Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędka Mikado Essential Medium Carp 390
Autor Wiadomość
jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-03-23, 19:54   Wędka Mikado Essential Medium Carp 390

Witam.Może ktoś miał do czynienia z tą wędką?
Mam możliwość kupić za 100 zł
3.25lbs lub 3.50 lbs
Polecacie ?

Lemonek 

Wysłany: 2017-03-23, 23:20   

Normalna cena z alledrogo. (nowa)
Np.
Mikado Essential Medium Carp 390 3.25lbs

nie daj się wkręcić w używaną.

Nie widziałem na żywo ale pewnie lepszy wybór niż Jaxon.
Mikado robi fajne rzeczy karpiowe dla mniej zamożnych.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-03-24, 12:43   

Lemonek Czytaj, słuchaj, ucz się.
Lemonek napisał/a:

Nie widziałem na żywo ale pewnie lepszy wybór niż Jaxon.
Mikado robi fajne rzeczy karpiowe dla mniej zamożnych.

Piszesz sam nie wiesz o czym :lol:
Poczytaj choćby to: http://forum-karpiowe.pl/...p=185792#185792

Lemonek 

Wysłany: 2017-03-24, 23:48   

AndrzejN.,
Czytam, Słucham i uczę się. Zaglądam na forum od jakiegoś roku, a mam tylko kilka postów. (zarejestrowałem się później)

Chodziło mi bardziej o cenę. Z pierwszego postu nie dało się wywnioskować czy chodzi o sprzęt nowy czy używany. Nie chciałem żeby autor kupował używany kij skoro jest to cena nowego.

W drugiej części postu wypowiedziałem się o firmie Mikado. Używam trochę karpiowego sprzętu od nich i jestem zadowolony. Używałem sprzętu Jaxona i moim zdaniem jest różnica na korzyść Mikado. Za przykład podałeś wędkę Jaxona która jest droższa o ok. 150 zł. Proszę podaj przykład wędki wyżej wymienionej firmy za 100 zł. Krytykę znoszę ale bez przesady.

Oglądałem wędki Mikado w sklepie. Kilku znajomych posiada feedery i karpiówki i zarówno wykonanie jak i praca tych wędek są zadowalające. Są bardzo zadowoleni z nich. Nie oszukujmy się kij za stówkę to nie sprzęt wyczynowy.
jacekzet1,
Co do krzywej ugięcia to wszystko zależy od metody połowu. Opisz jak łowisz, a zapewne koledzy bardziej doświadczeni jak AndrzejN., pomogą w wyborze.

Przepraszam, że się wypowiedziałem. Poczytam i pouczę się jeszcze 10 lat i wtedy zacznę odpisywać...

Pozdr.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-03-25, 08:04   

Lemonek, bez urazy, ale zareagowałem, bo nie trawię wypowiedzi typu: "nie widziałem, nie znam, ale polecam/odradzam". Nie mam nic do wyrażania opinii przez nikogo, ale niech to będą oceny merytoryczne.

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-03-25, 12:38   

jacekzet1, Mój brat chyba używał kiedyś tej wędki przez 1 sezon tylko 12ft jak łowił i jak za te pieniądze to było ok :) Amura 10 kg i kilka karpi na to wyciągnął. Rzucać się tym dało, wykonanie jak za te pieniądze nie było najgorsze :) Tylko jak porównywaliśmy tą wędka z moją Anaconda Base to była różnica w rzutach i wykonaniu na korzyść Anacondy. Kupisz Mikado i będziesz zadowolony, ale za jakiś czas i tak będziesz chciał kupić coś innego :)

Buli 
Tomek

Wysłany: 2017-03-30, 14:28   Re: Wędka Mikado Essential Medium Carp 390

jacekzet1 napisał/a:
Witam.Może ktoś miał do czynienia z tą wędką?
Mam możliwość kupić za 100 zł
3.25lbs lub 3.50 lbs
Polecacie ?

Mam Essenital 13 3.5 i 12 3.0 Kupowałem je jak zaczynałem przygodę z karpiami ,wtedy po 200zl i 230 zl :) o zgrozo.

Co do samych wędek przez 4 lata się nie połamały,nie maja żadnych wad,które wyszły by z czasem użytkowania.Kije wiele wybaczają,minusem może być duża waga.Na + dość dobre przelotki.Tymi wędkami łowiłem głownie z rzutu na komercjach i na zbiornikach zaporowych.

Cena jaka podałeś jest dobra z tym,że teraz za tą cenę kupisz nową na allegro z gw.

Ja teraz zamieniam je powoli na kije Daiwy regal / windcast choć też czasem na nie łowię i raczej u mnie zostaną :) .

Pozdrawiam.

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-03-30, 19:41   

Buli, dzięki za pomoc .

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-04-04, 16:29   

Wędki zakupione
cena 99 zł za sztukę - gwarancja
wykonanie bardzo dobre - porównywalne z innymi drogimi wędkami
praca wędki jeszcze nie znana - ???? zobaczymy

piwko 

Wysłany: 2017-04-06, 10:28   

Ten kijek dał radę ok. 40 kg sumowi. Godzinna walka zakończona sukcesem. Warto, za te pieniądze.

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-04-06, 20:12   

Zaczynam utwierdzać się w przekonaniu,że nie firma,nazwa,symbol jest naj....

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-06-06, 20:13   

kije po testach . moim zdaniem nie należy przepłacać za kije . Moje kije sprawują się super .

jacekzet1
jacekzet1

Wysłany: 2017-06-15, 21:44   

kije kolejny raz sprawiły się super . polecam . kochani nie warto dawać super dużo kasy za dobre kije !!!

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-06-15, 22:46   

jacekzet1 napisał/a:
kije kolejny raz sprawiły się super . polecam . kochani nie warto dawać super dużo kasy za dobre kije !!!

Na jakiej podstawie jest ta opinia? Do jakich innych wędek za "super dużo kasy" odnosi się Twoje porównanie i stwierdzenie? Z iloma modelami wędek droższych masz doświadczenie? Proszę porównaj parametry(nie papierowe), np. dwóch droższych modeli, które uważasz nie warte są swojej ceny z tymi, które polecasz i wskaż ich plusy i minusy. Wtedy takie "polecam" będzie wiarygodne, a na razie to opowiadasz "Bajki z mchu i paproci".

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-16, 02:18   

Popieram Andrzeja, wędziska z wyższej klasy powiedzmy top, kupujesz pod swoje upodobania... rzut, hol, wywózka, wykonanie, plecionka czy żyłka itp.....a z niższej bierzesz i się dopiero uczysz jako początkujący co tak na prawdę chcesz, czego pożądasz w wędzisku... a że udało się suma wyholować... hmmyy i starym spiningiem z włókna szklanego wyholujesz, jak jest dobrze zapięty i masz odpowiedni zapas żyłki, plecionki.. i dobry kołowrotek... dając dużo pln za sprawdzone firmy i modele otrzymujesz jakość na lata, z tańszymi jest tak że są z zupełnie innego materiału szybciej się męczącego i przy następnym rzucie bądz holu może Ci strzelić... za jakość trzeba płacić.. Ale i tak gratuluje:)

Odpowiedz do tematu