Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędka Mikado Essential Medium Carp 390
Autor Wiadomość
jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-03-23, 19:54   Wędka Mikado Essential Medium Carp 390

Witam.Może ktoś miał do czynienia z tą wędką?
Mam możliwość kupić za 100 zł
3.25lbs lub 3.50 lbs
Polecacie ?

Lemonek 

Wysłany: 2017-03-23, 23:20   

Normalna cena z alledrogo. (nowa)
Np.
Mikado Essential Medium Carp 390 3.25lbs

nie daj się wkręcić w używaną.

Nie widziałem na żywo ale pewnie lepszy wybór niż Jaxon.
Mikado robi fajne rzeczy karpiowe dla mniej zamożnych.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-03-24, 12:43   

Lemonek Czytaj, słuchaj, ucz się.
Lemonek napisał/a:

Nie widziałem na żywo ale pewnie lepszy wybór niż Jaxon.
Mikado robi fajne rzeczy karpiowe dla mniej zamożnych.

Piszesz sam nie wiesz o czym :lol:
Poczytaj choćby to: http://forum-karpiowe.pl/...p=185792#185792

Lemonek 

Wysłany: 2017-03-24, 23:48   

AndrzejN.,
Czytam, Słucham i uczę się. Zaglądam na forum od jakiegoś roku, a mam tylko kilka postów. (zarejestrowałem się później)

Chodziło mi bardziej o cenę. Z pierwszego postu nie dało się wywnioskować czy chodzi o sprzęt nowy czy używany. Nie chciałem żeby autor kupował używany kij skoro jest to cena nowego.

W drugiej części postu wypowiedziałem się o firmie Mikado. Używam trochę karpiowego sprzętu od nich i jestem zadowolony. Używałem sprzętu Jaxona i moim zdaniem jest różnica na korzyść Mikado. Za przykład podałeś wędkę Jaxona która jest droższa o ok. 150 zł. Proszę podaj przykład wędki wyżej wymienionej firmy za 100 zł. Krytykę znoszę ale bez przesady.

Oglądałem wędki Mikado w sklepie. Kilku znajomych posiada feedery i karpiówki i zarówno wykonanie jak i praca tych wędek są zadowalające. Są bardzo zadowoleni z nich. Nie oszukujmy się kij za stówkę to nie sprzęt wyczynowy.
jacekzet1,
Co do krzywej ugięcia to wszystko zależy od metody połowu. Opisz jak łowisz, a zapewne koledzy bardziej doświadczeni jak AndrzejN., pomogą w wyborze.

Przepraszam, że się wypowiedziałem. Poczytam i pouczę się jeszcze 10 lat i wtedy zacznę odpisywać...

Pozdr.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-03-25, 08:04   

Lemonek, bez urazy, ale zareagowałem, bo nie trawię wypowiedzi typu: "nie widziałem, nie znam, ale polecam/odradzam". Nie mam nic do wyrażania opinii przez nikogo, ale niech to będą oceny merytoryczne.

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-03-25, 12:38   

jacekzet1, Mój brat chyba używał kiedyś tej wędki przez 1 sezon tylko 12ft jak łowił i jak za te pieniądze to było ok :) Amura 10 kg i kilka karpi na to wyciągnął. Rzucać się tym dało, wykonanie jak za te pieniądze nie było najgorsze :) Tylko jak porównywaliśmy tą wędka z moją Anaconda Base to była różnica w rzutach i wykonaniu na korzyść Anacondy. Kupisz Mikado i będziesz zadowolony, ale za jakiś czas i tak będziesz chciał kupić coś innego :)

Buli 
Tomek

Wysłany: 2017-03-30, 14:28   Re: Wędka Mikado Essential Medium Carp 390

jacekzet1 napisał/a:
Witam.Może ktoś miał do czynienia z tą wędką?
Mam możliwość kupić za 100 zł
3.25lbs lub 3.50 lbs
Polecacie ?

Mam Essenital 13 3.5 i 12 3.0 Kupowałem je jak zaczynałem przygodę z karpiami ,wtedy po 200zl i 230 zl :) o zgrozo.

Co do samych wędek przez 4 lata się nie połamały,nie maja żadnych wad,które wyszły by z czasem użytkowania.Kije wiele wybaczają,minusem może być duża waga.Na + dość dobre przelotki.Tymi wędkami łowiłem głownie z rzutu na komercjach i na zbiornikach zaporowych.

Cena jaka podałeś jest dobra z tym,że teraz za tą cenę kupisz nową na allegro z gw.

Ja teraz zamieniam je powoli na kije Daiwy regal / windcast choć też czasem na nie łowię i raczej u mnie zostaną :) .

Pozdrawiam.

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-03-30, 19:41   

Buli, dzięki za pomoc .

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-04-04, 16:29   

Wędki zakupione
cena 99 zł za sztukę - gwarancja
wykonanie bardzo dobre - porównywalne z innymi drogimi wędkami
praca wędki jeszcze nie znana - ???? zobaczymy

piwko 

Wysłany: 2017-04-06, 10:28   

Ten kijek dał radę ok. 40 kg sumowi. Godzinna walka zakończona sukcesem. Warto, za te pieniądze.

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-04-06, 20:12   

Zaczynam utwierdzać się w przekonaniu,że nie firma,nazwa,symbol jest naj....

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-06-06, 20:13   

kije po testach . moim zdaniem nie należy przepłacać za kije . Moje kije sprawują się super .

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-06-15, 21:44   

kije kolejny raz sprawiły się super . polecam . kochani nie warto dawać super dużo kasy za dobre kije !!!

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-06-15, 22:46   

jacekzet1 napisał/a:
kije kolejny raz sprawiły się super . polecam . kochani nie warto dawać super dużo kasy za dobre kije !!!

Na jakiej podstawie jest ta opinia? Do jakich innych wędek za "super dużo kasy" odnosi się Twoje porównanie i stwierdzenie? Z iloma modelami wędek droższych masz doświadczenie? Proszę porównaj parametry(nie papierowe), np. dwóch droższych modeli, które uważasz nie warte są swojej ceny z tymi, które polecasz i wskaż ich plusy i minusy. Wtedy takie "polecam" będzie wiarygodne, a na razie to opowiadasz "Bajki z mchu i paproci".

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-16, 02:18   

Popieram Andrzeja, wędziska z wyższej klasy powiedzmy top, kupujesz pod swoje upodobania... rzut, hol, wywózka, wykonanie, plecionka czy żyłka itp.....a z niższej bierzesz i się dopiero uczysz jako początkujący co tak na prawdę chcesz, czego pożądasz w wędzisku... a że udało się suma wyholować... hmmyy i starym spiningiem z włókna szklanego wyholujesz, jak jest dobrze zapięty i masz odpowiedni zapas żyłki, plecionki.. i dobry kołowrotek... dając dużo pln za sprawdzone firmy i modele otrzymujesz jakość na lata, z tańszymi jest tak że są z zupełnie innego materiału szybciej się męczącego i przy następnym rzucie bądz holu może Ci strzelić... za jakość trzeba płacić.. Ale i tak gratuluje:)

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2018-01-16, 21:05   

Czas odpowiedzieć po sezonie
wędki Mikado Essential Medium Carp 390 używane były w 80 % z wywózki łódką Rc , żyłka używana Daiva 0,36 .
Praca wędki ok , ugięcie spore , waga wędki - nie należy do super ultra lekkich ale spoko , leży w ręku podczas holu , ocena ogólna bdb , na celującą pewnie zasługują inne wędki
lecz inny przedział cenowy . Po sezonie na 100% nie będę zmieniał tego sprzętu choć zmieniłem kołowrotki z Anakondy na Spro . Teraz czas sprawdzić kołowrotki Spro heheh.
w razie pytań odpowiem . pozdrawiam

Buli 
Tomek

Wysłany: 2018-01-17, 18:31   

jacekzet1 napisał/a:
Czas odpowiedzieć po sezonie
wędki Mikado Essential Medium Carp 390 używane były w 80 % z wywózki łódką Rc , żyłka używana Daiva 0,36 .
Praca wędki ok , ugięcie spore , waga wędki - nie należy do super ultra lekkich ale spoko , leży w ręku podczas holu , ocena ogólna bdb , na celującą pewnie zasługują inne wędki
lecz inny przedział cenowy . Po sezonie na 100% nie będę zmieniał tego sprzętu choć zmieniłem kołowrotki z Anakondy na Spro . Teraz czas sprawdzić kołowrotki Spro heheh.
w razie pytań odpowiem . pozdrawiam

:) też na nie nie narzekam wędka robi to co powinna a to że waży 420 zamiast 380 czy mniej to karpiarstwo nie spławik i tyczka , jedyny mankament to po zarzucie nie gaśnie tak szybko jak np daiwy przez co skraca troche rzut .Wiadomo droższe wędki jak sonic czy century mogą mieć lepszą prace będą ładniej wykonane ale te mikado spełnia role karpiówki ktorą przetestowałem na kapikach 12+ .

A co do zmiany kołowrotków nie wiem jakie miałeś andzie ale jak br6500 czy mr iv i robisz przesiadke na spro to wg. mnie za dużo nie zobaczysz ta sama półka.Celuj już lepiej w wyższy model andzi czy dama / tice lub shimano to już zależy od kaski :)

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu