Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Rumun
2013-05-04, 18:05
Zestaw na karpia dla początkującego
Autor Wiadomość
lapa121 
Konrad Wojda

Wysłany: 2015-12-15, 17:29   

To jak chcesz cos z wyzszej półki to szukaj w konkretnych działach (wędki,sygnalizatory itd.).I sprawa rozwiązana,problemu nie ma ;)

pitbulls63 

Wysłany: 2016-05-17, 07:59   

Cześć, właśnie zaczynam przygodę z karpiami, chcę łowić je powiedzmy finezyjnie... (pozostałości po tyczce:) ) Metoda kturą chcę wypróbować to Methog feeder - z uwagi iż karpie w moim łowisku nie są wielkie. szukałem po necie, dopytywałem się w sklepach i w oko wpadł mi kijek do takiej metody. Co powiecie o wędce Genlog Quicksilver ? czy ktoś się z nią spotkał? Zaznaczam, że chcę łowić bardzo delikatnie bo takie łowienie sprawia mi wiele satysfakcji :) a może coś podobnego polecicie? Dziękuję za każdą odpowiedz.

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2016-05-17, 08:09   

pitbulls63 napisał/a:
Cześć, właśnie zaczynam przygodę z karpiami, chcę łowić je powiedzmy finezyjnie... (pozostałości po tyczce:) ) Metoda kturą chcę wypróbować to Methog feeder - z uwagi iż karpie w moim łowisku nie są wielkie. szukałem po necie, dopytywałem się w sklepach i w oko wpadł mi kijek do takiej metody. Co powiecie o wędce Genlog Quicksilver ? czy ktoś się z nią spotkał? Zaznaczam, że chcę łowić bardzo delikatnie bo takie łowienie sprawia mi wiele satysfakcji :) a może coś podobnego polecicie? Dziękuję za każdą odpowiedz.

Nie moja metoda, ale w ostatnim filmie Daiwy kręconym na "Dębinie" był poruszony temat feedrka. Były chyba 3 różne zestawy - oglądnij, może coś z Daiwy.

pitbulls63 

Wysłany: 2016-05-18, 07:15   

Dzięki, rzucę okiem na filmik. Gdyby ktoś jeszcze mógł coś napisać, każda sugestia jest dla mnie ważna :)

pitbulls63 

Wysłany: 2016-05-24, 07:35   

Spać nie mogłem... który wybrać? Daiwa? Genlog? Shimano? ma być dobry sprzęt, nie chcę płacić za reklamę. Film Daiwy świetny wędka Genlog świetna dlatego ją kupuję a film pooglądam jeszcze kiedyś na YT :)

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-05-24, 09:31   

Daj znać jak się ten Genlog sprawuje:) Jaki model wybrałeś ?

pitbulls63 

Wysłany: 2016-06-02, 10:57   

Wybrałem Genlog Quicksilver Jak otworzyłem paczkę to przyznam, ze byłem w szoku, kijek lekki, delikatny… pomyślałem sobie, CO TO JEST! Ale po złożeniu już moje obawy zmalały, nie wiedziałem, że coś tak delikatnego może być tak sztywne. Byłem już dwa razy na rybkach, jeziorko niewielkie, większy staw. Łowiłem na odległości 40-45m na methode, podajniki 30 gramów i kukurydza na haku. Aby wykonać takiej odległości rzuty nie musiałem się wiele angażować. Bardzo fajnie się trzyma, dzięki pogrubieniu dolnika. Podczas holu wędka świetnie pracuję. Praca paraboliczna a właśnie o taką wędkę mi chodziło, bardzo dużo adrenaliny mi się wydziela jak widzę i czuję, że wędzisko tak się wygina. Największego karpia na tej wędce miałem około 4 kilogramowego. Żyłka 25 i przypon 20, wiem mało jak na karpiarza, ale jak wcześniej wspominałem lubię łowić finezyjnie. Jak na razie, żadna rybka mi nie zeszła z haka. Jak tak dalej będzie, to sprezentuję sobie drugą do pary. Ale to zobaczymy, jeszcze trochę muszę ją po testować.

Trellu

Wysłany: 2016-07-14, 12:21   

Witam, jako że swoją przygodę z karpiami właśnie zaczynam, chciałbym Was poprosić o pomoc w doborze godnego sprzętu w cenie 150-200zl. Do tego czasu mój sprzęt nie był zbyt dobry, kupowany na jakiś bazarach itp. Ale mimo to łowienie ryb na tym sprzęcie dawała mega przyjemność, lecz teraz chciałbym zainwestować w coś lepszego i właśnie pod Karpie. Szukałem na allegro czegoś ciekawego ale niezbyt się na tym znam, dlatego chcę byście mi coś doradzili.
Znalazłem kilka takich całych zestawów, ale nie jestem pewien czy warto kupować coś takiego czy lepiej wszystko osobno. Chodzi mi o sprzęt żebym mógł na niego starać się wyciągnąć karpie 6-7 kg ale i żeby też w dobrych rękach mógł sobie poradzić z wagami powyżej 10kg
Znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/zestaw-...5219541889.html
http://allegro.pl/zestaw-...6017308902.html

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-07-14, 13:04   

Nie warto kupować szajsu który i tak trzeba będzie zaraz zmienić.

Masz małe fundusze=> poluj na używki.

Giełda

Pozdrawiam

Trellu

Wysłany: 2016-07-14, 13:41   

A na jaki sprzęt zwrócić uwagę? I jak się ustrzec przed jakimś zepsutym sprzętem??

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2016-07-14, 20:21   

Trellu, Poczytaj forum, znajdź tematy o wędkach, kołowrotkach itp. np. do 200 zł. I poluj na taki sprzęt na giełdach jak radzi Onufry Korcipała, Co do oszustów... kupuj za pobraniem lub przez allegro lecz pewności nigdy nie ma jeśli kogoś nie znasz :)

Trellu

Wysłany: 2016-07-16, 07:03   

Black Arrow Carp 3,00lbs 3,60m - czy ta wędką będzie dobrym zakupem na początek czy szukać czegoś lepszego w okolicach 80-100 zl??

Trellu

Wysłany: 2016-07-17, 11:26   

Czy taki zestaw może być dla początkującego czy nie warto tego kupować??
Kołowrotek
Wędka

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2016-07-17, 15:04   

Wg mnie nie warto... wydasz 150 zł i tyle... nigdy tego nie odsprzedasz.. dołóż jeszcze troszkę i kup coś co w razie czego opylisz jeśli Ci się nie spodoba karpiowanie . (Nie wiem jak może się nie spodobać ) :mrgreen: :mrgreen:

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-07-17, 15:25   

damian90, jak kolega chce zacząć tanim kosztem to czemu nie. Wiadomo że za tą kasę sprzęt szału nie robi ale nie każdy też ma na start 800 zł na dwa zestawy wędka plus kołowrotek:), a gdzie reszta klamotów. Haki, żyłki, przynęty,zanęty itd. itd - sam wiesz ile za to bulimy:D Tutaj kupi za 300 zł 2 zestawy dokupi trochę drobiazgów i jazda nad wodę, popróbować, zapoznać się z karpiowaniem. Potem już będzie cel - zbieram na nowe wędki i kołowrotki:)
Trellu, nie zapomnij tylko o odpowiednim podbieraku(mam na myśli rozmiary) i macie karpiowej, nawet tej najprostszej za kilkadziesiąt złotych. Szacunek i troska o ryby są w karpiowaniu najważniejsze, trzeba dbać o to co się kocha:)

Trellu

Wysłany: 2016-07-17, 20:42   

No chodzi mi właśnie o początek, sprzęt na sezon by zobaczyć jak to jest. Jak mi się spodoba to oczywiście będę na coś lepszego zbierał. Chodzi mi o to czy ten sprzęt po prostu nie zepsuje się podczas łowienia:)

Oczywiście szacunek do ryb!

Trellu

Wysłany: 2016-07-23, 19:02   

Budżet udało mi się podnieść do 300zl. Jest to dla mnie duża suma ale chętnie ja wydam by łowienie ryb było dla mnie i dla nich lepsze :) czy teraz możecie mi pomóc wybrać dobry sprzęt by się w tej sumie zamknąć? :)

TS89_PL 
Hobbysta

Wysłany: 2016-07-24, 10:53   

Cześć,

Podepnę się pod temat. Mam zamiar zacząć łowić karpie od następnego sezonu jak wiadomo trochę sprzętu do tego potrzeba więc zamierzam zacząć pomału go kompletować.

Na początek w grę wchodzi tylko rzucanie 50-70 metrów. Mam 178 cm wzrostu i z tego co sobie porzucałem to najbardziej pasuje mi kij 12-ft 3-lbs.
Czy DAM D-Fender II plus DAM SLS570FD to dobry zestaw? Karpie w moim zasięgu dorastają do 25 kg+.

jatro64

Wysłany: 2017-02-18, 21:35   

Co myslicie o wedziskach Fox Predator Elite 3,6m 3.25 lb. Czy beda sie nadawaly do karpiowania?.

jatro64

Wysłany: 2017-02-18, 21:38   

A zapomniałem. Czy kołowrotek do tego wedziska Fox Shimano Biteruner gtc 10000 aero bedzie ok?.

Gniady 

Wysłany: 2017-04-20, 11:31   

Witam Trafiłem na to forum . Chcę w tym sezonie zacząć przygodę z karpiowaniem.
Zakupiłem troszkę sprzętu i możliwe że gdzieś popełniłem jakiś błąd sprzętowy . Pomagał mi znajomy który karpiuje już parę lat,ale wiecie .

Proszę o info czy może być .
2 x wędka Aquarius Carp 2 sekcje 3,9m 3,0lbs Robinson
2 x kołowrotek Anaconda Magic runner IV +żyłka trabucco T-Force Carp 0,325 1km
2 x sygnalizator Videotronik KV2 + Swingery
1 x Podbierak 2m karpiowy konger
Podpórki 4 szt takie po 80 cm grubsze
Fotel Elektrostatyk FK5
+ Pokrowiec na wędki tb Carp Hunter
i pierdoły plecionki tb haki tak samo

Mam nadzieje że na start starczy bo mi troszkę pochłoneło $ :(
Ale też słyszałem żeby nie brnąć w najtańsze.

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-04-20, 11:55   

Nie znam patyków, reszta jak na start wygląda dobrze.
Jedyne co to brak maty karpiowej w twoim spisie, znajomy skoro siedzi w temacie od kilku lat powinien Ci o tym napomknąć.

sethatane77

Wysłany: 2017-06-02, 09:21   

Wywóżka na zbiorniku zaporowym na ok. 220m, wędki 3lbs... -jakiej gramatury ciężarki dokupić żeby to wszystko leżało stabilnie?

-Dzięki!

Odpowiedz do tematu