nie zjadłem wszystkich rozumów..... Ale w wersji 4 long shank mi się sprawdzają do D riga na fluorokarbonie.. i nie miałem z nimi problemów.. To jakie haki polecacie?

tomelek 

Wysłany: 2017-06-20, 03:01   

Ja już parę lat używam haczyków Owner czyli Jaxonowych. Nigdy mi się żaden nie rozgiął ani nie złamał. Czy się tępią to nie wiem (nie sprawdzam) łowię przeważnie w zatopionych krzakach i często je zrywam więc często zakładam nowe. Czasem kupię z ciekawości z innych firm i tu już przy zaczepie spotykałem się z rozgięciem albo złamaniem haczyka (firm nie podam bo nie pamiętam które się rozginały a które pękały) . W ciągu sezonu zużywam tak na oko ok 50-60 haczyków.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2017-06-20, 19:58   

jerwin1 napisał/a:
Jak na moje moje to nie wina haka,po prostu miałeś branie amura który zapiął się w górną wargę-zdarza się :twisted:

Pewnie masz rację.8 na 10 brań to amury się wieszają. Ale to moim zdaniem nie usprawiedliwia tego, że się odkształcił. Szkoda mi z nich rezygnowac, pomijając chody z twistera nigdy mi ryba nie spadła. Co prawda nie były to amury tylko miśki do 10kg.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-06-20, 21:02   

JackHerer napisał/a:
To jakie haki polecacie?

W zbliżonej cenie haczyki CARP’R’US są wg.mnie o klasę trwalsze(lepsze) od ACE ;)

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-06-20, 21:07   

tomelek napisał/a:
Ja już parę lat używam haczyków Owner czyli Jaxonowych.
Owner ma tyle wspólnego z Jaxonem, co to że jest prezentowany w jednym katalogu...., czyli NIC, bo to odrębna marka :idea:

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2017-06-20, 23:02   

Problem z rozginaniem i łamaniem się haków to jest złożony temat i zależy m.in od sposobu hartowania stali. Chińczycy nie przykładają wagi do tego procesu, bo jest on drogi, a oni bazują na niskiej cenie, a nie wysokiej jakości. Z tego powodu haki chińskie, aby osiągnąć tę samą wytrzymałość co haki japońskie muszą być dużo grubsze, a przez to i mniej ostre. Co do Twistera, bo w 9 przypadkach na 10 to o niego chodzi kiedy poruszany jest temat rozginających się haków z Nasha, to "problem" leży w jego kształcie. Długie, proste i odrobinę odchylone do zewnątrz ostrze dobrze zaczepia się o skórę ryby, ale z natury nie wchodzi w mięso tak łatwo jak haki o ostrzu zagiętym do wewnątrz np. Fang Uni. W przypadku użycia tego haka zaleca się silne zacięcia po braniu, aby wbił się on do samego kolanka.

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-21, 01:55   

AndrzejN. napisał/a:
JackHerer napisał/a:
To jakie haki polecacie?

W zbliżonej cenie haczyki CARP’R’US są wg.mnie o klasę trwalsze(lepsze) od ACE ;)

Dzięki zdam się na Twoje doświadczenie... zakupie na pewno.. w sumie już dawno mi po głowie chodziły..ale zawsze mam problem ze zmianą czegoś co mi się sprawdza na inne, na pewno przetestuje..

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-21, 01:57   

MariuszPosmyk napisał/a:
Problem z rozginaniem i łamaniem się haków to jest złożony temat i zależy m.in od sposobu hartowania stali. Chińczycy nie przykładają wagi do tego procesu, bo jest on drogi, a oni bazują na niskiej cenie, a nie wysokiej jakości. Z tego powodu haki chińskie, aby osiągnąć tę samą wytrzymałość co haki japońskie muszą być dużo grubsze, a przez to i mniej ostre. Co do Twistera, bo w 9 przypadkach na 10 to o niego chodzi kiedy poruszany jest temat rozginających się haków z Nasha, to "problem" leży w jego kształcie. Długie, proste i odrobinę odchylone do zewnątrz ostrze dobrze zaczepia się o skórę ryby, ale z natury nie wchodzi w mięso tak łatwo jak haki o ostrzu zagiętym do wewnątrz np. Fang Uni. W przypadku użycia tego haka zaleca się silne zacięcia po braniu, aby wbił się on do samego kolanka.

Miedzy hehe wierszami wyczytałem że fang uni Nasha polecasz? jak się bawić to się bawić, też zakupie :mrgreen: Co do twistów dobrze opisane, mocno zaciąć... jak to w karpiowaniu, nie liczy się sprzęt, łowisko itd.. liczą się szczegóły..

Odpowiedz do tematu